Czy z PiS da się w ogóle wygrać jeszcze w tej dekadzie? Wynik wyborów europejskich sugeruje, że raczej nie, ale czy na pewno?
W najnowszej „Polityce” omawiamy rezultaty majowej elekcji, analizujemy prawdopodobne przyczyny porażki Koalicji Europejskiej, także Wiosny Biedronia i innych ugrupowań. Zastanawiamy się nad politycznymi konsekwencjami przegranej opozycji, przewidujemy scenariusze rozwoju sytuacji – czy koalicja przetrwa, co dalej z Biedroniem, Konfederacją, Kukizem, Razem?
Zapraszam do naszego cyklu „Po wyborach”, w którym znajdziecie Państwo: komentarz redaktora naczelnego Jerzego Baczyńskiego, omówienie wyników autorstwa Wojciecha Szackiego, polityczną analizę powyborczej sytuacji pióra Rafała Kalukina, reportaż Juliusza Ćwielucha z jednej z gmin, gdzie PiS osiągnął rekordowe sukcesy, oraz tekst Łukasza Wójcika przedstawiający polityczną panoramę Europy. Zachęcam!
Co ponadto w najnowszym numerze „Polityki”? Jacek Żakowski o narastających kłopotach premiera Morawieckiego; prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (w rozmowie z Edwinem Bendykiem) o obchodach rocznicy 4 czerwca; Joanna Cieśla o tym, czy po filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” rodzice są czujniejsi w kwestii bezpieczeństwa swoich dzieci; Marcin Kołodziejczyk o tym, jak Polacy polubili znachorów i uzdrowicieli; a Violetta Krasnowska – o barwnej postaci, kobiecie interesu, Rosjance z pochodzenia, która startowała do Parlamentu Europejskiego z... narodowych list Konfederacji.
I jeszcze: co dalej z popularnymi także w Polsce chińskimi smartfonami, z którymi walczy prezydent Trump, po co dzisiaj demokracjom monarchowie, o tym, ile w człowieku zostało z innych gatunków; jaka jest różnica między pedofilią a pederastią; o jasnej twarzy internetu; o wywrotowej „Ulicy Sezamkowej” i wybitnym trenerze piłkarskim Jurgenie Kloppie.
To wszystko i jeszcze więcej w najnowszej „Polityce”.
Życzę miłej lektury!
Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego