Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Co w nowym numerze „Polityki”

W najnowszym numerze „Polityki” proponujemy wiele interesujących, aktualnych tematów z różnych dziedzin, między innymi:

o budowie wielkich hoteli nad Bałtykiem, nie zawsze dobrze wkomponowanych w krajobraz polskiego wybrzeża, pisze Ryszarda Socha – czy grozi nam zabetonowanie nadmorskich okolic i powtarzanie złych trendów urbanistycznych, od których południowa Europa właśnie odchodzi, burząc gigantyczne stare hotele, budowane tam od lat 60.?

o konwencji programowej PiS piszą nasi reporterzy Anna Dąbrowska i Wojciech Szacki, zauważając, że obóz rządzący już jest grupą „sytych kotów” ze służbowymi bmw i kierowcami, z wysokimi pensjami, dworami interesantów i pochlebców – ale wyborcy tego jeszcze nie zauważyli. Pytanie, kiedy to odnotują.

Okładka nowego numeru „Polityki”PolitykaOkładka nowego numeru „Polityki”

– Ewa Siedlecka analizuje, ile w polskim systemie politycznym znaczy Senat, czy uzasadnione są rachuby opozycji, że ta izba parlamentu – jeśli uda się ją odbić z rąk PiS – może stać się ostatnim bastionem liberalnej demokracji w prawicowym morzu?

– Sławomir Sierakowski zauważa, że wyborcy potrafią być równie cyniczni i interesowni co politycy, traktują życie publiczne transakcyjnie: nie mają złudzeń co do moralności władzy, ale kalkulują, ile mogą na niej finansowo skorzystać.

– Rafał Kalukin pochylił się nad problemem, kto jest tzw. młodym, a kto tzw. starym w polskiej polityce, zauważając, że wbrew pozorom najbardziej pod górkę ma pokolenie Grzegorza Schetyny, czyli roczniki 60. Dlaczego? O tym w tekście naszego publicysty.

jak młodzi ludzie zarządzają swoimi finansami, jak to wygląda w małżeństwach, nieformalnych związkach, w życiu z kredytem, opowiada socjolożka Marta Olcoń-Kubicka.

o wysychającej Polsce, o terenach z powiększającym się deficytem wody i o tym, jak sobie mieszkańcy z tym radzą – pisze Mariusz Sepioło.

o tym, jak pod władzą PiS ujawniane są personalia agentów polskiego wywiadu z czasów PRL, w tym współpracownicy z innych krajów, i do czego może to doprowadzić, pisze Piotr Pytlakowski.

Co ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”? O tym, że klimatyzacja daje ulgę w upałach, ale psuje klimat; o nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej; o lekcjach populizmu z Ameryki Południowej; o chorobach władców i wodzów i jak to wpływało na historię; o nowym wyścigu do Księżyca; o serialach o nastolatkach, ale tylko dla dorosłych; o trzech muszkieterach polskiej sztuki – Starowieyskim, Beksińskim i Dudzie-Graczu – co po nich pozostało? Oraz o Nowej Hucie, która musi sobie radzić w życiu po hucie.

Zapraszam do lektury, mając nadzieję, że dostarczy Państwu wiele pozytywnych wrażeń.

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama