Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Nie ma teraz ważniejszego tematu niż rozpędzająca się epidemia.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Wszyscy zadajemy sobie pytanie, czy wirus nas dopadnie, czy nie, a jeśli tak, to jaki możemy mieć przebieg choroby, jakie objawy, czy trafimy do szpitala, czy będą lekarze, dostępny sprzęt? W najnowszej „Polityce” piszemy o tym, co już dzisiaj – po blisko roku, licząc od pierwszych zachorowań w Chinach – wiemy o covidzie, co jest prawdą, a co mitem, jakie są prawidłowości, korelacje (autorzy to Marcin Rotkiewicz i Paweł Walewski). Dołączamy też specjalny test, gdzie odpowiedź na kilkanaście pytań pozwoli Państwu na oszacowanie własnego, indywidualnego ryzyka zakażenia wirusem i cięższego przebiegu choroby.

W numerze znajdziecie też Państwo dramatyczny reportaż Pawła Reszki – autora bestsellerowej książki o lekarzach w czasach pandemii – z jednego ze szpitalnych SOR-ów. To wiadomości z pierwszej ręki o tym, jak naprawdę wygląda sytuacja służby zdrowia na epidemicznym froncie.

Ponadto w najnowszej „Polityce”:

• Rafał Kalukin o tym, jak covid zmienia polską politykę i o tym, że obóz władzy ma coraz większe problemy ze swoim wizerunkiem.

• Anna Dąbrowska i Wojciech Szacki przypatrują się Pałacowi Prezydenckiemu, szukając przyczyn tak niskiej ostatnio aktywności prezydenta Dudy – co się z nim dzieje, co słychać w jego Kancelarii?

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

• Malwina Dziedzic opisuje ruch Trzaskowskiego, który w ostatnich dniach zainaugurował w końcu swoją działalność – czym ma być, jak ma wpłynąć na polska politykę, jak wpłynie na opozycyjną scenę.

• Brytyjski pisarz i dziennikarz Peter Pomerantsev w rozmowie z Jackiem Żakowskim mówi o wojnie informacyjnej oraz o politycznej walce na śmierć i życie.

• W naszym cyklu „Ex-centrum” tym razem prof. Ewa Bińczyk pisze o koniecznym głębokim przewartościowaniu myślenia o świecie, innym spojrzeniu na ludzkie potrzeby, dbaniu o wspólne dobra.

• Ewa Siedlecka powraca do tematu ustawy o ochronie zwierząt, gdzie główną ofiarą politycznego kompromisu stał się drób, którego rytualny ubój dopuszczają poprawki do ustawy – autorka opisuje sposoby uśmiercania drobiu i są to, uprzedzamy, opisy drastyczne, zdecydowanie dla osób dorosłych.

• Rozmowa Joanny Podgórskiej ze znanym aktorem Mirosławem Zbrojewiczem o nagonce władzy na mniejszości.

• Mirosław Pęczak o społecznych i kulturowych podstawach buntów chłopskich.

Co jeszcze? O tym, jak się „hoduje” influencerów, o poruszeniu wśród handlarzy używanych aut; o wyścigu po szczepionkę na covid; o tym, jak amerykańscy katolicy prą ku władzy; o złotych czasach filmów animowanych oraz o lesie, z którego powstają stradivariusy.

To wciąż tylko część oferty. Zachęcam do poznania całości.

Życzę przyjemnej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną