Urząd Nauczycielski Kościoła ma sprecyzowane poglądy na prawidłowy akt seksualny. Małżonkowie mogą nauczyć się go w Licheniu.
Nawet jak na nasz emocjonalny i tabloidowy rynek medialny, wywiad z posłanką PiS Beatą Kempą w weekendowej „Rzeczpospolitej” to prawdziwe kuriozum.
Premier Donald Tusk mówi w wywiadzie dla POLITYKI o buncie elit przeciwko PO, sporach w partii, zmianach w OFE i w rządzie.
Muammar Kadafi jest politycznym bankrutem.
Po sondażowym tąpnięciu Platformy inne partie wstają z tymczasowych grobów. W polskiej polityce znowu wszystko stało się możliwe. Nawet kosztem sensu.
Polska jest europejskim rekordzistą w liczbie i wielkości schronisk dla bezdomnych zwierząt. Ale to wcale nie znaczy, że udało się rozwiązać problem. Przeciwnie.
Bramki są dwie, zwycięzca tylko jeden, a kłopotów od cholery – parafrazuje Kazimierza Górskiego jeden z organizatorów Euro 2012. Służby mundurowe szykują się na największe wydatki.
Wydana z okazji Roku Chopinowskiego antologia komiksowa „Chopin New Romantic” zawiera 3 brzydkie słowa, które starczyły na tydzień publicznej debaty o hańbieniu narodu polskiego przez artystów i dyplomatów.
Część ogłoszonych właśnie reform szkolnictwa wyższego opiera się na założeniach, które kursują jako niepodważalne prawdy. A to tylko legendy.
Ustawa obniżająca emerytury byłym funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa ani nie objęła wszystkich, ani nie przyniosła oczekiwanych oszczędności.
Podział świata na Chiny, które tanio produkują, oraz Europę i USA, dobrze zarabiające dzięki wielkim markom, wkrótce straci aktualność. Chińczycy już kupili szwedzkie Volvo. Solidnie przygotowują się też do przejęć w świecie mody.
Jak oczyścić Polskę z milionów ton śmieci? Rząd twierdzi, że znalazł receptę: zrobi to kosztem wolnego rynku. To gminy same zdecydują, kto będzie hurtem zbierał nasze odpady. Mieszkańcy zaś zapłacą podatek śmieciowy. Jak to robią w Pszczynie.
Guy Sorman, francuski filozof i publicysta, o źródłach arabskiej rewolucji, o tym, czy islam da się pogodzić z demokracją i rynkiem i co z tego wynika dla Europy i świata.
Kiedyś promienny kapitan i uwielbiany wódz rewolucji, potem satrapa na progu obłędu. Dlaczego Muammar Kadafi doprowadził Libię do wojny domowej?
Rozmowa z Danielem Friedem, specjalnym wysłannikiem USA ds. Guantanamo, o losach ludzi przetrzymywanych w najsłynniejszym amerykańskim więzieniu
Minęły czasy, kiedy najwyższe stanowiska zapewniały dożywotnią nietykalność. Nawet zachodni prezydenci i premierzy po ustąpieniu muszą liczyć się z procesami i więzieniem.
130 lat temu terroryzm z hukiem wkroczył do polityki światowej. Sprawcą zamachu był Polak, a celem organizacji wprowadzenie demokracji w największym państwie na świecie.
Niewiele brakowało, by wyginął największy polski ptak i pierwowzór naszego godła. Dziś się odrodził i pomaga odbudowywać gatunek w Anglii i w Izraelu.
Jaką rolę w naszym życiu odgrywa umysł, a jaką reszta ciała? Czy ciało służy głowie, czy odwrotnie?
Przyzwoite aktorstwo Keiry Knightley, Carey Mulligan i Andrew Garfielda.
Bokser, który ma szanse na sukces na ringu, musi najpierw powalczyć z toksyczną familią.
Można ten dramat odczytać jako próbę opisania destrukcyjnej siły Internetu.
Powieść Chwina, inaczej niż jego dawne książki, nie skupia się na odtwarzaniu minionej rzeczywistości.
Wszystkie zawarte w tomie historie mówią o wielkich namiętnościach.
Miasto idące w ruinę, lecz dalej odgrywające teatr krakauerskich pozorów niegdysiejszej mieszczańskiej świetności.
Płyta trzyma tempo do końca świetnego „Blue” z gościnnym udziałem Patti Smith.
Harvey, która przeszła drogę dziewczyny z prowincji, wraca do korzeni.
Już na koncertach dawnego polskiego zespołu Stańki bywało, że to Wasilewski brylował.
Kolejny, po „Twierdzy szyfrów” i „Czasie honoru”, serial wojenny o polskiej sławie i chwale serwowany widzom przez TVP.
Spektakl jest zimny jak śnieg i jak zaspy śnieżne wciągający.
Od 5 marca do 6 kwietnia - uczta teatralna.
Zaskoczenia nie było. Film o królu Jerzym VI i jego logopedzie triumfował podczas 83 gali oscarowej, zdobywając cztery nagrody, w tym tę najważniejszą. Wygrało kino artystyczne, wierzące w inteligencję widza, trochę przy tym zachowawcze.
Kraje nordyckie pojedynczo nie należą do gigantów, ale działając wspólnie stały się trzecią muzyczną potęgą na świecie, po USA i Wielkiej Brytanii. I wciąż stawiają na ekspansję kulturalną.
Jestem minimalistą. W stosunku do świata i ludzi nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań. Nie żądam dowodów na istnienie absolutnego dobra - mówi Paweł Sala.
Formacja duchowa, do której przynależał Jerzy Nowosielski, skończyła się już dość dawno, a on był jedynie żyjącym, choć od wielu lat już ledwo zauważalnym jej symbolem.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Miałem 37 lat, byłem dorosłym, ukształtowanym człowiekiem. I nagle stałem się niezwykle popularny. Strasznie mnie to peszyło. Ludzie rozpoznawali mnie wszędzie. Nie tylko tu, ale i za granicą – mówił przed laty Mirosław Hermaszewski.
Z miłości do Kasi Marek zabił człowieka, ale ona dalej nic nie rozumiała.
Raz na tysiąc urodzeń przychodzą na świat dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W warszawskiej szkole, założonej przez rodziców, uczą się własnego języka.
Bieganie na nartach to dla Norwegów znacznie więcej niż sport, a zwycięstwa Marit Bjoergen i spółki to kwestia dumy narodowej. Zwłaszcza gdy mistrzostwa świata odbywają się w Oslo.
Z całego rządu najlepsza jest Jolanta Fedak, minister pracy.
Gdy Irlandia zachłysnęła się dobrobytem, posiadanie konia było oznaką sukcesu. W kryzysie drogie zabawki zaczęto porzucać. Po wyspie błąka się kilkanaście tysięcy bezpańskich wierzchowców.