Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Po co komu tak bezobjawowy prezydent jak Andrzej Duda? Jak pracują Joński i Szczerba, posłowie „śledczy” z KO? O współczesnej aborcji, tyjących Polakach, niepełnosprawnych rodzicach i nie tylko – w najnowszym numerze „Polityki”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” przygotowaliśmy dla Państwa wiele interesujących, aktualnych i ważnych tematów, poniżej przedstawiamy część z nich:

Koronawirus nie chce odpuścić, trzecia fala epidemii zbiera tragiczne żniwo, nowe mutacje są bardzo groźne – czy przeciążona służba zdrowia wytrzyma, czy ostatnie wzrosty zachorowań to już ostatni taki rzut, a potem będzie wreszcie trwale lepiej? O tym piszą Agnieszka Sowa i Paweł Reszka.

Po co komu taki bezobjawowy prezydent jak Andrzej Duda, co obywatele mają z miliarda złotych przeznaczanych na jego kancelarię w kadencji, co się dzieje z tym najważniejszym teoretycznie politykiem w państwie, dlaczego jego druga odsłona urzędowania jest jeszcze mizerniejsza niż pierwsza – analizuje Rafał Kalukin.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

Dariusz Joński i Michał Szczerba, posłowie „śledczy” z Koalicji Obywatelskiej od dawna badający i odkrywający skrywane działania obozu władzy, w rozmowie z Malwiną Dziedzic odsłaniają metody swojej pracy, mówią o najgłośniejszych aferach, w tym ostatniej – powiązanej z Danielem Obajtkiem, i opisują mechanizm uwłaszczania się partyjnej nomenklatury na finansach państwa.

Czy Paweł Kukiz i jego kilku posłów staną się rezerwą Zjednoczonej Prawicy, „wiceprzystawką”, na wypadek, gdyby Solidarna Polska Ziobry i Porozumienie Gowina wypowiadziały posłuszeństwo Jarosławowi Kaczyńskiemu – zastanawia się Wojciech Szacki.

Ile może kosztować budżet państwa wypłacanie odszkodowań za krzywdy wyrządzone w PRL? – rozważa Violetta Krasnowska na tle ostatniego głośnego przypadku, kiedy to rodzinie skazanego na więzienie w czasach stalinowskich wypłacono kilkumilionowe odszkodowanie.

O współczesnym, realnym obliczu aborcji, o sytuacji kobiet po ogłoszeniu wyroku tzw. Trybunału Konstytucyjnego z Katarzyną Wężyk, autorką książki „Aborcja jest”, rozmawia Joanna Podgórska.

• O tym, jak Polacy tyją podczas pandemii i jak się przed tym ustrzec, pisze Joanna Cieśla;

O niepełnosprawnych rodzicach, trudnościach, jakie pojawiają się w takim macierzyństwie i tacierzyństwie, i niewystarczającej pomocy państwa opowiada Katarzyna Kaczorowska.

Jak proboszczowie zarządzają parafiami, jak pilnują bezpieczeństwa świątyń, czy dostatecznie znają się na finansach i inwestycjach? O „menedżerskim” aspekcie życia parafialnego pisze Zbigniew Borek.

Co się dzieje w polskim zagłębiu szewskim w Kalwarii Zebrzydowskiej w czasach pandemii, czy nasze obuwnictwo przetrwa ten kryzys – relacjonuje Marcin Kołodziejczyk.

O Ewie Wrzosek, prokuratorce na zesłaniu za sprawą obecnej władzy, pisze Edyta Gietka.

Ponadto w najnowszym numerze „Polityki”

Na łamach naszego tygodnika piszemy także: • o czasach prosperity dla wielkich koncernów farmaceutycznych; • o kondycji konsumentów po roku pandemii; • o amerykańskich republikanach na pasku Trumpa; • o wielkim oszustwie guru antyszczepionkowców; • o pogromie wielkanocnym Żydów w 1940 r. w Warszawie; • o tym, jak media społecznościowe cenzurują sztukę; • o książkach opisujących pato-ojców. Zamieszczamy także wybór błyskotliwych felietonów Jerzego Pilcha.

To wciąż nie wszystkie pozycje, jakie znajdą Państwo w najnowszej „Polityce”, a już z tego można wybierać do woli. Zachęcam do przeczytania całego numeru.

Życzę inspirującej lektury!

Mariusz Janicki,
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną