Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?
I nawet nie można odwołać się do przepisów prawa o ochronie zwierząt, bo takiego w Rosji nie ma.
Władze rosyjskich miast, gdzie mają się odbyć mecze mundialu 2018, mają pomysł na pozbycie się bezpańskich psów i kotów.
MrsBrown/Pixabay

Władze rosyjskich miast, gdzie mają się odbyć mecze mundialu 2018, mają pomysł na pozbycie się bezpańskich psów i kotów.

Rosjanie, a ściślej mówiąc: władze rosyjskich miast, gdzie mają się odbyć mecze mundialu 2018, mają pomysł na pozbycie się bezpańskich psów i kotów. Sposób już wypróbowany w Grecji przed Igrzyskami Olimpijskimi i w Doniecku przed Euro 2012.

Los zwierząt w Rosji przed mundialem. Aktywiści alarmują

Grecy rozkładali truciznę. Korzystając z okazji, otruli dziesiątki tysięcy psów i kotów nie tylko w Atenach, lecz także w odległych od stolicy miejscach, gdzie psy nikomu nie wadziły, w dodatku były wysterylizowane i akceptowane przez miejscowe społeczności.

Ukraińcy w Doniecku też truli, perfidnie, bo wykorzystując dzieci do podrzucania zatrutych pokarmów. Wiadomo, dzieciom łatwiej zdobyć psie zaufanie. Do zwierząt strzelano też o świcie, byłam tego świadkiem, co zresztą kilkakrotnie opisałam. Ale walka obrońców zwierząt na nic się zdała, choć sprawa została nagłośniona i był wokół spory szum, a nawet popieraliśmy pomysł odebrania miastu prawa organizacji mistrzostw.

A teraz Rosja. Tysiące psów wymordowano już w Soczi w 2014 roku, pod pretekstem sterylizacji lub umieszczenia w azylu pozbywano się bezdomnych zwierząt. Które zresztą nie spadły z kosmosu, to człowiek sprawił, że znalazły się na ulicy i rozmnażały bez kontroli. To nie ich wina, to wina ludzi. Protesty obrońców zwierząt na nic się zdały, wtedy również.

Dziś obrońcy zwierząt w Rosji znów alarmują: miasta gospodarze mistrzostw w piłce nożnej ogłaszają przetargi na wyłapywanie psów i kotów. To nieprawda, że trafią do schronisk, bo takich po prostu w Rosji brakuje, a te, które są, trudno nazwać azylami, to umieralnie. Nie ma też pieniędzy na utrzymywanie czworonogów, choć na mundialowe przygotowania ich nie brakuje i budżet z pewnością będzie przekroczony...

Czytaj także

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj