Świat

Szaleniec Trumpa

Peter Navarro – najpotężniejszy ekonomista świata

Peter Navarro jest prawdopodobnie najpotężniejszym ekonomistą świata, nie licząc kilku szefów banków centralnych. Peter Navarro jest prawdopodobnie najpotężniejszym ekonomistą świata, nie licząc kilku szefów banków centralnych. Chip Somodevilla / Getty Images
Peter Navarro jest najmniej znanym, najpotężniejszym ekonomistą na świecie. Jego moc wynika z bliskości do prezydenta USA i dystansu wobec Chin.
69-letni Navarro jest emerytowanym profesorem ekonomii z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine.Jonathan Ernst/REUTERS/Forum 69-letni Navarro jest emerytowanym profesorem ekonomii z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine.

Jest taka scenka rodzajowa w książce Boba Woodwarda „Strach”. Donald Trump siedzi w Gabinecie Owalnym. Wokół niego grupa najbliższych doradców, oczywiście wszyscy stoją uniżenie pochyleni. „Chcę protekcjonizmu, wprowadzamy cła” – domaga się prezydent. W odpowiedzi słyszy, że „się nie da”, że to doprowadziłoby Amerykę do ruiny gospodarczej. „Gdzie jest mój Peter?” – prezydent zdaje się nie słyszeć doradców. „Peter!”. „Ale oczywiście panie prezydencie, że się da – odpowiada mu niski głos zza kadru.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Ożywianie mózgu po śmierci i transplantacja głowy. Czy istnieją granice neuronauki?

Badaczom udało się wznowić niektóre funkcje mózgów pobranych od świń, a inny naukowiec chciałby przeprowadzić transplantację ludzkiej głowy.

Piotr Rzymski
22.04.2019
Reklama