Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Prawicowy Twitter reaguje na zamach w Nicei

Twitter
„Przed nami kolejna fala dętej propagandy o potrzebie walki z islamofobią, o tolerancji i o zagrożeniu UE prawicowym nacjonalizmem. Rzyg rzyg” – pisze Rafał Ziemkiewicz.

Późnym wieczorem w czwartek, 14 lipca, w Nicei doszło do zamachu terrorystycznego. Sprawcą ataku był 31-latek, urodzony w Tunezji mieszkaniec północnej Nicei. Biała ciężarówka, którą kierował, przejechała 2 kilometry, zabijając ludzi. Zamachowiec strzelał do nich także z broni automatycznej. Zginęły co najmniej 84 osoby, ponad sto jest rannych, kilkanaście znajduje się w stanie krytycznym. Mieszkańcy i turyści świętowali właśnie rocznicę zburzenia Bastylii, na promenadzie des Anglais zorganizowano pokaz sztucznych ogni. Sądzili Żałoba narodowa potrwa od 16 do 18 lipca, stan wyjątkowy przedłużono o kolejne trzy miesiące.

Z mediów społecznościowych płyną głosy wsparcia i solidarności, ludzie spontanicznie proponują pomoc, szukają zaginionych, dzielą się informacjami. Drzwi do Nicei pozostają otwarte – ogłaszają na Twitterze, doklejając do wpisów hasztag #PortesOuvertesNice.

Zdarzenia z Nicei komentują też Polacy, w tym rzecz jasna dziennikarze. Autorzy sympatyzujący z prawicą wypowiadają się zresztą w osobliwym tonie:

Tymczasem wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki winą za zamach obarcza zwolenników multi-kulti. I każe przepraszać:

W odpowiedzi przeczytał między innymi: „Przepraszam za Polaków, którzy głosowali na PiS”.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną