Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

O czym przeczytacie w najnowszym numerze „Polityki”

Przy okazji święta 11 Listopada warto sobie zadać pytanie: do czego dziś służy historia? Czy powinna „krzepić serca” przez pokazywanie polskich dziejów bez skazy? Czy ma służyć władzy w budzeniu militarnego ducha? Czym jest krytycyzm wobec przeszłości narodu, a gdzie zaczyna się „pedagogika wstydu”, jak ją nazywa rządząca dzisiaj formacja?

W najnowszym wydaniu „Polityki” o meandrach polskiej historii i o jej wykorzystywaniu przez polityków mówi Łukaszowi Lipińskiemu w bardzo interesującym wywiadzie historyk i polityk Paweł Kowal. W uzupełnieniu proponuję lekturę felietonu Aleksandra Halla o tym, jak Święto Niepodległości zostało zawłaszczone przez radykalną prawicę, oraz tekst Piotra Sarzyńskiego w rubryce „Na własne oczy” o historyczno-patriotycznych muralach, które coraz częściej pojawiają się na budynkach w polskich miastach.

Politykaokładka - Polityka 45 2019

Co jeszcze w najnowszej „Polityce”?

Ryszard Łuczyn o tym, co słychać na Lewicy, jak idzie (lub nie) proces jej jednoczenia.

Rafał Kalukin o Konfederacji i jej największej dzisiaj gwieździe – Krzysztofie Bosaku, który ma być „salonową” twarzą swojego ugrupowania.

Politolożka i socjolożka Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz w rozmowie z Rafałem Kalukinem mówi o wyzwaniach dla opozycji i o tym, co jeszcze, w nowej odsłonie swoich rządów, szykuje władza.

W rubryce „Ogląd i Pogląd” gościnnie Tomasz Sawczuk, publicysta „Kultury Liberalnej”, o tym, jak siły polityczne zagospodarowują wynik ostatnich wyborów i co powinna zrobić ze sobą Platforma Obywatelska.

Violetta Krasnowska pisze o buncie pieszych, którzy coraz częściej padają ofiarą tragicznych wypadków drogowych i zaczęli się organizować w grupy nacisku na lokalne władze, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa na ulicach.

Mariusz Sepioło opisuje walki z cyklu Fame MMA, gdzie internetowi celebryci umawiają się na bójki oglądane przez tysiące widzów.

Ponadto: o tym, dlaczego Polki zabija rak piersi; o dyktatorze Syrii, który mimo zbrodni swojego reżimu wszystkim pasuje; o skandalu obyczajowym w amerykańskim Kongresie; o drugiej żonie Józefa Piłsudskiego, walecznej rewolucjonistce; o depresji klimatycznej; o tym, jak sztuczna inteligencja kreuję modę; oraz o nowej odsłonie disco polo.

To z konieczności tylko wybór pozycji z najnowszego wydania naszego tygodnika, reszta jest tak samo ciekawa i różnorodna. Zachęcam zatem do lektury i życzę miłych wrażeń!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama