Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Analizujemy polityczną strategię Zbigniewa Ziobry: o co mu chodzi, w jaki sposób chce zostać przywódcą całego prawicowego obozu i czy ma na to jakiekolwiek szanse?
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Najnowszy numer „Polityki” przynosi wiele interesujących, aktualnych, różnorodnych tematów, m.in. następujące artykuły:

• o nadziei na szczepionkę przeciw covidowi, na czym polega jej działanie, jaka będzie dystrybucja – pisze Marcin Rotkiewicz.

• o tym, co dla Polski i Europy oznacza groźba weta ze strony rządu PiS wobec budżetu Unii Europejskiej – piszą Tomasz Bielecki i Wojciech Szacki.

• o politycznej strategii Zbigniewa Ziobry, o co mu chodzi, w jaki sposób chce zostać przywódcą całego prawicowego obozu i czy ma na to jakiekolwiek szanse – analizuje Anna Dąbrowska.

• dlaczego lewica nie zyskuje sondażowo na protestach w sprawie aborcji – zastanawia się Rafał Kalukin.

• jaka będzie szkoła pod rządami ministra Przemysława Czarnka i czy można z tą ideologiczną wizją walczyć – opisuje Joanna Cieśla.

• jak przebiega terminacja nieprawidłowej ciąży, jak trudne, dramatyczne decyzje stoją przed kobietami – mówi w wywiadzie psycholożka dr Monika Szymońska-Whiteman.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

• kim jest 19-letni Michał Rogalski, twórca bazy danych o epidemii koronawirusa, z której korzystają także instytucje rządowe – pisze Paulina Błaszkiewicz.

• dlaczego uczniowie coraz częściej porzucają lekcje religii – zbadał i opisał Marcin Piątek.

• o micie Antify i polskich neofaszystach mówi w wywiadzie dr Rafał Pankowski.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: o kolejkach do sklepów internetowych, o dziwactwach amerykańskiego systemu politycznego; o tym, jak wygląda aborcyjne podziemie w Nikaragui, gdzie przerywanie ciąży jest całkowicie zakazane; o planie ratunkowym dla przyrody; o tradycji liberum veto; o niesnaskach wśród artystów po tzw. dotacjach ministra Glińskiego oraz o koszmarze dawnych szpitali, czyli jak się leczyło przed wiekami.

Zachęcam i zapraszam!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Emeryci na psychotropach

Potrafią wyłudzać recepty, tłumaczyć, że od leków, które nie uzależniają, mają alergię. I dlatego muszą brać psychotropy. A psychiatrzy przyznają: rekordziści potrafią brać je przez kilka lat.

Katarzyna Kaczorowska
26.09.2020
Reklama