Kraj

O czym piszemy w nowym numerze „Polityki”

Co robił i myślał przez ostatnie pięć lat Donald Tusk? Publikujemy i komentujemy fragment jego książki „Szczerze”. A ponadto piszemy o terapiach z użyciem komórek macierzystych, wojnie dorszowej, noblowskim tygodniu Tokarczuk, o tym, ile znaczą ziobryści. I nie tylko.

W gorączkowym czasie przedświątecznym zachęcamy do chwili wytchnienia – z najnowszym wydaniem „Polityki”, w którym znajdziecie Państwo wiele bardzo interesujących materiałów:

• O wielkich złudzeniach za wielkie pieniądze, czyli o tym, jak prywatne kliniki proponują pacjentom niesprawdzone i często zupełnie nieskuteczne terapie z użyciem komórek macierzystych – to nasz śledczy artykuł autorstwa Marcina Rotkiewicza i Pawła Walewskiego.

Czy sędziowie obronią swoją niezależność, czy jednak górą okaże się władza – o tym, co zmienia wyrok TSUE i jakimi metodami rządzący próbują walczyć ze środowiskiem sądowniczym, pisze Ewa Siedlecka.

Ile dziś znaczą ziobryści, posłowie związani politycznie z ministrem sprawiedliwości, co zamierzają, jakie są dalekosiężne plany Zbigniewa Ziobry i jego Solidarnej Polski – analizuje Wojciech Szacki.

• Co robił i myślał przez ostatnie pięć lat Donald Tusk? Publikujemy przedpremierowo interesujące fragmenty jego książki pt. „Szczerze”, a w uzupełnieniu recenzja tych wspomnień pióra redaktora naczelnego „Polityki” Jerzego Baczyńskiego.

O nowych bohaterach dziecięcej wyobraźni: jakie postaci z popkulturowej twórczości są na topie u najmłodszych generacji – rozmowa z socjolożką kultury prof. Małgorzatą Bogunią-Borowską.

Jak żyjesz, tak kupujesz i głosujesz w wyborach – najnowsze, bardzo ciekawe badania postaw życiowych i preferencji konsumenckich omawia Marta Mazuś.

Noblowski tydzień Olgi Tokarczuk relacjonuje Justyna Sobolewska.

• O wojnie dorszowej na Bałtyku pisze Ryszarda Socha.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

Ponadto w najnowszym numerze „Polityki”

Czy NATO ma honor; władza przed sądem w Izraelu; dzieje polskich przemytników w Indiach; mniej znane fragmenty biografii Gabriela Narutowicza; mit dziewiczej Amazonii; amerykański „Wiedźmin” u bram; osobliwości języka „dobrej zmiany”; nowe pokolenie raperów oraz Andrzejki u najstarszej drag queen w Polsce.

To wszystko i jeszcze więcej w najnowszej „Polityce”, a za tydzień specjalny, podwójny numer naszego tygodnika z mnóstwem czytelniczych atrakcji – już dziś zachęcam!

Życzę przyjemnej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Czytamy i oceniamy nowego Wiedźmina. A Sapkowski pióra nie odkłada. „Pisanie trwa nieprzerwanie”

Andrzej Sapkowski nie odkładał pióra i po dekadzie wydawniczego milczenia publikuje nową powieść o wiedźminie Geralcie. Zapowiada też, że „Rozdroże kruków” to nie jest jego ostatnie słowo.

Marcin Zwierzchowski
26.11.2024
Reklama