Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Co w nowym numerze „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy wiele atrakcyjnych tematów dla każdego i na każdą pogodę, między innymi:

– O tym, że Europa politycznie „zielenieje”, a Polska, także za sprawą ostatniego weta premiera Morawieckiego w kwestiach ochrony klimatu na forum Unii Europejskiej, zmierza w przeciwną stronę – pisze Adam Grzeszak. Polecam też bardzo zabawny rysunek Andrzeja Mleczki, który na swój sposób komentuje ten temat.

Patryk Vega w rozmowie z Pawłem Reszką mówi o swoim filmie „Polityka”: jak powstawał, kto powinien się go obawiać, jak on sam patrzy na politykę i jej najważniejszych graczy.

– Ewa Siedlecka pisze o głębokim ideowym sporze o koncepcję praw człowieka, który zaostrzył się ostatnio w Polsce i może stanowić jedną z głównych osi kampanii wyborczej.

– Rafał Kalukin zastanawia się, czy Wiosna przetrwa do jesieni, opisując polityczne kłopoty lidera tej formacji Roberta Biedronia.

Okładka nowego numeru „Polityki”PolitykaOkładka nowego numeru „Polityki”

– Violetta Krasnowska przypomina, jak środowisko polityczne Jarosława Kaczyńskiego przejmowało trzy dekady temu popularną wówczas gazetę „Express Wieczorny” i co się wkrótce stało z tym pismem – tamto wydarzenie nabiera nowego znaczenia wobec ostatnich wypowiedzi polityków PiS, gdzie wspomina się o powrocie do pomysłu „repolonizacji” mediów.

Piotr Matysiak, kurator sądowy, w rozmowie z Martyną Bundą opowiada dramatyczne historie z własnych doświadczeń, jak czasami trzeba rodzinie odebrać dzieci po to, aby po prostu przeżyły – to na kanwie głośnego ostatnio zabójstwa niemowlęcia.

– Edyta Gietka przypomina inną znaną, tragiczną historię: katastrofę kolejową na przejeździe w Szczekocinach – przez pryzmat życiowej i prawnej sytuacji dróżnika, który przyczynił się do wypadku.

– Violetta Krasnowska opisuje nowe metody oszustw i wyłudzeń, kiedy ludzie tracą czasami cały dorobek życia.

– Piotr Pytlakowski natomiast relacjonuje sprawę kobiet protestujących podczas zeszłorocznego Marszu Niepodległości przeciwko nacjonalistycznym i rasistowskim hasłom, jakie się tam pojawiały – właśnie trwa ich proces.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: o lekach znikających z aptek; o niespodziewanej klęsce premiera Turcji w największym mieście tego kraju Stambule; o tym, po co Facebookowi nowa waluta; o poszukiwaniach dziewiątej planety Układu Słonecznego; o nieekologicznych festiwalach muzycznych; o pisarzach wędkarzach oraz o morderczych biegach. I wiele innych.

Zapraszam do lektury i życzę miłych wrażeń!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama