Wojna o Gruzję to ukryte starcie Rosji i USA. Polska może pomóc w wynegocjowaniu pokoju, jeśli będzie działać przez Unię i powstrzyma się od antyrosyjskiego tonu.
2008 perkusistów, którzy dokonali finałowego odliczania przed otwarciem XXIX Igrzysk Olimpijskich, na pierwszej próbie spotkało się 13 miesięcy temu. Ale poszukiwania odpowiednich osób zaczęły się już dwa lata wcześniej. Musieli być jednakowego wzrostu, podobnej wagi i budowy ciała, szukano ich więc we wszystkich prowincjach Chin.
Tematem jedenastej płyty z naszej kolekcji jest praca, z tym że ekstremalnie szeroko pojmowana. Kabaretową normę wyrabiają tym razem m.in. Wojciech Młynarski, Irena Kwiatkowska, Tey oraz Kabaret Starszych Panów i Kabaret Młodych Panów.
Stocznie trzeba ratować, a nie cynicznie wykorzystywać do walki politycznej.
Koniec sezonu przy Wiejskiej pokazuje, że klasa polityczna jest zmęczona sama sobą, odgrywa stare numery, a układ PO-PiS stał się samowystarczalny. Bez ożywczego wstrząsu zapanuje długa stagnacja.
4 2 2 5Olimpijska gorączka nie ominęła branży komputerowej rozrywki. Na sklepowe półki trafiło naraz kilka gier o tematyce sportowej.
Początki polskiego jazzu - wierszem.
Przewrotki i przestawki liter i głosek.
Nad trumną Sołżenicyna spotkały się dwie dusze Rosji: ta autorytarna i nieufna wobec świata zewnętrznego oraz ta tęskniąca do wolności, z bezgraniczną ofiarnością i niespożytym samozaparciem targająca łańcuchami samodzierżawia.
Wieczny brak czasu i zabieganie, oczy zmęczone wpatrywaniem się w monitor, wydłużające się korki uliczne – styl życia współczesnego człowieka bardziej sprzyja słuchaniu niż czytaniu. Audiobooki są na fali.
Odkąd sięgamy pamięcią, lato było okazją do lansowania rodzimych wakacyjnych hitów. W tym roku mamy w tej dziedzinie posuchę. Oto kolejny znak przemian naszej popkultury.
Do niedawna koalicji PO-PSL udawało się korzystnie odróżniać od poprzedników. Brakiem programowych konfliktów i przepychanek przy podziale stanowisk. Nagle spod nowego makijażu wyjrzała znana twarz ludowców, bez żenady obsadzających rodzinami rządowe posady.
Wiadomo, że dzieci nie muszą iść w ślady rodziców, zwłaszcza w politycznych wyborach. Tu jabłko od jabłoni może spaść daleko. Ale co rodzina, to rodzina.
Niedługo rozpocznie się proces byłego ministra sportu Tomasza Lipca, oskarżonego o korupcję.
Dzieci taszczy się teraz ze sobą wszędzie. I to niemowlaki. Do samolotu, w egzotyczną podróż, do muzeum, restauracji. Dobrze to czy źle?
Jak inni zrobili to, co się ciągle nie udaje w Polsce. Historia budowy autostrad jest równie ciekawa co pouczająca.
Już nie tylko najbogatsi Polacy zastanawiają się, jak legalnie zmniejszyć swoje podatki. W dobie Internetu jedno kliknięcie myszką przerzuca majątek z Luksemburga na Cypr. Kolejny klik i miliony wędrują na egzotyczne Kajmany. To tak zwana inteligencja podatkowa. Ile można na niej zyskać, a ile stracić?
Gimnastykują ciało i umysł. Uczą się angielskich słówek lub czarowania, wspinaczki i żeglarstwa. Wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży jest bardzo pracowity.
Stare kamienice przyciągają deweloperów i amatorów oryginalnych mieszkań. Rząd zapowiada dopłaty do remontów. Najszykowniejsze i najdroższe są apartamenty w starych murach, ale z najnowocześniejszymi urządzeniami.
Rumunia przyspieszyła, a oprócz gospodarki i infrastruktury modernizuje się też polityka. Jak wszystko inne – na chybcika.
Szwedzi też mają swój Instytut Pamięci Narodowej. Choć nie trzyma żadnych teczek i zajmuje się tylko edukacją historyczną, właśnie wywołał polityczną burzę, która grozi jego likwidacją.
Czy zły stan zdrowia lub podeszły wiek głowy państwa ma jakieś znaczenie? Czy chory przywódca jest zagrożeniem dla kraju? A może wyborcy, nim oddadzą głos, mają prawo poznać dolegliwości kandydata?
Podobnie jak Polacy, Rosjanie oszaleli na punkcie internetowych serwisów społecznościowych.
Ogród Niki de Saint Phalle rzadko jest wymieniany w przewodnikach, przegrywa w konkurencji z zabytkami Toskanii. Dlatego z radością przystałam na propozycję „Polityki”, aby pokazać to miejsce innym.
W dawnej Rzeczpospolitej znane było przysłowie, iż szlachcic bez urzędu jest jak chart bez ogona. Przy braku von, don, de czy sir przy nazwisku jedynie tytuł urzędowy sygnalizował, iż mamy do czynienia z kimś znaczniejszym. Zastępował także ordery, których w Polsce aż do XVIII w. nie nadawano.
Ukazała się nowa wersja „Wodza”, książki Jarosława Kurskiego o Lechu Wałęsie. Jej pierwsze wydanie wywołało spore poruszenie wśród publiczności. Jakie wrażenie robi obecnie?
Nowe testy krwi mogą ułatwić rozpoznanie ciężkich chorób na długo przed pojawieniem się ich objawów.
„Tato, jesteś mądrym człowiekiem, jak mogłeś być takim durniem?” – zapytał wybitnego ekonomistę węgierskiego Janosa Kornaia jego syn, kiedy rozmawiali o latach 50.
Co prawda zwyczaj grillowania dotarł do nas z Zachodu, ale przyjął się jak swój. Dziś w Polsce grillują wszyscy, niezależnie od pozycji społecznej.
Jan Zieliński miał swoje pięć minut w mediach, gdy pod Kancelarią Premiera rezydowało legendarne Białe Miasteczko. Obecnie postanowił wykorzystać swoją charyzmę w innej słusznej sprawie.
Z tekstem Jacka Żakowskiego „Którędy naprzód” polemizuje Andrzej Rzońca.
Dowiaduję się właśnie z gazety, że w zabytkowych budynkach dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser na Pradze urządzono największą imprezę kulturalną tego lata w stolicy.
Spotyka się je wszędzie. Niekoniecznie są bezdomne, często po prostu zaniedbane, pozostawione same sobie przez cały dzień. Głodne i źle ubrane. Zazwyczaj żywo interesują się obcymi.