Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

O czym przeczytacie w najnowszym numerze „Polityki”

Jak co tydzień, w najnowszym numerze „Polityki” przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcyjnych propozycji.

Spośród najbardziej interesujących tematów polecamy szczególnie:

Kilka sposobów na jesienną, zwłaszcza listopadową chandrę, które może zaoferować współczesna psychologia – rady zebrała i interesująco prezentuje Ewa Wilk.

Niezwykle ciekawy tekst Adama Grzeszaka o tym, kto teraz będzie strażnikiem i zarządcą państwowych „konfitur”, czyli o Jacku Sasinie, szefie resortu aktywów państwowych mającego pod pieczą ogromny majątek spółek skarbu państwa i tysiące intratnych posad dla ludzi władzy.

Politykaokładka - Polityka 47 2019

Adam Szostkiewicz opisuje, co papież wie o polskim Kościele, czyli kim jest i co może nuncjusz apostolski w Polsce.

O Senacie po nowemu, już przygotowanych przez „większościową opozycję” projektach ustaw i co może się w nim wydarzyć w najbliższych miesiącach – analizuje Rafał Kalukin.

Sławomir Sierakowski natomiast zastanawia się, czy układ polityczny powstały w Sejmie po ostatnich wyborach utrzyma się przez całą kadencję, czy też nadchodzą jakieś ruchy tektoniczne.

Paweł Walewski pisze o nietrzeźwych matkach w ciąży i o tym, że konsekwencje takich nieodpowiedzialnych zachowań mogą, z powodu nieuleczalnych chorób, zniszczyć dzieciom życie.

Marcin Kołodziejczyk proponuje reportaż o poszukiwaczach grobów żydowskich, którzy chcą je przywrócić zbiorowej pamięci.

Rozmowa z prof. Moniką Całkiewicz o najdziwniejszych motywach zbrodni – na kanwie głośnego przypadku Kajetana P. zabójcy z warszawskiego Żoliborza , którego proces wciąż trwa, a ogłoszenie wyroku jest odraczane z powodu zlecania kolejnych ekspertyz psychiatrycznych.

Wreszcie Edyta Gietka zajrzała do talerzy przy Wiejskiej i pisze o tym, jak się odżywiają posłowie i senatorowie.

Ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”

I jeszcze wiele innych tekstów, wywiadów, felietonów, do których równie gorąco zapraszam.

Życzę milej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama