Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Okładka najnowszego numeru POLITYKI Okładka najnowszego numeru POLITYKI Polityka
Niby seks nie jest sprawą polityczną, ale w dzisiejszej rzeczywistości wszystko staje się polityczne.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Polityka Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Bardzo interesujący raport prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, który prezentujemy w najnowszym numerze POLITYKI, pokazuje nowe oblicze polskich kobiet, które – jak wynika z tego badania – są coraz bardziej wyzwolone obyczajowo, znacznie bardziej otwarcie niż jeszcze kilka lat temu traktują sferę seksualną, dobitniej wyrażają swoje pragnienia i potrzeby.

Dotyczy to również, choć w mniejszym stopniu, mężczyzn, u których zmiany postaw w tej materii zachodzą nieco wolniej.

Lew-Starowicz nazywa to kolejną falą rewolucji seksualnej. I dzieje się to jakby wbrew „kulturowej kontrrewolucji”, zapowiedzianej i realizowanej przez obecne władze, a mającej polegać na powrocie tradycyjnych, konserwatywnych wzorców, opartych na surowych normach religijnych.

Jak się okazuje, społeczeństwo w życiowej praktyce nie bardzo chce przyjąć tę „rewolucję moralną”. Wspomniany raport rzuca również nowe światło na niedawny „Czarny Protest” – jego masowość i radykalizm może mieć coś wspólnego właśnie z tym rosnącym wyzwoleniem Polek i pogłębiającą się emancypacją. Polecam zatem obszerną rozmowę Jacka Żakowskiego z prof. Lwem-Starowiczem w najnowszej POLITYCE, w której przedstawione są wyniki raportu.

Co ponadto? Rozmowa z Anne Applebaum i Radosławem Sikorskim, w której to znane „polityczno-dziennikarskie” małżeństwo dzieli się z Markiem Ostrowskim refleksjami o Polsce i świecie w czasach Donalda Trumpa i Jarosława Kaczyńskiego; Obywateli RP, znanych m.in. z ostatniego protestu podczas 80. miesięcznicy smoleńskiej opisuje Agnieszka Sowa, a podziałom i próbom łączenia na lewicy przygląda się Malwina Dziedzic.

Piszemy także o niespodziewanej zamianie w Krakowie, gdzie kardynała Dziwisza w roli metropolity zastąpił znany z prawicowych poglądów abp Marek Jędraszewski – tę zaskakującą nominację papieża Franciszka analizuje Adam Szostkiewicz.

I jeszcze w najnowszej POLITYCE: jakimi sposobami windykatorzy odzyskują długi; czy sąd uzna winę ojca oskarżonego o podpalenie własnego domu i śmierć żony oraz czterech dzieci? Także o niepokojących zmianach szykowanych w Pogotowiu Ratunkowym oraz wywiad z prof. Juliuszem Gardawskim o tym, co się dzieje na rynku pracy. Również tekst o najnowszych „Gwiezdnych wojnach” i ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej kulturze.

To wszystko i znacznie więcej znajdziecie Państwo w najnowszym numerze naszego tygodnika. A z czytaniem warto się pospieszyć, bo kolejny, podwójny, świąteczny numer POLITYKI będzie w sprzedaży już od 19 grudnia.

Życzę zatem miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną