Świat

Zakład oczyszczania

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas szczytu w Poznaniu. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas szczytu w Poznaniu. Adam Jastrzębowski / Reporter
PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.
Siedziba MSZ w al. Szucha, Warszawa.Adrian Grycuk/Wikipedia Siedziba MSZ w al. Szucha, Warszawa.

W MSZ poruszenie wywołał niedawno mail napisany przez doświadczonego dyplomatę. Opisywał zdarzenie z lipcowego Szczytu Bałkanów Zachodnich w Poznaniu. Do jego obsługi, decyzją dyrektora generalnego resortu Andrzeja Papierza, oddelegowano byłych ambasadorów – przydzielono im zadania hostess. O wszystkim zaś poinformowano dzień wcześniej, na godzinę przed zakończeniem pracy. Nie kupiono im nawet biletów na podróż do Poznania.

Gdy przyjechali na miejsce, okazało się, że przez pierwsze dwa dni nie mieli nic do roboty.

Polityka 41.2019 (3231) z dnia 08.10.2019; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Zakład oczyszczania"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018