Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

O czym przeczytacie w najnowszym numerze „Polityki”

Czy nasze dzieci nie za dużo czasu spędzają przed ekranem?

Smartfon (tablet, komputer) to już stały członek rodziny. Bardzo się z nim zaprzyjaźniły nasze dzieci. Czy jednak czasami nie za bardzo? Nie za dużo czasu spędzają przed ekranem? W najnowszej „Polityce” Katarzyna Zdanowicz prezentuje najnowsze badania w tej materii, pokazujące, że stale rośnie uzależnienie nastolatków i młodszych dzieci od internetu. Ale ten tekst ma też walor poradnika: jak sprawdzić, czy to jeszcze zainteresowanie siecią, czy już uzależnienie? A jeśli to drugie, to jak sobie z tym radzić? Bardzo polecam ten okładkowy artykuł, wszak niemal wszyscy mają dzieci, a one mają smartfony.

Politykaokładka - Polityka 48 2019

Ponadto w najnowszej „Polityce”:

Malwina Dziedzic opisuje skomplikowaną, a przy tym niewesołą sytuację w największej partii opozycyjnej – Platformie Obywatelskiej, która właśnie przechodzi proces prawyborów prezydenckich, a wkrótce wybierze nowe władze.

Ewa Siedlecka opisuje ostatni wyrok europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (TSUE) i szczegółowo wyjaśnia, o co w nim chodzi oraz co on oznacza dla polskiego sądownictwa.

Ryszard Łuczyn i Wojciech Szacki przyjrzeli się Porozumieniu, partii Jarosława Gowina, i jego posłom, próbując dociec, w co gra wicepremier Gowin i na ile może liczyć na swoich ludzi w Sejmie.

Wiesław Władyka (we współpracy z M. Janickim) opisuje drogę Donalda Tuska, który z lidera polskich przemian stał się niewybieralnym pomnikiem swojej epoki.

Piotr Pytlakowski pisze o policyjnych regułach: kiedy policjantom wolno używać broni palnej, a kiedy nie, dlaczego dochodzi do takich tragedii jak ostatnio w Koninie, gdzie – jak wszystko na to wskazuje – bez żadnego istotnego powodu funkcjonariusz zastrzelił młodego mężczyznę. Autor opisuje też inne kontrowersyjne przypadki użycia broni.

Marcin Kołodziejczyk opisuje niesamowitą i złowrogą historię podrywacza zabójcy z Kołobrzegu.

Joanna Cieśla relacjonuje zaś, jak przebiegają wizyty rekonstruktorów historycznych w szkołach, gdzie odtwarza się dramatyczne wydarzenia, np. egzekucje „żołnierzy wyklętych”.

Ponadto: o podatkach od używek; o tym, kim jest nowy minister finansów, o buncie mieszkańców Hongkongu przeciwko Chinom; o prawicowym hejcie na polskich noblistów; o „madce” Polce, czyli jak w internecie zwalczają się single z matkami małych dzieci.

I wiele innych propozycji, do których przeczytania namawiam.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama