Black Friday w „Polityce”

Rabaty na prenumeratę cyfrową do -50%

Subskrybuj
Kraj

O czym piszemy w specjalnym numerze „Polityki” na wybory

Za kilka dni wybory parlamentarne, nie ma więc ważniejszego tematu dla tygodnika o nazwie „Polityka”. Dlatego w najnowszym numerze poświęciliśmy temu wydarzeniu wiele miejsca i kilka interesujących tekstów. Jerzy Baczyński przedstawia wagę wyborów i obywatelskiej decyzji, pokazuje, między jakimi opcjami jest wybór, i że ten podział jest dzisiaj wyjątkowo jasny (stąd nasza okładka).

Autorzy naszej rubryki „Tydzień w polityce”, tym razem w komplecie i krótszych formach, piszą o tym, jak oni postrzegają wybór mający się dokonać 13 października, co jest dla nich najistotniejsze. Następnie dwa wywiady: z prof. Radosławem Markowskim o strategii PiS i szansach opozycji oraz z prof. Yashą Mounkiem o tym, dlaczego populizm tak bardzo urósł w siłę i w jakich okolicznościach może tę moc stracić.

Na naszą prośbę znany politolog i historyk prof. Antoni Dudek napisał rozdział z przyszłego podręcznika historii najnowszej pt. „Czterolatka Kaczyńskiego”. A Ziemowit Szczerek, pisarz, laureat Paszportu „Polityki”, jest twórcą opowiadania political (non) fiction zatytułowanego „Październik, 2023 r.” – bardzo polecam tę twórczą fantazję, trzymającą się jednak twardych realiów i bardzo prawdopodobną.

Sekcję wyborczą kończy tekst Janickiego i Władyki, będący zmodyfikowaną wersją posłowia ich książki „Brat bez brata. Dokąd prowadzi Polskę Jarosław Kaczyński”, gdzie autorzy zawarli wizję „porządnego kraju” z marzeń zwolennika liberalnej demokracji.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

Co jeszcze w najnowszym wydaniu „Polityki”? O rodzicach jednopłciowych; o karierze abp. Jędraszewskiego; o tym, jak Kościół traktuje zwierzęta; o spiskowych teoriach krążących wokół technologii 5G; o tym, co czeka „frankowiczów” po wyroku TSUE; o zjawisku „blackface” – ile w tym zabawy, a ile rasizmu; o upartyjnianiu historii; o światowej karierze polskiej projektantki mody; o autorach-plagiatorach oraz o fenomenie zmarłego niedawno czeskiego piosenkarza Karela Gotta.

To wszystko i wiele więcej polecam Państwa uwadze w najnowszej „Polityce”, mając nadzieję, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama