Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Jakie jest polityczne tło ostatnich wydarzeń, co władza chciała osiągnąć przez naruszenie tzw. kompromisu aborcyjnego, jakie mechanizmy propagandowe uruchomiła?
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej spowodował, że polskie życie publiczne w jednej chwili znalazło się w innym miejscu. Jakie jest polityczne tło ostatnich wydarzeń, co władza chciała osiągnąć przez naruszenie tzw. kompromisu aborcyjnego, jakie mechanizmy propagandowe uruchomiła – analizuje w najnowszym numerze „Polityki” Jerzy Baczyński.

O tym zaś, co wyrok oznacza na polu prawa i jakie są możliwości wybrnięcia z tej dramatycznej sytuacji – pisze Ewa Siedlecka. Ponadto zamieszczamy relację z ogólnopolskich protestów w obronie praw kobiet.

Okładka nowego wydania „Polityki”PolitykaOkładka nowego wydania „Polityki”

Co jeszcze w najnowszej „Polityce”?

Co dalej z pandemią, jakie są najnowsze prognozy, ile jeszcze fal wirusa nas czeka, jak sobie z nim radzą inne kraje – piszą Karol Jałochowski i Marcin Rotkiewicz.

Relację z antycovidowego frontu, ze szpitali, karetek pogotowia, izolatoriów – przygotowali Paweł Reszka i Agnieszka Sowa.

• Stanisław Tym, legendarny aktor i satyryk, w rozmowie z Joanną Podgórską mówi o swoim rejsie przez życie (mija 50 lat od filmu „Rejs”) oraz o tym, dokąd dryfuje Polska.

• Ile jeszcze będzie wybaczone obozowi władzy i jaki jest mechanizm tego wybaczania – analizuje Mariusz Janicki.

• W cyklu „Ex-Centrum” tym razem Edwin Bendyk pisze o skoku do krainy po-wolności, czyli o tym, że świat znalazł się na nieznanych wodach, w tzw. punkcie Nemo, kiedy nie widać żadnego znanego lądu i nie wiadomo, gdzie znajduje się przystań.

• Prof. Ewa Łętowska w rozmowie z Violettą Krasnowską opowiada o swoim życiu, pogodzeniu się z przemijaniem i odejściem, także o polskich sprawach, które znalazły się w niebezpiecznej fazie chaosu.

• O tym, że ubywa rodzin zastępczych, a przybywa domów dziecka, piszą Joanna Cieśla i Marta Mazuś.

• Krzysztof Wolicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem mówi o nowych obyczajach funeralnych w okresie pandemii.

• Marcin Kołodziejczyk opowiada historię jednej listy z podpisami osób opowiadających się za wprowadzeniem strefy wolnej od LGBT.

Ponadto: Ryszarda Krauzego niebezpieczne związki z polityką; jak wygląda głosowanie na prezydenta USA; tajemnice kresu życia; jak mieszkali kiedyś mieszczanie; o nowym serialu „Król” według prozy Szczepana Twardocha oraz o warszawskiej dzielnicy Wola, która – po słynnym „Mordorze” – staje się nowym centrum biznesowo-mieszkalnym stolicy.

Zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama