„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Wiele się dzieje w polskiej polityce i życiu publicznym, wszystko mamy na oku.

W najnowszym numerze „Polityki” proponujemy Państwu zatem aktualne i interesujące tematy, oto niektóre z nich:

– Ewa Siedlecka pisze o tym, co się dzieje z polskim wymiarem sprawiedliwości, czym może się skończyć wojna władzy z sądownictwem i sędziami, jaki właściwie jest teraz stan prawny w państwie, jaka jest pewność wyroków, co na to Unia Europejska, wreszcie – co zrobią sędziowie po uchwale Sądu Najwyższego, a zarazem zagrożeni „ustawą kagańcową”.

– Malwina Dziedzic opisuje kulisy wielkiego zamieszania wyborczego w Platformie Obywatelskiej, największej opozycyjnej partii: czy to ugrupowanie ma szansę na utrzymanie kluczowej roli, czy znajdzie nową energię, sugestywny polityczny przekaz, co zrobi teraz nowy lider Borys Budka?

– Prof. Rafał Chwedoruk, politolog, autor książki „Polityka historyczna”, w rozmowie z Jackiem Żakowskim mówi o tym, o co właściwie chodzi dzisiaj obozowi władzy zarówno w polityce wewnętrznej, jak i na zewnątrz, na czym polega polityczna metoda PiS i czy jest możliwe wycofanie się z radykalnych rozwiązań.

– Jakub Majmurek, lewicowy publicysta związany z „Krytyką Polityczną”, pisze gościnnie w rubryce „Ogląd i Pogląd” o przyszłości lewicy: czy utrzyma jedność, jak na nią wpłynie kampania i wynik Roberta Biedronia, czy Partia Razem zdecyduje się w końcu pójść własną drogą?

Okładka nowego numeru „Polityki”PolitykaOkładka nowego numeru „Polityki”

Ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”:

o jednym z tematów tabu, czyli życiu seksualnym osób niepełnosprawnych intelektualnie; o darach dla dobroczynnych fundacji, z którymi nie wiadomo co zrobić i jak sobie radzą obdarowani; o byłym milicjancie, który zajął się robieniem skrzypiec i osiągnął sukces; o parach (i miłości) na odległość – czy to się udaje?; o historii „garbusa”, samochodu, który podbił cały świat, a teraz ostatecznie zjeżdża do garażu; o finale przedłużającej się w nieskończoność sagi o brexicie – jak to będzie wyglądać w praktyce; o nowych trendach w transmitowaniu wydarzeń sportowych; o Grecie Gerwig, „domowej feministce”, młodej, zdolnej amerykańskiej reżyser z szansami na Oscara; oraz o Irynie Wikyrczak, asystentce naszej noblistki Olgi Tokarczuk.

I wiele innych, różnorodnych tematów – zapraszam, zachęcam i polecam.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama