Wybory do europarlamentu były sondażem nastrojów. Pokazały stabilizację w polskiej polityce, ale też nieoczekiwane napięcia. Ich symbolem jest troje kandydatów, którzy w rankingu zdobytych
Sytuacja polskich wojsk w Afganistanie rozwija się według z góry założonego scenariusza. Tyle że na razie pisze go przeciwnik.
Tegoroczne Opole stało się imprezą pozbawioną większego znaczenia.
66 Rajd Polski za pasem, ale jego organizatorzy nie mają spokoju. W tym roku po raz pierwszy od 36 lat to jedna z eliminacji rajdowych mistrzostw świata (25–28 czerwca na trasach w okolicach.
Rozmowa z Konradem Schullerem, korespondentem „Frankfurter Allgemeine Zeitung” w Polsce. W niedawnym artykule nazwał Jarosława Kaczyńskiego „grimmigste der grimmigen
Partie określane potocznie jako chadeckie stały się po wyborach główną siłą Parlamentu Europejskiego. Ale czy istnieje jeszcze prawdziwa chadecja? Ile w niej chrześcijaństwa, ile demokracji?
Siergiej M. to pierwszy w dziejach polskiego wywiadu obcy szpieg schwytany za granicą, a sądzony w Polsce. O ile, rzecz jasna, zostanie za szpiega uznany.
Przez dwa i pół roku, od maja 2005 r. do października 2007 r., w areszcie śledczym przebywał Mieczysław Kluk, wcześniej szef Śląskiej Wojewódzkiej Komendy Policji. Jest pierwszym od czasów stalinowskich polskim generałem, który trafił za kraty.
Dobiega końca bodaj ostatni rok szkolny, kiedy to w dobrym tonie było przyznawać się do matematycznego matołectwa. W nauczaniu tego przedmiotu ma nastąpić rewolucja.
O Piotrze Kownackim znajomi mówią, że od lat zręcznie lawiruje. Bankowcem został dzięki AWS, wiceprezesem NIK dzięki UW. Od kilku lat stoi za nim PiS.
W Rudzie Śląskiej był napad na bank. Sprawca jest wdzięczny za szybkie ujęcie.
Ostatnie dwie dekady były może najlepsze w historii Polski. Ale na progu kolejnego dwudziestolecia stoimy wobec zupełnie nowych wyzwań. Przedstawiamy raport „Polska 2030”.
Tuż przed ostatnimi wyborami rząd przyjął pakiet antykryzysowych ustaw mający wspierać przedsiębiorstwa. Jednak do wielu firm odsiecz dotrze zbyt późno i zwolnienia przybiorą na sile.
Niespełna 300 km od granicy Polski można zobaczyć prawdziwy kryzys: drastyczne cięcia płac, lawinowo rosnące bezrobocie, strach przed upadkiem lokalnej waluty. Tak wygląda Łotwa, do niedawna
Pierwszy pożar zdołano ugasić, ale do uzdrowienia największych banków świata daleka droga. Bez jej przejścia nie ma co marzyć o gospodarczym ożywieniu. Także w Polsce.
Zmagania zaćpanego didżeja
Kleczewska po raz kolejny wraca do swojego ulubionego tematu – tkwiącego w człowieku pierwiastka zła.
Błaha farsa żonglująca stereotypami, od płciowych po narodowe.
Autor uwielbia pracować w kawiarniach
Opowieść o ludzkiej naturze
Powieść składa się z samych aluzji i metafor
Abstrakcja i kinetyka
Artysta wywarł na publiczności wielkie wrażenie
Niezwykłe spotkanie różnych temperamentów muzycznych
Zwiedzając otwarte przed kilku dniami słynne weneckie Biennale Sztuk, można odnieść niepokojące wrażenie, że głęboka recesja dotknęła nie tylko światową gospodarkę, ale także umysły
"Po prostu czymś ludzi drażnię. Jak na przykład wytłumaczyć doniesienia o moje rzekomej współpracy z SB?" - mówi reżyser
Pierwsza płyta jazzowej kolekcji 'Polityki' to 'Blue Train' Johna Coltrane'a - jeden z najważniejszych albumów w całej historii jazzu.
Już po raz czwarty, wspólnie z wydawnictwem W.A.B., wydajemy wakacyjną kolekcję „Lato z kryminałem”. Wybraliśmy, jak zwykle, najlepsze powieści z ostatniego czasu.
Rozmowa z Edwardem Bowellem, astronomem z Lovell Observatory w Arizonie, odkrywcą planetoid i komet
Nauka ciągle nie potrafi odpowiedzieć, na czym polega biologiczne znaczenie snu. Zbyt wiele kryje tajemnic. Jedno wydaje się pewne: śpią wszystkie zwierzęta.
Wbrew patetycznym zapewnieniom historyczny 1989 r. wciąż jeszcze nie łączy Niemców. Podobnie zresztą jak i Polaków.
Po 'reelekcji' Mahmuda Ahmadineżada rośnie prawdopodobieństwo izraelskiego ataku na Iran. Większość Izraelczyków uważa, że wojny prewencyjnej nie da się już uniknąć.
Radykalne feministki są we Francji coraz starsze. Te młodsze łagodnieją i spokojnie robią pranie. Czy francuski feminizm przetrwa?
Już po raz szósty podpowiadamy, gdzie – poza plażą, muzeami i zabytkami – warto szukać w czasie urlopów dodatkowych wrażeń. W tym roku proponujemy coś zdecydowanie bardziej dla ciała
Rozmowa z prof. Jackiem Oleksynem, laureatem Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej za badania w dziedzinie ekofizjologii roślin
Używa się tego powiedzenia żartem; że jeśli coś należy się człowiekowi, to psu też. Ale z tym człowieczeństwem psa wiąże się znacznie więcej poważniejszych znaczeń.
Po raz szósty odbyły się w Elblągu Letnie Ogrody „Polityki”. Było dużo deszczu i jeszcze więcej emocji.
Znacie amerykańską reklamę wódki Chopin? Zdjęcie umorusanego chłopa z widłami i podpis w stylu: tu jest wystarczająco brudno, by powstała najczystsza z wódek. Podobnie jest z rumuńskim.