Nangar Khel, tajna baza w Szymanach, naloty na Libię, zabicie ibn Ladena, proces Ratko Mladicia... Wszystkie te zdarzenia rodzą wspólne pytanie: jak demokratyczne państwo powinno radzić sobie w sytuacji wojny?
Oskarżenie hiszpańskich ogórków o masowe zatrucia w Niemczech wywołało wojnę warzywną w całej Europie. Trop okazał się fałszywy, ale ofiary śmiertelne są prawdziwe. Lawinowo rośnie rzesza ofiar ekonomicznych.
Klęska PJN nie tkwi bowiem w braku pieniędzy, wyjątkowym zabetonowaniu systemu partyjnego, braku medialnego wsparcia. Wyborcza próba, w której te wszystkie czynniki będą istotne, jeszcze przed nimi. To bardziej kwestia psychologii.
Prezydent Barack Obama podsumowuje swoją wizytę w Polsce.
Platforma na ataki ze strony PiS i jego drużyny odpowiada niemrawo, bez przekonania. Jest tak, ponieważ antypisizm tej partii jest przestarzały.
Miesięcznik „Pinezki” to satyryczne ramię „Gazety Polskiej”. Wydawca podjął w nim śmiałą próbę posłużenia się ironią i dowcipem w walce z siłami III RP. Wiadomo, że śmiech jest skuteczną bronią w walce z każdym reżimem. Ale lektura to raczej ciężka.
Katolicki Uniwersytet Lubelski niepostrzeżenie został zdominowany przez prawicowych radykałów. Im bardziej się radykalizuje, tym niżej spada w rankingu wyższych uczelni.
Chrystus mówił, że królestwo jego jest nie z tego świata. Według Rycerzy Jezusa najwyraźniej chodziło mu o Polskę i chcą go w niej koronować.
O tym, że bezrobotni nie są bezrobotni, a urzędy pracy nie służą poszukiwaniu pracy - mówi Kordian Kolbiarz, dyrektor powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.
Kiedy wiadomość o śmierci Aktora wydostała się z Miasta, ludzie rzucili się do Internetu szukać jego twarzy. Wyłonił się bohater pokoleniowy.
Jak gangster z toplisty najbardziej poszukiwanych ujawnił talent piłkarski w VIII lidze.
Do rozpoczęcia mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 został już tylko rok. A tu stadiony niedokończone, drogi rozgrzebane, kolej w rozsypce. Skończyły się żarty, zaczęły się...
Mieszkanie za 7 mln zł, dom za 20 mln. Najdroższe nieruchomości nie budzą dziś emocji. Chyba że są wyjątkowe.
Rządząca w Turcji od 2002 r. Partia Sprawiedliwości i Rozwoju nie przegrała jeszcze żadnych wyborów i 12 czerwca wygra kolejne. Jak wielką będzie dzierżyć władzę może zadecydować głośna seksafera polityków opozycji.
Rozmowa z socjologiem Radosławem Markowskim o tym, jakie doświadczenia Europy Środkowej mogą przydać się nowym arabskim demokracjom i dlaczego w Polsce powinien był odbyć się drugi Okrągły Stół
Malediwy zachęcają, by je odwiedzić, zanim zatoną. Na Islandię warto pojechać, zanim wybuchnie. Kolejny wulkan na tej wyspie obudził się do życia.
To koniec państwa, jakie znaliśmy. Kraj Łukaszenki czekają radykalne zmiany.
Katowickie Forum Partyjne powstało podczas tzw. karnawału Solidarności, w 1981 r., i zażądało rozprawienia się z przeciwnikami socjalizmu. Wrogów jednak, bardziej niż na zewnątrz PZPR, widziało w reformatorskim skrzydle partii.
Taniec – najstarszy język, społeczne spoiwo, narzędzie terapii, środek do kontaktów z absolutem – wymyka się zwinnie wszelkim próbom zaszufladkowania.
Opinie naukowców na temat naszej diety zmieniają się jak w kalejdoskopie. Czym nas jeszcze zaskoczą?
Dzisiejsze propozycje mają podwójną rekomendację – POLITYKI oraz TIPA, czyli międzynarodowego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej, wideo i związanej z szeroko rozumianym obrazowaniem (Technical Image Press Association). TIPA co roku z setek nowych modeli sprzętu elektronicznego wybiera te, które wyznaczają nowe trendy w branży. Oto niektóre z nich.
Tak zwana prezentacja maturalna nie dość, że jest egzaminem pełnym paradoksów, to jeszcze nieuczciwym. I wobec uczniów, i wobec egzaminatorów.
Scenarzystą i reżyserem (a zarazem odtwórcą roli francuskiego celnika) jest Dany Boon, nowy król francuskiej komedii.
Niestety, wszystko w tym filmie jest do bólu stereotypowe i wtórne.
Detektyw z Los Angeles otrzymuje od właściciela koncernu farmakologicznego zlecenie odnalezienia syna.
Aktorzy Dramatycznego tworzą prawdziwe kreacje.
Ta opowieść o miłości mocniejszej niż życie jest pokazana przez tancerzy Sashy Waltz niedosłownie.
To precyzyjne odtworzenie jednego z najważniejszych przedsięwzięć politycznych polskiego i żydowskiego ruchu oporu.
Mellerowie napisali książkę o Gruzji, którą trudno sklasyfikować.
Powieść wciąga już od pierwszego, doskonałego i przewrotnego zdania...
Wystawa jest próbą przyjrzenia się ważnym postawom artystycznym, w których ujawniał się etyczny stosunek do świata polityki.
Nagrania z prób, szkice tematów do wydanej w 1961 r. klasycznej płyty „Africa/Brass” Coltrane’a.
Sonisphere to wielki zjazd metalowców i festyn z koszulkami i innymi akcesoriami. Plus koncerty gwiazd.
Rozmowa z pisarką Manuelą Gretkowską o nowej powieści, polskiej mitomanii, katolicyzmie i patriarchacie oraz Zespole Alkoholowego Płodu
Joanna Olczak-Ronikier tworzy fascynujący portret Janusza Korczaka: wątpiącego idealisty i samotnika, który wyrzekł się osobistego życia.
Po emocjonującym finale „X Factora” warto spojrzeć trzeźwo na rynek muzyczny: fenomen talent-show działa, ale trochę inaczej, niż to reklamują autorzy takich programów.
Złota Palma w Cannes za metafizyczny poemat „Drzewo życia” stanowi ukoronowanie niezwykłej twórczości Terrence’a Malicka, amerykańskiego poety i filozofa, jednego z najbardziej oryginalnych filmowców naszych czasów.
Powiedziała mi pani, która przeżyła Ravensbrück: „Przecież w Niemczech nadal są ludzie, którzy hailują!”. Widziała takich, kiedy pojechała do liceum opowiadać o pracy przymusowej w fabryce koncernu Bosch.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Formuła wystawy przyniosła Fabryce Schindlera, działającemu od roku najmłodszemu krakowskiemu muzeum, fenomenalny sukces frekwencyjny i finansowy.
Jeden z piękniejszych zamków we Francji od lat jest ośrodkiem integrującym polską emigrację. Wiele rodzin mieszka w Montresor od wieków. Opowiada nam o tym Władysław Rybiński, współautor książki „Wyspa Montresor”.
Profesorem wyższej uczelni w Polsce może dziś zostać osoba bez dorobku naukowego, w dodatku legitymująca się kserokopiami fałszywych dokumentów. I egzaminy przed nią zdane są równie ważne jak przed prawdziwym profesorem! To ciąg dalszy opisywanej przez nas historii.
Żużel uzależnia. Na tor nie wracają tylko ci, których wypadki skazują na wózek inwalidzki.
Ósme Letnie Ogrody POLITYKI w Elblągu były bardziej kameralne niż wcześniejsze, ale chyba najciekawsze ze wszystkich dotychczasowych edycji.
Prasa doniosła, że w Malmö jeden z aktorów upił się podczas spektaklu mającego wywołać debatę o uzależnieniach.
Ministerstwo Infrastruktury, któremu jak po maśle idzie budowa za budową, z powodu zawrotu głowy od sukcesów zdecydowało, że kilka lat po Euro 2012 zburzy lotnisko na Okęciu w Warszawie.
W rozgrzanym wagonie kuszetki od trzech dni zalega 54 spoconych pasażerów i musisz przyzwyczaić się do woni ich 108 stóp, ich pach i wiezionej z domu wałówki.