„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Błędy młodości

Wimbledon: porażka Janowicza w półfinale

Jerzy Janowicz ma czego żałować. Finał Wimbledonu nie był poza jego zasięgiem.

Porażka w półfinale Wimbledonu, w czterech setach, po trzech godzinach gry, z rakietą numer dwa w światowym rankingu, to nie jest rzecz, którą się da prosto wytłumaczyć. Ale bez większych problemów można wskazać punkt zwrotny tego spotkania – gdy w trzecim secie, przy stanie 4:2, Jerzy Janowicz wziął sobie za punkt honoru dać Andy’emu Murrayowi lekcję tenisa. Słał na jego stronę siatki skrót za skrótem, ale Szkot do każdego dobiegał, zdobywał punkty, w końcu odrobił straty i wygrał seta, w którym był w opałach. Jaki był efekt, wszyscy widzieli – Murray dostał werwy, Janowicz zgasł i trudno, żeby nie rozpamiętywał straconej szansy.

Czy do błędnej kalkulacji doprowadziła Janowicza nonszalancja, tego się nie dowiemy. W każdym razie można odnieść wrażenie, że trochę za często (w stosunku do pożytków) Janowicz sięga prawą ręką do lewego ucha. Jakby brzydził się prostych rozwiązań i chciał za wszelką cenę podtrzymać świeżą sławą tenisisty niebanalnego. Nikt mu jednak nie odbierze satysfakcji, bo napędził Murrayowi trochę stracha, publiczność kortu centralnego też – do czasu – nie była pewna, jaki mecz przybierze obrót. Mimo, że najgroźniejsza broń Janowicza, czyli serwis, tego dnia została nabita ślepakami.

Nieudany półfinał Jerzyka nie zmienia faktu, że był to najlepszy polski Wimbledon w historii – nie tylko za sprawą Janowicza, ale również Agnieszki Radwańskiej i Łukasza Kubota. Zostajemy teraz z pytaniem: czy ulubioną nawierzchnią Polaków stanie się trawa i na podobne sukcesy trzeba czekać okrągły rok?

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
01.11.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną