Świat

Austria sama broni tajemnicy bankowej

Austria sama broni tajemnicy bankowej

Austriacka minister finansów broni tajemnicy bankowej Austriacka minister finansów broni tajemnicy bankowej "przed przesadną wymianą informacji”. 3dfoto / PantherMedia
Jak podaje dziennik, stanowisko austriackiego rządu w sprawie tajemnicy bankowej „nie zmieni się o milimetr”, mimo że kraj jest coraz bardziej „izolowany”.
materiały prasowe

Po tym, jak różne gazety ujawniły listę 130 000 „uciekinierów podatkowych” ze 170 krajów, luksemburski minister finansów oznajmił, że jego kraj uelastyczni zasady dotyczące dochowania tajemnicy. A tak się składa, że Luksemburg był jedynym, poza Austrią, krajem członkowskim UE, który nie chciał się zgodzić na wymianę informacji z innymi krajami.

Piątego marca austriacka minister finansów, Maria Fekter, powołała się na „długą tradycję” oraz na „ochronę przed przesadną wymianą informacji”. Taki punkt widzenia od dawna jest krytykowany przez OECD i Niemcy.

Informacja pochodzi ze strony Presseurop

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

Dlaczego książki dla młodzieży już nie uczą i nie wychowują

Ukazanie się „Księgi dla starych urwisów”, książki Krzysztofa Vargi o twórczości Edmunda Niziurskiego, to dobry powód, by zapytać, dlaczego nie ma już miejsca na literacki dydaktyzm.

Mirosław Pęczak
20.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną