Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI
Na zlecenie naszej redakcji pracownia Kantar Public przeprowadziła sondaż pod hasłem: czego boją się Polacy? Wyniki okazały się zaskakujące.
Okładka nowego numeru POLITYKI
Polityka

Okładka nowego numeru POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego
Michał Mutor/Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego

Na długi majowy weekend przygotowaliśmy dla Państwa bardzo obszerny, podwójny, 172-stronicowy numer POLITYKI, w którym jest mnóstwo do czytania, ale też do oglądania, bo do części nakładu dołożyliśmy premierowy na DVD film „Łotr 1” z legendarnej sagi „Gwiezdne wojny”.

Obraz ten miał znakomite recenzje, zachęcam zatem do zakupu naszego tygodnika z filmem, zwłaszcza że kilka wolnych dni tom świetny czas, aby go obejrzeć.

A w najnowszej POLITYCE? Na zlecenie naszej redakcji pracownia Kantar Public przeprowadziła sondaż pod hasłem: czego boją się Polacy? Pytaliśmy o różne zjawiska społeczne, polityczne, ekonomiczne, także o te z życia codziennego. Okazuje się, co nas mocno zaskoczyło, że najbardziej obawiamy się terrorystów i uchodźców, choć w Polsce nie ma terroru ani fali emigrantów. Czego jeszcze się obawiamy, w jakiej kolejności, co z tego wynika dla kraju i społeczeństwa? Polecam bardzo interesujący tekst Joanny Cieśli, w którym prezentuje ona wyniki sondażu wraz z komentarzami ekspertów.

Co jeszcze? Janicki&Władyka proponują nowy słownik współczesnej propagandy politycznej, z hasłami i komentarzami – wszak zmiana władzy przyniosła wiele pojęć, skojarzeń i zbitek słownych, które stały się orężem w politycznej batalii. Ewa Siedlecka pisze o wszechobecnej inwigilacji obywateli, która rozpoczęła się po zmianie przepisów za nowej władzy i jak się przed tym bronić – bilingi płyną do służb szerokim strumieniem, a zasięg inwigilacji utajniono.

Malwina Dziedzic pisze o Nowoczesnej – jak to się stało, że obiecujące, dynamiczne ugrupowanie w ciągu kilku miesięcy znalazło się na krawędzi zupełnego upadku? Violetta Krasnowska pisze o dziwnej karierze Wacława Berczyńskiego, a Anna Dąbrowska jest autorką sylwetki nowej gwiazdy prawicy, przewodniczącej komisji śledczej w sprawie Amber Gold, Małgorzaty Wassermann.

Polecam też – jak zwykle u tego autora – zaskakujący i przewrotny esej Roberta Krasowskiego, który tym razem pisze o Karolu Marksie, dowodząc, że zasadzie nie był on lewicowcem…

Ponadto: o polskich sanktuariach i modelach religijności, o amerykańskich żołnierzach w Żaganiu, o rozpoczynającej niedługo pracę komisji reprywatyzacyjnej, o prostytutce niejako specjalizującej się w duchownych, o tym, czy praca się opłaca, oraz o dzieciach znanych biznesmenów, którzy przejmują majątki po rodzicach.

Warto również przeczytać o tym, co nauka sądzi o objawieniach fatimskich, o ornitologach amatorach, którzy śledzą ptaki, uczestnicząc w wielkim europejskim projekcie przyrodniczym, o zakonnicach specjalizujących się w tworzeniu poczytnych książek kucharskich i o współczesnych losach osób wysiedlonych ze wschodu Polski w ramach tzw. operacji „Wisła”.

W sumie to 40 tekstów, z których powyżej nie wymieniłem nawet połowy. Wszystkie są warte przeczytania i każdy z nich znajdzie swojego czytelnika. Gorąco więc polecam najnowszy numer POLITYKI, a po następny zapraszam 10 maja.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną