Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W nowym numerze zajmujemy się kryzysem w obozie PiS, opisujemy ruch Szymona Hołowni i nowy, zdalny rok akademicki.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy naszym Czytelniczkom i Czytelnikom wiele aktualnych, atrakcyjnych tematów. Między innymi:

• o przesileniu w obozie władzy, możliwych scenariuszach rozwoju zdarzeń, także o przyczynach ostatniego konfliktu i ambicjach Zbigniewa Ziobry – piszą Jerzy Baczyński i Mariusz Janicki.

• Rafał Kalukin natomiast analizuje zjawisko politycznego wyczerpania po stronie PiS, uwiądu opowieści tej partii, zacięcie się tzw. „maszyny bezpieczeństwa narracyjnego”, jak to nazwał kiedyś obecny doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz – partia rządząca potrzebuje nowych przekazów i nie za bardzo ma skąd je brać.

• o tym, co naprawdę zawiera ustawa zwana „piątką dla zwierząt”, która spowodowała gwałtowne wstrząsy polityczne. Czy rzeczywiście trwale polepszy dobrostan w hodowlach, a także los zwierząt domowych (i cyrkowych) – pisze Ewa Siedlecka.

• Anna Dąbrowska i Joanna Sawicka opisują stan ruchu Szymona Hołowni, który wyruszył znowu w Polskę, ale także na sejmowe łowy, szuka posłów, ale i pieniędzy na działalność – czy ma szansę na stworzenie poważnej alternatywy po stronie opozycji?

• Joanna Cieśla i Agnieszka Sowa piszą zaś o ważnej kwestii, czyli jak będą działać wyższe uczelnie w nowym, rozpoczynającym się wkrótce roku akademickim – czy tylko zdalnie, czy także stacjonarnie, jakie wyzwania przed studentami i wykładowcami stawia trwająca pandemia?

• o politycznych atakach na szefa PZPN Zbigniewa Bońka pisze Marcin Piątek.

• o swoich porachunkach z dawnym życiem oraz jak się nie dać otaczającej zewsząd nienawiści mówi piosenkarka Katarzyna Nosowska w rozmowie z Martyną Bundą.

• Marcin Kołodziejczyk opisuje Tuchów, miasto w strefie anty-LGBT, w którym przegląda się cała dzisiejsza polska rzeczywistość.

• o seniorach, którzy często wpadają w uzależnienie od leków psychotropowych, pisze Katarzyna Kaczorowska.

Okładka nowego wydania „Polityki”PolitykaOkładka nowego wydania „Polityki”

Ponadto w najnowszej Polityce”:

Allegro idzie na giełdę; o tym, czy Donald Trump wygra dzięki wyborom pocztowym; z jakiego powodu ludzie lubią gawędziarzy; jak sanacja w II RP zbierała haki na opozycję; o tym, jak Polacy walczyli przeciwko Japonii podczas II wojny; o tym, co robią teraz gwiazdy polskiego rocka z lat 90., oraz jak sobie radzi opera w czasach maseczek.

Zapraszam i zachęcam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama