Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

O czym piszemy w nowym numerze „Polityki”

Co robił i myślał przez ostatnie pięć lat Donald Tusk? Publikujemy i komentujemy fragment jego książki „Szczerze”. A ponadto piszemy o terapiach z użyciem komórek macierzystych, wojnie dorszowej, noblowskim tygodniu Tokarczuk, o tym, ile znaczą ziobryści. I nie tylko.

W gorączkowym czasie przedświątecznym zachęcamy do chwili wytchnienia – z najnowszym wydaniem „Polityki”, w którym znajdziecie Państwo wiele bardzo interesujących materiałów:

• O wielkich złudzeniach za wielkie pieniądze, czyli o tym, jak prywatne kliniki proponują pacjentom niesprawdzone i często zupełnie nieskuteczne terapie z użyciem komórek macierzystych – to nasz śledczy artykuł autorstwa Marcina Rotkiewicza i Pawła Walewskiego.

Czy sędziowie obronią swoją niezależność, czy jednak górą okaże się władza – o tym, co zmienia wyrok TSUE i jakimi metodami rządzący próbują walczyć ze środowiskiem sądowniczym, pisze Ewa Siedlecka.

Ile dziś znaczą ziobryści, posłowie związani politycznie z ministrem sprawiedliwości, co zamierzają, jakie są dalekosiężne plany Zbigniewa Ziobry i jego Solidarnej Polski – analizuje Wojciech Szacki.

• Co robił i myślał przez ostatnie pięć lat Donald Tusk? Publikujemy przedpremierowo interesujące fragmenty jego książki pt. „Szczerze”, a w uzupełnieniu recenzja tych wspomnień pióra redaktora naczelnego „Polityki” Jerzego Baczyńskiego.

O nowych bohaterach dziecięcej wyobraźni: jakie postaci z popkulturowej twórczości są na topie u najmłodszych generacji – rozmowa z socjolożką kultury prof. Małgorzatą Bogunią-Borowską.

Jak żyjesz, tak kupujesz i głosujesz w wyborach – najnowsze, bardzo ciekawe badania postaw życiowych i preferencji konsumenckich omawia Marta Mazuś.

Noblowski tydzień Olgi Tokarczuk relacjonuje Justyna Sobolewska.

• O wojnie dorszowej na Bałtyku pisze Ryszarda Socha.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

Ponadto w najnowszym numerze „Polityki”

Czy NATO ma honor; władza przed sądem w Izraelu; dzieje polskich przemytników w Indiach; mniej znane fragmenty biografii Gabriela Narutowicza; mit dziewiczej Amazonii; amerykański „Wiedźmin” u bram; osobliwości języka „dobrej zmiany”; nowe pokolenie raperów oraz Andrzejki u najstarszej drag queen w Polsce.

To wszystko i jeszcze więcej w najnowszej „Polityce”, a za tydzień specjalny, podwójny numer naszego tygodnika z mnóstwem czytelniczych atrakcji – już dziś zachęcam!

Życzę przyjemnej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Świat

Przystanek amnezja. Dlaczego Memoriał tak przeszkadzał Putinowi

Rosji Putina nie potrzeba stowarzyszenia Memoriał, tylko historii pełnej zwycięstw, dumy i bohaterstwa. Podłości i zbrodnie z dziejów należy wymazać. A tych, którzy tego nie rozumieją – pozamykać.

Paweł Reszka
11.01.2022
Reklama