Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Kraj

Mariusz Janicki poleca noworoczny numer „Polityki”

Nowy, obszerniejszy niż zwykle numer „Polityki” na dobry początek 2020 roku!
Mariusz JanickiPolityka Mariusz Janicki

Tuż przed sylwestrem, na dobry początek nowego roku, proponujemy Państwu specjalny, powiększony numer „Polityki”, pełen interesujących, różnorodnych tekstów: analiz, prognoz, wywiadów, sylwetek. Między innymi:

Czy ktoś ma realne szanse na pokonanie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, jakie aktywa i pasywa ma obecny prezydent, a jakie jego rywale, czy dobra kampania uratuje kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, czy Szymon Hołownia okaże się czarnym koniem wyborów – zastanawia się Rafał Kalukin.

• O tym, że sędziowie – po kolejnym ataku władzy na to środowisko – stanęli teraz przed wielkimi dylematami moralnymi i ludzkimi, mówi sędzia Aleksandra Janas w rozmowie z Ewą Siedlecką.

• Czy posłanki i posłowie młodszego pokolenia rozruszają Sejm, czy są wśród nich przyszłe gwiazdy polityki, czy ich spojrzenie na polskie sprawy różni się od optyki starszej generacji – o „12 przyszłości” piszą Joanna Sawicka, Ryszard Łuczyn i Wojciech Szacki z Polityki Insight.

Jak rządzi i urządza się w NIK prezes Marian Banaś, jakie zaprowadza tam porządki, czy utrzyma się na stanowisku i co to oznacza dla obecnej władzy – to wszystko w artykule Violetty Krasnowskiej i Piotra Pytlakowskiego.

• Prof. Mirosława Marody w rozmowie z Edwinem Bendykiem opowiada o Polakach po 30 latach transformacji: w jakim miejscu jest społeczeństwo, skąd się wzięły tak głębokie podziały, czym uwodzi wyborców PiS, a jakie możliwości ma opozycja, aby odzyskać wpływy.

• Wielką karierę zrobiło ostatnio pojęcie „patointeligencja”, wprowadzone do publicznego obiegu przez rapera Matę: ile w tym obrazie „młodych z dobrych szkół” prawdy, a ile kreacji i fikcji, jaka jest rzeczywistość topowych liceów i ich uczniów – o tym w artykule Joanny Cieśli.

• Franciszkanin o. Stanisław Jaromi w rozmowie z Joanną Podgórską mówi o tym, jak ekologia i „ekologizm” odgrywają coraz większą rolę w Kościele katolickim, oraz o tym, jak żyć, żeby przeżyć w gwałtownie zmieniającym się świecie.

• We wznowionym po latach „Raporcie Polityki” (będzie się ukazywał regularnie co kilka tygodni) Joanna Solska pisze, ile naprawdę zarabiają Polacy, jak to się ma do pensji europejskich, co się składa na „daninę”: podatki, ubezpieczenia zdrowotne i emerytury, gdzie w kraju zarabia się najlepiej itp. – wraz z interesującymi, rozbudowanymi infografikami. Zapraszam do naszego pierwszego raportu i od razu polecam następne.

Okładka nowego numeru „Polityki”PolitykaOkładka nowego numeru „Polityki”

Ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”

O niewidomym, który odzyskał wzrok po kilkudziesięciu latach; o rosnących cenach za odbieranie śmieci; o Adamie Schiffie, oskarżycielu prezydenta Trumpa; o zjawisku „OK boomer”; o patronie 2020 r. hetmanie Żółkiewskim; o konsolach do gier nowej generacji; o hologramowych gwiazdach i wirtualnych didżejach; o disco polo, które zmienia się w seksi polo, oraz o androidach i androidkach – najlepszych przyjaciołach człowieka.

To naprawdę zaledwie część atrakcji z najnowszego numeru „Polityki”, jest wiele innych. Kolejne w następnych wydaniach, dlatego gorąco zachęcam Państwa do pozostania z nami.

Korzystam także z okazji i życzę naszym Czytelniczkom i Czytelnikom – w imieniu całej redakcji – aby 2020 r. przyniósł wreszcie lepsze wiadomości, więcej spokoju, zadowolenia i satysfakcji, abyśmy poczuli się bardziej razem i bardziej u siebie.

Zatem miłej lektury teraz i w całym roku!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama