Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W okładkowym tekście Joanna Podgórska pisze o niepokojących trendach w polskim katolicyzmie: zalewie zabobonu, szamaństwa, charyzmatyków, egzorcystów, dziwnych praktyk religijnych.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnegoPolityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego

W najnowszym numerze „Polityki” przygotowaliśmy wiele interesujących pozycji, w tym:

Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić i jak pod tym względem wygląda mapa kraju – raport „Polityki” autorstwa Martyny Bundy i Mariusza Sepioło.

• O cnotach niewieścich, skąd się wzięło to pojęcie, co oznacza i jak kobiety wyzwalały się z opresji narzuconych przez mężczyzn „tradycyjnych ról” – wyjaśnia dr Monika Piotrowska-Marchewa w rozmowie z Katarzyną Kaczorowską.

Czy Donald Tusk poskleja opozycję i jak inne formacje przyjmują jego powrót do polskiej polityki – rozważa Rafał Kalukin.

Prof. Jan Zielonka, politolog z Oksfordu, opowiada o tym, jak Europa i Unia Europejska muszą się zmienić, aby przetrwać w świecie populistów.

• O starciu trybunałów: Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i Sprawiedliwości UE, oraz co z tego wyniknie – pisze Ewa Siedlecka.

• Czy PSL znajdzie drogę do wymarzonego politycznego centrum i odbuduje swoją pozycję – analizują Joanna Sawicka i Wojciech Szacki.

• O niepokojących trendach w polskim katolicyzmie: zalewie zabobonu, szamaństwa, charyzmatyków, egzorcystów, dziwnych praktyk religijnych – pisze w okładkowym materiale Joanna Podgórska.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

Jak walczyć z zabójcami drogowymi – pisze Katarzyna Kaczorowska.

• Czy po pandemii możliwy jest powrót do normalności, jaką znaliśmy przed erą koronawirusa? Na to pytanie, posiłkując się ciekawymi badaniami, odpowiada Ewa Wilk.

• Ciąg dalszy niekończącej się afery Art-B opisuje Joanna Solska.

• Czy zwężanie ulic w miastach ma sens – kontrowersje wokół tego tematu przedstawia Cezary Kowanda.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: kto i dlaczego zabił słynnego holenderskiego dziennikarza śledczego; co powiedziały nam o współczesnym świecie i jego konfliktach ostatnie piłkarskie mistrzostwa Europy; tajemnice neandertalczyków; legenda serialu „Czterej pancerni i pies”; w co dzisiaj inwestują kolekcjonerzy sztuki; zniszczona kariera Sinéad O’Connor; niechciane igrzyska w Japonii oraz gender na festiwalu w Cannes.

I jeszcze więcej – zachęcam i polecam!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama