Choć lubimy narzekać, statystycznie powodzi nam się coraz lepiej. Kto na ten dobrobyt najbardziej pracuje, kto najwięcej korzysta?
Patrząc na historyczne spotkanie premierów Polski i Rosji w Katyniu pamiętajmy, że dzisiejsza Moskwa doszła tam dłuższą i trudniejszą drogą. Do dziś nie wie nawet, jak opłakiwać miliony swoich pomordowanych.
Telewizyjne „Wiadomości” w TVP 1, odzyskane przez PiS, pokazują kraj w stanie rozpadu, a uratować go może tylko prezydent Kaczyński. Głównym narratorem rzeczywistości jest głos zza kadru. To cichy mistrz ceremonii o 19.30.
Poznańskiej aferze z udziałem znanego seksuologa można było zapobiec. Ale jeśli chodzi o usługi psychoterapeutyczne, Polska to jest dziki kraj.
Gdy minister edukacji zapowiedziała ostatnio powołanie zespołu do opracowania nowej ustawy o statusie nauczyciela, ZNP jak zwykle odpowiedział, że nie zgadza się na likwidację Karty Nauczyciela. Między innymi dlatego tysiące nauczycieli to osoby niedokształcone i bez powołania.
Natalia pokazała ludziom w swojej wsi, jak silni mogą być, kiedy robią coś wspólnie. Teraz tłumaczy się z tego w sądzie. Wieś ma za sobą.
Co naprawdę dzieli elektoraty PO i PiS? Odpowiedź na to pytanie tłumaczy, dlaczego Polska scena polityczna jest „zabetonowana”.
PLL LOT desperacko walczą o przetrwanie. Jeden z frontów przebiega na warszawskim lotnisku im. Chopina. Dwie państwowe spółki – LOT i Porty Lotnicze – od lat są w stanie zimnej wojny.
Oto kolejny przypadek tajemniczego zniknięcia fragmentu szykowanej ustawy. Tym razem rzecz dotyczy spółdzielni pracy.
Najwięcej przypadków zmowy cenowej wykryto wśród producentów materiałów budowlanych. Winni płacą kary. I na tym walka ze zmową się kończy. Czy można zrobić coś więcej?
Zmusza do stawiania niewygodnych pytań, do łamania nawyków myślowych, drażni, wzrusza i prowokuje
Bardzo proszę o więcej takich nieudanych filmów!
Inteligentna rozrywka, nie tylko dla fanów Czechowa.
Banalny scenariusz nabiera u Plebanek temperatury, nie tylko erotycznej.
Założyciel "Fantastyki" z obsesyjną wręcz skrupulatnością opisuje lęki i strategie życiowe bohaterów
●●●●●○
Różne już rzeczy w galeriach widziałem, ale wystawy poświęconej duchom i zjawiskom nadprzyrodzonym doprawdy nie pamiętam.
Najnowsze australijskie dźwięki o dużej sile rażenia
Zamiast rockowych, elektrycznych gitar słychać banjo i kontrabas
Skojarzenia z hasłem „Wałbrzych” są od lat niezmienne: zamknięte kopalnie, biedaszyby i działający całą dobę skup złomu. Po tegorocznej edycji Warszawskich Spotkań Teatralnych może dołączyć do nich jeszcze jedno: świetny, oryginalny teatr.
"Miałem dość filmów, które traktują najmłodszych z góry" - mówi japoński twórca filmów animowanych, którego najnowszy obraz „Ponyo” wychodzi u nas na DVD
Niebanalne fabuły, odniesienia do dzieł kultury – tak gry komputerowe przełamują wizerunek rozrywki mało ambitnej. Ich producenci zauważyli wreszcie dojrzałego, wymagającego gracza.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Siedem filmów, każdy nakręcony przez innego reżysera, całość wyprodukowana przez Martina Scorsese. Oto nasza filmowa kolekcja bluesowa.
Jeśli wydaje się komuś, że ze względu na historię Polski jesteśmy wolni od wpływów myślenia w kategoriach imperium, to jest w błędzie. Wydana właśnie po polsku książka Edwarda Saida „Kultura i imperializm” opowiada i naszą historię.
W 1943 r. w podkarpackich lasach walczył oddział żydowskich partyzantów ze Stanisławowa. Jego dowódcą była utalentowana i urodziwa Anda Luft.
Kopulacja nie jest finałem wojny o zapłodnienie, lecz ledwie pierwszą bitwą. To, kto ostatecznie wygra bój o przekazanie genów potomstwu, decyduje się podczas zagadkowej walki, jaka toczy się wewnątrz dróg płciowych samicy.
Rozmowa z Mitchell Baker, szefową Mozilli
Po raz dziesiąty ogłaszamy jedyny w swoim rodzaju konkurs na intelektualny niepokój i życiową ambicję. Zapraszamy młodych naukowców. Do wygrania portfele z zawartością 25 tys. zł każdy.
Rebelia na Kaukazie rozgorzała z nową siłą, a Kreml nie bardzo wie, jak ją powstrzymać.
W dziesięć lat od przyjęcia tureckiej kandydatury – i w pięć lat po rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych – Ankara nie postrzega już członkostwa w Unii w kategoriach racji stanu.
Dopiero wejście do strefy Schengen sprawiło, że Polacy poczuli się pełną gębą Europejczykami. Brzmi to patetycznie, ale też oznacza codzienne, banalne ułatwienia i drobne satysfakcje.
W Tanzanii podczas porodu umiera 13 tys. kobiet rocznie. Większość z nich w wioskach, gdzie do szpitala trzeba iść kilka godzin. To efekt biedy i tradycji, według której dziewczyna warta jest 20 sztuk bydła, a jej społeczny prestiż wyznacza liczba urodzonych dzieci.
Kochaj śnieg, unikaj lawin, powiada się w górach. Nie zawsze można ich uniknąć. Kiedy się wychodzi z nich cało, w drugim życiu, po lawinie, albo się gór nienawidzi, albo przyciągają tym zachłanniej.
Polacy coraz więcej wydają na swoje zwierzęta. I coraz mniej mają dla nich czasu.
Rynkiem piłkarskich trenerów w Polsce rządzą popędliwi właściciele, ale przede wszystkim piłkarze. Zmawiają się i grają na niekorzyść szkoleniowca, który przestał im odpowiadać.
W wyniku wojny po rozpadzie Jugosławii Serbia została objęta embargiem ekonomicznym. Więc, jak na Kubie, polepszanie osiągów i wyglądu starych aut stało się popularnym hobby. Rozrywce towarzyszy jugonostalgia, z domieszką serbskiej dumy i chęci wyjazdu z tego kraju.