Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Okładka najnowszego numeru POLITYKI Okładka najnowszego numeru POLITYKI Polityka
Niby seks nie jest sprawą polityczną, ale w dzisiejszej rzeczywistości wszystko staje się polityczne.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Polityka Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Bardzo interesujący raport prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, który prezentujemy w najnowszym numerze POLITYKI, pokazuje nowe oblicze polskich kobiet, które – jak wynika z tego badania – są coraz bardziej wyzwolone obyczajowo, znacznie bardziej otwarcie niż jeszcze kilka lat temu traktują sferę seksualną, dobitniej wyrażają swoje pragnienia i potrzeby.

Dotyczy to również, choć w mniejszym stopniu, mężczyzn, u których zmiany postaw w tej materii zachodzą nieco wolniej.

Lew-Starowicz nazywa to kolejną falą rewolucji seksualnej. I dzieje się to jakby wbrew „kulturowej kontrrewolucji”, zapowiedzianej i realizowanej przez obecne władze, a mającej polegać na powrocie tradycyjnych, konserwatywnych wzorców, opartych na surowych normach religijnych.

Jak się okazuje, społeczeństwo w życiowej praktyce nie bardzo chce przyjąć tę „rewolucję moralną”. Wspomniany raport rzuca również nowe światło na niedawny „Czarny Protest” – jego masowość i radykalizm może mieć coś wspólnego właśnie z tym rosnącym wyzwoleniem Polek i pogłębiającą się emancypacją. Polecam zatem obszerną rozmowę Jacka Żakowskiego z prof. Lwem-Starowiczem w najnowszej POLITYCE, w której przedstawione są wyniki raportu.

Co ponadto? Rozmowa z Anne Applebaum i Radosławem Sikorskim, w której to znane „polityczno-dziennikarskie” małżeństwo dzieli się z Markiem Ostrowskim refleksjami o Polsce i świecie w czasach Donalda Trumpa i Jarosława Kaczyńskiego; Obywateli RP, znanych m.in. z ostatniego protestu podczas 80. miesięcznicy smoleńskiej opisuje Agnieszka Sowa, a podziałom i próbom łączenia na lewicy przygląda się Malwina Dziedzic.

Piszemy także o niespodziewanej zamianie w Krakowie, gdzie kardynała Dziwisza w roli metropolity zastąpił znany z prawicowych poglądów abp Marek Jędraszewski – tę zaskakującą nominację papieża Franciszka analizuje Adam Szostkiewicz.

I jeszcze w najnowszej POLITYCE: jakimi sposobami windykatorzy odzyskują długi; czy sąd uzna winę ojca oskarżonego o podpalenie własnego domu i śmierć żony oraz czterech dzieci? Także o niepokojących zmianach szykowanych w Pogotowiu Ratunkowym oraz wywiad z prof. Juliuszem Gardawskim o tym, co się dzieje na rynku pracy. Również tekst o najnowszych „Gwiezdnych wojnach” i ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej kulturze.

To wszystko i znacznie więcej znajdziecie Państwo w najnowszym numerze naszego tygodnika. A z czytaniem warto się pospieszyć, bo kolejny, podwójny, świąteczny numer POLITYKI będzie w sprzedaży już od 19 grudnia.

Życzę zatem miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną