Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Co w nowym numerze „Polityki”

W najnowszym wydaniu „Polityki” proponujemy Państwu wiele atrakcyjnych tekstów, wywiadów, felietonów, a także niespodziankę: kilka wybranych, świetnych tekstów z prasy światowej, przygotowanych przez zespół dwutygodnika „Forum”.

A więc po kolei:

– O zalewie plastikowych opakowań i o tym, co z tym chce zrobić Unia Europejska, której dyrektywy są wprowadzane, także w Polsce, pisze Adam Grzeszak.

fragment nowej książki naszego autora Grzegorza Rzeczkowskiego o aferze podsłuchowej, roli Marka Falenty i udziale w niej służb specjalnych.

– Sławomir Sierakowski analizuje sytuację Polskiego Stronnictwa Ludowego, które po ostatnich wyborach szuka swojego miejsca w polskiej polityce i stanęło przed dylematem, czy na jesieni startować osobno, czy nadal w jakiejś koalicji.

Okładka nowego wydania „Polityki”PolitykaOkładka nowego wydania „Polityki”

– Anna Dąbrowska przyjrzała się zarobkom i źródłom dochodów radnych wojewódzkich, co pokazuje, jak opłaca się trzymać z rządzącą siłą polityczną.

– O buncie księży w diecezji płockiej pisze Joanna Podgórska.

– Ryszarda Socha opowiada o polskich marynarzach, którzy w liczbie ok. 30 tys. zasilają floty na całym świecie, najmniej we własnym kraju.

– O trudnych powrotach z emigracji zarobkowej mówi w rozmowie z Joanną Cieślą socjolog Mariusz Dzięglewski.

– Violetta Krasnowska opisuje niekończące się śledztwo i próby odzyskania chociaż części miliardowych strat SKOK Wołomin.

Janusz Majcherek, gościnnie, na zakończenie roku szkolnego podsumowuje to, co się wydarzyło w edukacji w ostatnich miesiącach i latach, i proponuje, jak mogłoby wyglądać polskie szkolnictwo, gdzie model kształcenia i treści nauczania wybieraliby sami rodzice i uczniowie.

Co jeszcze w najnowszej „Polityce”? O tym, że kredytów bankowych udzielają dzisiaj algorytmy; o pierwszych paradach równości sprzed kilku dekad; o czeskiej fabryce mistrzów tenisa, o tym, ile można zarobić na nagrodach literackich oraz o tegorocznych Letnich Ogrodach „Polityki” w Elblągu.

I na deser hity wybrane przez „Forum”: nagradzany tekst Katrin Kuntz i Mariana Blasberga o amerykańskim koszmarze uchodźców; o plemiennej tradycji walki na pięści ludu Wenda pisze Vincent Jolly; o futbolowej obsesji węgierskiego premiera Viktora Orbána opowiadają Dan Nolan i David Goldblatt i wreszcie rozmowa z Maisie Williams i Sophie Turner, serialowymi siostrami Stark z serialu „Gra o tron”, którą przeprowadził Martin Scholz.

To tylko część propozycji z obszernego, 116-stronicowego wydania „Polityki”, jakie przygotowaliśmy na świąteczny czas.

Zapraszam i życzę przyjemnej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama