Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Co w nowym numerze „Polityki”

W ostatnim wiosennym numerze „Polityki” znajdziecie Państwo wiele atrakcyjnych tematów.

Piszemy między innymi:

– o kulisach rządowych nominacji w gabinecie premiera Morawieckiego, personalnych przetasowaniach i roszadach, a także stanie samopoczucia w obozie władzy po wyborach europejskich pisze Wojciech Szacki.

– o tym, czy samorządowcy przyłączą się do opozycji i wesprą ją w kampanii przed wyborami parlamentarnymi – pisze Rafał Kalukin.

– nowe przepisy kodeksu karnego, które zaostrzają konsekwencje błędu lekarskiego, analizuje Ewa Siedlecka, zastanawiając się, czy nie przyczyni się to do zjawiska zwanego medycyną asekuracyjną.

– znany socjolog prof. Juliusz Gardawski w rozmowie z Rafałem Kalukinem tłumaczy, na czym polega fenomen poparcia dla PiS ze strony tzw. klasy ludowej i dlaczego strategia obozu władzy dawania „kasy do ręki” jest tak politycznie skuteczna.

– Edyta Gietka opisuje życie w żeńskich klasztorach, a jej rozmówczyniami są byłe zakonnice, które opowiadają o niemal niewolniczej pracy i upokorzeniach, jakie musiały znosić za klasztornymi murami.

Okładka nowego numeru „Polityki”PolitykaOkładka nowego numeru „Polityki”

– odwołany niedawno z funkcji szef Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka opowiada Juliuszowi Ćwieluchowi o tym, jak rząd nie jest zainteresowany walką z alkoholizmem i pijaństwem, w efekcie czego łatwiej kupić w Polsce wódkę niż lekarstwa.

Ewa Wilk pisze o „młodych, silnych, białych mężczyznach”, którzy w dużym procencie popierają radykalne prawicowe ugrupowania, co wykazały ostatnie wybory. Co powoduje, że młodzi Polacy wybierają właśnie takie polityczne formacje?

Paweł Reszka rozmawia z Jakubem Dymkiem, kulturoznawcą i publicystą, który w listopadzie 2017 r. został oskarżony przez kilka kobiet o molestowanie i gwałt. Zarzut gwałtu został umorzony, a Dymek opowiada, jak te oskarżenia i środowiskowa infamia wpłynęły na jego życie.

Piotr Pytlakowski opisuje losy byłych milicjantów, którzy choć nie pełnili w czasach PRL politycznych funkcji, wpadli w tryby ustawy zmniejszającej im drastycznie emerytury.

Co jeszcze w najnowszej „Polityce”? O niebezpiecznych statkach wycieczkowych, o erze politycznych hipsterów, o tym, jak zwierzęta domowe przyczyniają się do trucia środowiska, o polsko-japońskim zauroczeniu, o najstarszym strajku w dziejach, o słynnym serialu „Czarnobyl” i o niezwykłym dworcu autobusowym w Tel Awiwie.

I wiele innych pozycji, do których czytania zapraszam i życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama