Polscy ginekolodzy swoją profesję coraz częściej porównują do zawodu sapera.
Zestrzelenie malezyjskiego boeinga paradoksalnie daje Władimirowi Putinowi szansę na wyjście z Ukrainy z twarzą.
Umielibyście przeżyć miesiąc za 1436 zł? Przeszło połowa z 5 mln polskich emerytów żyje za tyle lub mniej. Lepiej zacznijcie ćwiczyć!
Czy premier Tusk może zostać szefem Rady Europejskiej? To pytanie zelektryzowało i oczywiście podzieliło naszych polityków.
Szaleniec drogowy poranił spacerowiczów w Sopocie; trudno nawet powiedzieć drogowy, bo samochód wtargnął na molo, stwarzając niebezpieczeństwo jeszcze większej katastrofy.
Donald Tusk na ostatni unijny szczyt pojechał, by walczyć o ważną tekę dla regionu. Wrócił jako możliwy kandydat na szefa Rady Europejskiej. Premier zaprzecza, że chce jechać do Brukseli, ale polityczna układanka mu sprzyja. Nominacje na kolejnym szczycie Unii 30 sierpnia.
PiS stało się partią katolickiego fundamentalizmu, a mimo to jest blisko objęcia władzy w kraju, w którym coraz mniej ludzi chodzi do kościoła.
Prof. Michael J. Sandel o dylematach moralności, kryzysie wartości i o tym, że polityką rządzą piarowcy.
Pierwszy polski przeszczep twarzy był jednocześnie jedyną na świecie próbą splecenia losów dawcy z biorcą.
W drogich klubach i tanich domach publicznych, na prywatnych urodzinach i służbowych imprezach. Polska ludowa entuzjastycznie i masowo poszła w sado-maso.
Dzieci najmocniej odczuwają uwięzienie rodzica. Nie dość, że tracą część rodzinnej więzi, to jeszcze stygmatyzuje je otoczenie.
Miejsce w cudzym samochodzie, nocleg u tych, którzy sami wyjechali, i pieniądze pożyczone w sieci – dzięki ekonomii dzielenia się wakacje można spędzić taniej i ciekawiej.
Dlaczego Władimir Putin bez wahania zajmuje Krym, prowadzi agresywną politykę wobec Ukrainy i kpi sobie z groźby zachodnich sankcji? Bo czuje się pewnie, bo Rosja wydaje się dziś naprawdę silna – politycznie i gospodarczo.
W Kalabrii procesja z figurą Matki Bożej złożyła hołd bossowi ’ndranghety. Wybuchł skandal, gest potępił Kościół, ale na południu Włoch więzy między sacrum i mafijnym profanum są wciąż święte.
Canarinhos nie spełnili oczekiwań i nie zostali u siebie mistrzami świata. Ale doświadczenia RPA, poprzedniego gospodarza mundialu, pokazują, że prawdziwe rozczarowania jeszcze przed Brazylijczykami.
Demokracja pierwszy raz od zimnej wojny jest w odwrocie. A autorytarna konkurencja ujawnia wiele kuszących powabów.
Staraliśmy się, lecz utknęliśmy w przedsionku. Niby duże miasto, jednak nie dość duże, by dołączyć do ligi tych największych; niby mamy ciekawą historię, ale gdzie indziej władze i mieszkańcy potrafią lepiej ją sprzedać, opowiedzieć.
Trudno powiedzieć, czy w Szczecinie bardziej intryguje wielki potencjał miasta czy jego kiepskie wykorzystanie.
Wielu uważa, że prezydent Szczecina Piotr Krzystek nie działa z większym rozmachem, bo nie musi. Konkurencja nie naciska.
Od czasu gdy firmy morskie upadły albo straciły na znaczeniu, miasto szuka pomysłu na nową gospodarczą tożsamość.
Uhonorujmy w Warszawie Winstona Churchilla, brytyjskiego premiera czasów drugiej wojny. Jego zasługi dla Polski są większe niż tak często wypominane mu winy i zaniechania.
Podróż przez Atlantyk w ciągu godziny? Owszem, i to nie superszybkim samolotem, lecz w podwodnym tunelu. Konstruktorzy prześcigają się w pomysłach na nowe sposoby połączenia wysp i kontynentów.
Duże zmiany nadchodzą czasem niespodziewanie i nie powodując większego zamieszania. I nie chodzi tu o ciała na kursie kolizyjnym z Ziemią...
Rozmowa z Rajeevem Surim, prezesem koncernu Nokia, o tym, czym teraz zajmuje się firma i jak powstaje Internet Wszechrzeczy.
Przy szosach stały bardzo polskie kapliczki, wznoszone ewidentnie już po 1945 r., bo za nic nie pasowały do lokalnej architektury. Ech, lokalna architektura, pojęcie w Polsce prawie zupełnie zapomniane.
To film o trudnościach asymilacji, o byciu odszczepieńcem.
Dla wielbicieli ambitnego kina wydany na DVD zbiór nagrodzonych tytułów na ubiegłorocznym festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu będzie doskonałą odskocznią od wakacyjnego repertuaru oferowanego przez multipleksy.
Jest śmiesznie, przaśnie i obscenicznie, ale bywa też lirycznie.
Miks skeczy, scenek i piosenek.
Książka ta wpisuje się w dyskusję o generale Jaruzelskim, którego niedawno pożegnaliśmy w atmosferze swarów i powracających kłótni Polaków o historię najnowszą, a tuż przed 70-leciem powstania PRL, czyli rocznicą święta 22 lipca.
Autor nie ucieka się do stylistycznych fajerwerków, ale opowiada z polotem, angażując czytelnika od pierwszej strony.
Autor nieustająco pisze o miłości. Jest też niestrudzony w wymyślaniu sensacyjnych fabuł.
Tych głębokich dźwięków nie usłyszymy na żywo już nigdy – artysta zmarł 11 lipca.
Głos Williego brzmi świeżo i pewnie, podobnie jak jego legendarna dziurawa gitara.
Zespół istnieje już ponad 30 lat i nieprzypadkowo sprzedał kilkanaście milionów płyt. To rockowi fachowcy wysokiej klasy, co udowadniają za pomocą 15 utworów na tym albumie.
Obie wystawy to obowiązkowy punkt programu dla wypoczywających w okolicach Trójmiasta.
Letnie premiery komiksowe zmagają się z historią: literatury, Holocaustu i PRL.
Nieliczni twórcy próbują o Janie Pawle II opowiadać językiem sztuki, a nie hołdów. Wystawa w krakowskim MOCAK pokazuje ich prace.
Rozmowa z reżyserem filmowym Janem Komasą o „Mieście 44”, którego specjalny pokaz na Stadionie Narodowym rozpocznie obchody 70 rocznicy Powstania Warszawskiego.
John Ronald Reuel Tolkien dał drugie życie poematowi „Beowulf”, ale wcześniej sam go wykorzystał, budując swoje literackie Śródziemia. Najlepiej wyszli na tym jednak – jak zwykle – spadkobiercy pisarza.
Poza ludźmi nie brak mi niczego.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Życie łowców burz wiruje wokół superkomórek, szelfów, błyskawic, trąb powietrznych. Ta fascynacja często zaczyna się od strachu.
Przy okazji święta swojego patrona Norwegia pokazuje swój prawdziwy kapitał – i nie chodzi o ropę naftową czy ławice łososia.
Z polskich ambon płyną w świat relacje o dramatycznych zmaganiach cywilizacji śmierci z kulturą życia.
Bezczelność lemingów nie zna granic. Zajęli wszystkie posady, zjedli wszystkie ośmiorniczki i teraz rozpychają się po świecie. Wajdzie, kustoszowi salonu, załatwili Oscara i to za całokształt.
Tak zwani rosyjscy separatyści zestrzelili nad Ukrainą malezyjski samolot pasażerski. Zabili 298 osób, potem poszli na miejsce, gdzie samolot runął. Jeden z żołnierzy podniósł z ziemi ocalałą zabawkę – małego pluszowego misia. Zrobił sobie z nim zdjęcie.
Wielkopolskie ziemiaństwo miało specyficzny etos, styl pracy, życia, myślenia o Polsce. Czy da się to odkurzyć, osiadając na powrót w rodowych siedzibach?