Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Okładka nowego wydania POLITYKI Okładka nowego wydania POLITYKI Polityka
Akcja rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie trwa już ponad miesiąc. O co chodzi władzy, która nie chce podjąć już żadnych rozmów? Czy to się jej politycznie opłaci?
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Polityka Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Zapraszam do najnowszego numeru POLITYKI, a w nim:

O najdłuższym proteście IV RP, czyli trwającej już ponad miesiąc akcji rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie: o co chodzi władzy, która nie chce podjąć już żadnych rozmów? Czy to się jej politycznie opłaci? Co zamierza zrobić z desperacją protestujących, czy chce ich siłą, pod jakimś pretekstem, wyprowadzić z gmachu parlamentu? O politycznym, społecznym i ludzkim wymiarze protestu piszą w najnowszej POLITYCE Jerzy Baczyński w swoich „Przy-PiSach oraz Agnieszka Sowa, a rozmowę z liderką protestu Iwoną Hartwich znajdziecie Państwo w naszym serwisie Polityka.pl.

Wojciech Szacki zastanawia się, co by się stało z PiS, ale także z opozycją i całą polską polityką, gdyby Jarosław Kaczyński zdecydował się rzeczywiście przejść na emeryturę (bo emerytem formalnie już jest) i wycofanie z publicznego życia.

Janicki i Władyka piszą o prawdziwej stawce nadchodzących wyborów samorządowych, która daleko wykracza poza sprawy lokalne, co obie strony politycznego sporu zdają się rozumieć w różnym stopniu.

Rafał Kalukin analizuje najtwardszy elektorat PiS, ten, który wybacza władzy wszystko: dlaczego tak się dzieje i co to oznacza dla politycznej sceny w Polsce?

Ewa Siedlecka pisze o manipulacjach w Trybunale Konstytucyjnym, którego prezesi dobierają do poszczególnych spraw takie składy sędziów, aby być spokojnym o wyrok.

Rafał Woś proponuje, aby dzień roboczy trwał siedem, a nie osiem godzin za te same pieniądze: czy to jest w ogóle możliwe?

Katarzyna Zdanowicz, na co dzień dziennikarka TVN24, pisze o brunatnieniu w sieci – coraz więcej młodych Polaków ulega w internecie językowi nacjonalizmu, ksenofobii i nietolerancji.

Edyta Gietka zajęła się fenomenem rozkwitających bazarków niedzielnych, co bez wątpienia wiąże się z wprowadzonym niedawno zakazem handlu w dwie niedziele w miesiącu.

Co jeszcze w nowej POLITYCE? O Kościuszce – bohaterze Anglosasów, o uciekających z własnego kraju Wenezuelczykach, o kosmicznych katastrofach, o leczeniu się z pomocą Google’a, o tajemniczej śmierci polskiego podróżnika w Meksyku i o tym, co najchętniej czytają Polacy.

To i wiele więcej znajdziecie Państwo w najnowszym wydaniu naszego tygodnika, który ze swoją bogatą ofertą jest świetną propozycją na coraz cieplejsze dni i wieczory. A kolejny numer już we wtorek 29 maja.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama