Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

O czym przeczytacie w najnowszym numerze „Polityki”

Jak rozmawiać o odchodzeniu, sprawach ostatecznych, o śmierci – w dodatku o własnej śmierci? Czy da się oswoić takie myśli? To naturalne, że w okolicach święta zmarłych myślimy nie tylko o swoich nieżyjących już bliskich, ale także o własnym końcu – próbujemy sobie wyobrazić, jak on może wyglądać i jak chcielibyśmy, aby wyglądał. O tym w najnowszej „Polityce” Łukasz Lipiński rozmawia z dziennikarką i pisarką Krystyną Romanowską, autorką wstępu do książki Michaela Hebba „Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji”. Polecam też felieton filozofa i bioetyka Jana Hartmana poświęcony „mądremu umieraniu”. Zachęcam do lektury tych tekstów, zapewniając, że nie będzie ona przygnębiająca, da natomiast okazję do rozmowy o życiu i znaczeniu miłości.

Okładka nowego numeru „Polityki”PolitykaOkładka nowego numeru „Polityki”

Ponadto w najnowszym numerze „Polityki”:

Ewa Siedlecka zastanawia się, po co PiS złożył protesty wyborcze i czy chodzi naprawdę o Senat, czy może o Sąd Najwyższy.

Rafał Kalukin opisuje sytuację w Platformie Obywatelskiej, w której trwają powyborcze rozliczenia i remanenty – czym się skończą, czy Grzegorz Schetyna przetrwa tę burzę, kto zostanie kandydatem PO na prezydenta?

Gościnnie w rubryce „Ogląd i Pogląd” tym razem politolog Rafał Matyja, który głosi tezę, że choć niby sytuacja polityczna po wyborach wygląda na bardzo podobną do tej sprzed 13 października, to w rzeczywistości jest zupełnie inna. Jakie przedstawia argumenty? Proszę sprawdzić.

Mariusz Sepioło odwiedził Żory na Śląsku, żeby opisać rok z życia słynnego na cały kraj radnego Wojciecha Kałuży, człowieka, który sam jeden zmienił wynik ostatnich wyborów samorządowych, a jego nazwisko stało się symbolem politycznej nielojalności. Wówczas powiedział, że ludzie szybko zapomną. Nasz autor chciał się dowiedzieć, czy tak się stało.

Joanna Cieśla pisze o tym, że Polacy nie chcą, mimo zachęt, przekonać się do szkolnictwa zawodowego, zwanego teraz branżowym. Dlaczego zawodówki wciąż są w niełasce, mimo że przemysł potrzebuje ich absolwentów?

Juliusz Ćwieluch zajął się istotną, a zarazem delikatną sprawą: co się dzieje z pieniędzmi, kartami kredytowymi, pinami, depozytami, polisami itp. po śmierci ich posiadacza.

I jeszcze: o tym, że giełda pustoszeje; o półwieczu z internetem; o wielkiej piątce na rynku VOD; o nowej książce Thomasa Piketty’ego oraz o zdumiewającym kosmosie – czyli co jest w niebie.

I wiele innych interesujących tematów. Zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama