Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Wybory 2023. Na kogo głosować? Wszyscy kandydaci do Sejmu, listy wyborcze, okręgi

15 października Polki i Polacy wybiorą swoich przedstawicieli w obu izbach Parlamentu RP. Łącznie do obsadzenia jest 560 miejsc: 460 w Sejmie i 100 w Senacie. 15 października Polki i Polacy wybiorą swoich przedstawicieli w obu izbach Parlamentu RP. Łącznie do obsadzenia jest 560 miejsc: 460 w Sejmie i 100 w Senacie. Anna S. Kowalska / Polityka
Wybory parlamentarne 2023 odbędą się 15 października. Oto pełne listy wyborcze wszystkich sześciu komitetów w podziale na okręgi. Jakie nazwiska znalazły się na listach Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Trzeciej Drogi, Bezpartyjnych Samorządowców, Konfederacji i PiS?

Już 15 października Polki i Polacy ruszą do urn, by wybrać swoich przedstawicieli w obu izbach Parlamentu RP. Łącznie do obsadzenia jest 560 miejsc: 460 w Sejmie i 100 w Senacie.

Sondaż „Polityki”. Polacy chcą zmiany władzy. PiS nie ma już papierów na dalsze rządzenie

Wybory 2023. Numery list wyborczych

W piątek 15 września w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej wylosowano numery list wyborczych kandydatów do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 2023 r. zarejestrowanych przez komitety wyborcze w więcej niż w jednym okręgu. We wszystkich 41 okręgach wyborczych swoje listy zarejestrowało sześć komitetów wyborczych.

Poszczególne komitety wyborcze wylosowały następujące numery list:

  • lista nr 1 – Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy,
  • lista nr 2 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe,
  • lista nr 3 – Komitet Wyborczy Nowa Lewica,
  • lista nr 4 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość,
  • lista nr 5 – Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość,
  • lista nr 6 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni.

Przewodnik Polityki Insight: Po co partiom programy wyborcze? Co w nich jest?

Jak poprawnie oddać głos w wyborach do Sejmu 2023?

W obwodowej komisji wyborczej należy stawić się między godz. 7:00 a 21:00. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Osoby, które chcą zagłosować poza stałym miejscem zamieszkania, muszą posiadać zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania.

Nazwiska kandydatów w wyborach do Sejmu wymienione są na listach poszczególnych komitetów wyborczych, a te łącznie składają się na kartę do głosowania. Każda karta powinna być ostemplowana pieczęcią obwodowej komisji wyborczej. Listy ujęte w karcie mają w tytule numer i nazwę lub skrót komitetu, mogą mieć także znak graficzny.

Głosujemy, stawiając znak „x” w kratce przy nazwisku wybranego kandydata wyłącznie na liście komitetu, na który chcemy oddać głos. Postawienie znaku „x” na więcej niż jednej liście albo niepostawienie znaku „x” na żadnej z nich oznacza oddanie nieważnego głosu. Obowiązuje tu zasada: „jedna lista – jeden krzyżyk”, przy czym krzyżyk rozumiany jest jako „co najmniej dwie przecinające się linie” (by głos był ważny nie można stawiać tzw. ptaszka, czyli znaku „v”).

Posłuchaj: Wybory 2023. Jak i gdzie zagłosować? I co sprawdzić wcześniej?

Kandydaci do Sejmu 2023. Lista nr 1: KW Bezpartyjni Samorządowcy

Z list Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy w wyborach parlamentarnych 2023 wystartują:

  • Okręg nr 1 (Legnica): Raczyński Robert, Kleszcz Paweł Piotr, Grzelak Katarzyna Aneta, Kowalski Jarosław, Rodak Bartłomiej Błażej, Kozak Mariusz, Szklarska Alicja, Malczewski Tomasz, Wojdak Adriana Stefania, Strynkowski Krzysztof Witold, Castañeda Trujillo Beata, Papaj Hubert Wojciech, Gęsicka‑Biały Kinga, Cieśla Maciej Jan, Mieloch Andrzej Marek, Zobel Izabela, Bieniek Wiesław Jan, Kanas‑Pastwa Agata Agnieszka, Kusibab Karol, Kapral Tomasz Stanisław, Wach Aleksandra, Pięta Ignacy, Teclaf‑Zawadzka Edyta, Hładki Norbert Romuald.
  • Okręg nr 2 (Wałbrzych): Kubicz Bartłomiej Piotr, Fibich Marcin Roman, Markisz Klaudia Katarzyna, Merchut Tomasz, Roguz Bartosz, Koncewicz Łukasz Janusz, Naumowicz Anna, Ozimek Ewa, Dłubała Marek Lech, Borowska Kamila Natalia, Rodziewicz Michał Wacław, Kusibab Dawid, Dziewa‑Daňa Elżbieta Julia, Kiec‑Gawroniak Hanna Karolina, Wilczewska Joanna, Golak Julian Kazimierz.

Czytaj także: Bezpartyjni Samorządowcy. Kim naprawdę są, komu się przysłużą, a komu zaszkodzą

  • Okręg nr 3 (Wrocław): Maj Krzysztof Mariusz, Matusiak Małgorzata Danuta, Marszałek Janusz, Kosterska Barbara, Pacholik Grzegorz Marek, Korczyńska Sylwia, Biernat Jacek Wojciech, Rybacka Jadwiga, Pilawka Tomasz, Rosińczuk Joanna Stanisława, Ferber Andrzej Robert, Guder Marzena Maria, Jokiel Paweł Franciszek, Pawliszyn Aleksandra Dorota, Zegan Maciej Adam, Kopeć Antoni, Wojtyło Urszula, Szurynowska Mariola, Koronkiewicz‑Wiórek Anna Amalia, Wieczorek Anna Joanna, Jungiewicz Bartosz Leszek, Jaworska Helena Teresa, Michałowski Mariusz Bartłomiej, Rajkowska Angelika Monika, Zaprutko Roman Jerzy, Ćwiertniewicz Grzegorz Piotr, Nowak Bożena Maria, Zdrojewska Ewa Anna.
  • Okręg nr 4 (Bydgoszcz): Pająk Łukasz Radosław, Marek Justyna Monika, Woźniak Sławomir, Kącka Elżbieta Maria, Morzyński Kajetan Maciej, Łata Joanna Barbara, Piwowar Mieczysław Aureliusz, Papaj Julia, Pisiak Daniel Krzysztof, Fabin‑Papaj Anna, Różycki Piotr Andrzej, Kubik Janina, Koprowski Bartłomiej Jan, Kobylska Agata, Świebocki Jakub Konrad, Kula Maria Bożena, Szewczak Łukasz Andrzej, Bodzek Regina, Turalski Tomasz Krzysztof, Węgłowska Daniela Stanisława, Łata Artur Sławomir, Bartniczak Katarzyna Łucja, Gornowicz Andrzej, Matuszczak Karolina Maria.
  • Okręg nr 5 (Toruń): Kuszyński Marek, Krajewski Radosław, Moraczewska Barbara Ewa, Czachor Paweł Lech, Michalska Anna Róża, Kwiatkowska Angelika Agnieszka, Skiba Dorota Maria, Fijałkowska Monika, Nowak Joanna, Ziółkowski Sebastian Leszek, Kamińska Lidia, Biniak Zofia, Urbański Rafał, Rutecka Magdalena, Karski Piotr Paweł, Skrodzka Agnieszka Katarzyna, Zadworzański Marek Adam, Latosińska Monika, Pietrzak Natalia Kinga, Pacholski Maciej, Polachowski Maciej Beniamin, Ścisły Paweł, Roszak Damian Czesław, Gmurski Miłosz, Kwiatkowski Przemysław Adam.
  • Okręg nr 6 (Lublin): Woch Marek Marian, Kajka Longin Paweł, Walasek Marcin, Staszczak Dariusz Eligiusz, Marzec Wiesław, Kubala Paweł, Parys‑Sosińska Marzena Zofia, Dang Xuan Adrian Hai, Misiak Arkadiusz Jacek, Rola Anna, Greszata Marcin, Czernic Izabela Marta, Tchorek Paweł, Grzegorczyk Renata, Chmielewski Grzegorz Kamil, Banach Marzena, Pasieczny Przemysław Marcin, Kostrzewa Karol, Tarłowska Jolanta Barbara, Tuczyńska Anna, Tchorek Alicja, Kot‑Komsta Diana Wiktoria, Skoczylas Katarzyna Anna, Siudziński Krzysztof Waldemar, Masłowska Renata Jolanta, Michalik Beata Anna, Krzywiński Tomasz Damian, Lubaś Magdalena Katarzyna, Podsiadło Marek Edward, Kokot Jan.
  • Okręg nr 7 (Chełm): Langa Dariusz, Bańka Kamil Piotr, Prokopowicz Dariusz, Tyrka‑Stećko Beata, Zieliński Krzysztof Jacek, Świergoń Wojciech Kazimierz, Chibowski Arkadiusz, Guz Małgorzata, Celiński Marek, Sowa Justyna, Lewczuk Damian Jarosław, Łachowski Krzysztof, Pawluczuk Paweł, Wysokińska Dorota, Zalewska Agnieszka, Franas Dawid, Woch Ewelina Ilona, Bobowski Aleksander Marek, Woch Monika, Macanko Joanna Magdalena, Polak‑Salomon Izabella Janina, Piwko Julia, Różycki Marcin, Koziara Ewa Małgorzata.
  • Okręg nr 8 (Zielona Góra): Szczepański Jakub, Lewicka Justyna, Toroń‑Fórmanek Barbara Violetta, Nitschka Przemysław Jerzy, Goździejewski Zdzisław Tadeusz, Bartczak Jakub Aleksander, Kowalska Marta Katarzyna, Góra Gabriela Danuta, Kaczmarek Łukasz Szymon, Przejczowski Piotr Fryderyk, Osocki Marek Andrzej, Lech Justyna, Lewicki Krzysztof Mirosław, Muzyka Sławomir, Koszarek Jerzy Wojciech, Laskowski Marek Leszek, Bondarowicz Tomasz, Toniarz Daniel Stefan, Rojek Elżbieta Magdalena, Beyer Iwona Danuta, Kurek Lilianna Dorota, Skałuba Karol Tomasz, Krawczyk Krzysztof Kazimierz, Winnicka Mirosława Weronika.
  • Okręg nr 9 (Łódź): Belter Łukasz Marek, Zagajewski Cezary Adam, Wątorowska Alicja Katarzyna, Michno Aneta Joanna, Romaniecki Łukasz, Falkiewicz Marcelina Ewa, Glaza Remigiusz, Fijołek Monika Halina, Haduch Ewelina Katarzyna, Ordon Mateusz Łukasz, Kulik Joanna Paulina, Kriegel Marzena Joanna, Lewczuk Sebastian, Dziuba Martyna, Polak‑Salomon Kamil Norbert, Mołodecka Magdalena Maria, Zielony Konrad Emil, Nowak Agata Karolina, Zdanowski Wojciech Jerzy.
  • Okręg nr 10 (Piotrków Trybunalski): Matyśkiewicz Dariusz, Lewandowski Robert Zdzisław, Tadeusiak Agnieszka Urszula, Jurek Grzegorz, Czerwonka Natalia Barbara, Ingier Dawid Piotr, Pawelczyk Alicja, Kubczak Arkadiusz Wiesław, Robaszek‑Zając Mariola Maria, Kowalska Karolina Anna, Giesko Katarzyna Joanna, Fużewska Jolanta Agnieszka, Tataruda Mirosław Wojciech, Przybylski Grzegorz, Kania Joanna Ewa, Mikuś Andrzej Tomasz, Sobków Agnieszka Maria, Janus Jakub Tomasz.
  • Okręg nr 11 (Sieradz): Podsiadły Arkadiusz, Banaszak Paweł Maciej, Janiszewska Iwona Angelika, Domagalska Kinga, Manista Sławomir, Baraniak Monika, Forfecki Ryszard, Cieleban Monika Adrianna, Pilarczyk Jacek Marek, Cegielska Karolina Małgorzata, Miller Bartosz Jakub, Kosuń Joanna, Tomczak Kamil, Szklarek Joanna Aneta, Wasiak Mateusz Bartłomiej, Kowalska Anna, Markiewicz Krzysztof Tomasz, Kurzawska Renata, Pietrzak Przemysław, Ałda Maria Teresa, Korbut Wojciech Kazimierz, Czukiewska Dorota Emilia, Malinowska‑Pietrzak Malwina Beata, Gładysiak Leszek Henryk.

Pomocnik wyborczy: wszystko, co chciałbyś wiedzieć o głosowaniu 15 października

  • Okręg nr 12 (Chrzanów): Wiśniowska Agata Katarzyna, Małecki Zbigniew Paweł, Božičević‑Stępień Andrea, Miziołek Natalia Emilia, Zimirski Michał Tomasz, Wrona Anna Dorota, Dudziak Alicja Józefa, Kobiałka‑Proszek Iwona Dorota, Wilczyński Adam, Tocki Dariusz Paweł, Palczewska Katarzyna Helena, Nowicki Łukasz Kacper, Żuchowski Franciszek Piotr, Wnętrzak Jakub Leszek, Garus Szymon Jakub, Janik Katarzyna Iwona.
  • Okręg nr 13 (Kraków): Żyła Zbigniew, Maliszewski Rafał, Hostyńska Lidia Krystyna, Mudyń Krzysztof Stanisław, Klimczak Agnieszka, Suszko Piotr Jerzy, Galera Anita, Janowski Piotr, Filipek Michał, Dudała‑Kralka Barbara Maria, Barczyk Klaudia Beata, Golczyk Jakub Aleksander, Potyrała Zbigniew, Korbel Sławomir Krzysztof, Nowak Aleksandra Daria, Cyndrowski Jakub Michał, Kruszak Lucyna Henryka, Król‑Brzóstowicz Katarzyna Elżbieta, Kwietniak Paweł Stanisław, Zdechlik Maria Regina, Trzaska Katarzyna Małgorzata, Migoń Aleksandra Maria, Ciupa Sławomir Roman, Świerczek Grzegorz Łukasz, Płowiec Michał Tomasz, Grosicka Ilona Katarzyna, Gowin Grzegorz Jacek.
  • Okręg nr 14 (Nowy Sącz): Gromala Małgorzata Danuta, Rajca Tomasz Władysław, Stępień Bogusława Mariola, Mółka Anna Maria, Budziak Iwona Dorota, Talar Paweł Leszek, Męderak Piotr Sebastian, Kantor Tadeusz Jan, Senio‑Haas Sylwia Sabina, Tomasik Grzegorz, Dziadoń Grzegorz Józef, Bara Bolesław Henryk, Orzechowska Iwona Katarzyna, Sromek Andrzej Tadeusz, Leśniak Marek, Bachleda‑Księdzularz Martyna Zofia, Szwab Dominika Magdalena, Bawełkiewicz Janina, Wacławik Alicja Izabela, Kulawiak Małgorzata.
  • Okręg nr 15 (Tarnów): Piotr Stanisław Bakun, Sebastian Józef Molo, Justyna Joanna Madej, Anna Cabaj, Ernest Czesław Kisielewski, Magdalena Barbara Kołton, Tomasz Dominik Łopatka, Bożena Anna Szczeciak, Jan Janusz Pietraszek, Paulina Wiktoria Gołęmbicka, Piotr Jan Stach, Magdalena Juzyszyn, Dariusz Andrzej Kołton, Julia Apolonia Matunin, Ryszard Piątek, Dorota Orlińska, Katarzyna Cieślik, Andrzej Stefan Sztorc.
  • Okręg nr 16 (Płock): Kłobukowski Paweł, Pietrzak Grażyna, Kuśmirek Andrzej Mikołaj, Dąbrowska Żaneta, Gąsiorowski Marek, Kubiak Monika, Marszał‑Jankowska Krystyna Kinga, Dobromilski Jakub Jan, Kowalski Rafał, Dragan Wanda, Wieczorek Marcin, Czarnecki Henryk Adam, Bartos Mariusz Jarosław, Kossecki Paweł Antoni, Osięgłowska Izabela, Ostaszewska Małgorzata Lidia, Ciećwierz Urszula Grażyna, Wysocki Mikołaj, Kamać Filip Konrad, Pietrzak Krzysztof Dariusz.
  • Okręg nr 17 (Radom): Domagała Grzegorz Piotr, Bernat Wojciech Szczepan, Pacholec Emilia, Amanowicz Krystian Adam, Waligórski Filip Aleksander, Podlak Paweł Marcin, Urban Maciej, Miącz Joanna Izabela, Suwała Tomasz Michał, Nowak Marcin Adam, Morgaś Bartłomiej, Chruślak Patryk, Morgaś Piotr, Wlazłowska Beata, Jabłońska Barbara Agnieszka, Piątek Karolina, Mroczkowska Roksana Luiza, Nowak Teresa Barbara.
  • Okręg nr 18 (Siedlce): Polak Monika Maria, Ciuhak Marek Piotr, Mikulak Przemysław, Uziębło Bożena, Czyż Maciej, Grzegorczyk Adrian Mateusz, Strus Paulina, Podlasin Dominik, Żach Adam, Gawdzik Karolina, Zyra Karol, Olkowski Norbert, Sygdziak Aleksandra, Lendzion Marek, Urban Bartosz, Żach‑Kędzierska Justyna Kamila, Zakrzewski Paweł Przemysław, Orłowski Sławomir, Olszewska‑Szulkowska Mariola Ewa, Kaczorowski Kamil, Burkiewicz Katarzyna Małgorzata, Ryś Andrzej Paweł.
  • Okręg nr 19 (Warszawa): Wysocki Grzegorz, Wachowicz Jacek, Czerwińska Ewa Barbara, Dąbrowski Paweł, La Duc Trung, Walendzik Bożena Anna, Szymanowska Alicja, Adamkiewicz Marcin Piotr, Skwierawski Paweł, Janus Paweł, Majewska‑Purchalak Magdalena, Sroczyński Marcin Piotr, Kulesza Iwona, Karapetyan Lilit, Piepiórka Mateusz, Chychłowska Magdalena, Krajewska Magdalena, Guzek Piotr Grzegorz, Sikorski Ireneusz Adam, Twardowski Mariusz Piotr, Furmanek Maciej Marian, Gostomski Michał, Lechowska Grażyna, Bącal Piotr Marcin, Jabłoński Rafał Marcin, Jakóbczyk Sebastian, Włoch Grzegorz Paweł, Litewski Michał Bartłomiej, Bełdycka‑Galik Danuta Maria, Rupp Mariusz, Belska Alina, Osińska Katarzyna Maria, Piętka Daniel Dariusz, Sadowska Anna, Zalikhov Robert, Dybaś‑Grabowska Alina, Sałyga Aldona, Kacprzak Hanna Elżbieta, Olszewski Marek Jacek, Chojnowski Dariusz Sebastian.

Czytaj także: Bezpartyjni Samorządowcy. Koleją do Sejmu. Kto jest kim na listach wyborczych

  • Okręg nr 20 (podwarszawski): Dariusz Kacprzak, Beata Katarzyna Dąbrowska, Mikołaj Szczepanowski, Aleksandra Agnieszka Rutkowska, Beata Edyta Ugodzińska, Ewa Anna Kacprowicz, Urszula Gabriel, Wojciech Kwiatkowski, Agata Jachowicz, Andrzej Janusz Włosek, Sławomir Starosta, Krystyna Kot, Piotr Jądrzyk, Tomasz Mazan, Julia Malczyk, Wiktor Kuźnia, Roksana Wioletta Małysiak, Dariusz Wileński, Katarzyna Sikora, Lucyna Baca-Lönn, Monika Jankowska, Michał Paweł Pietrzak, Małgorzata Zawadzka, Marek Jan Półturzycki.
  • Okręg nr 21 (Opole): Bluj Maciej, Makowiecka‑Granatowska Ewa, Szewczyk Łukasz Leszek, Mazanova Olena, Kasperek Krzysztof Andrzej, Drobisz Alicja, Nowacka Monika Magdalena, Bębenek Daria Weronika, Kaczyńska Marta, Rusinek Michał Jakub, Patoła Mirosław Sebastian, Papkala Mateusz Józef, Laburda‑Tomczyk Marta Magdalena, Bednarek Grzegorz Paweł, Teichmann Bernard Andrzej, Chuchla Wojciech Jerzy, Urbanek Maja Gracjana, Roguła Jacek, Sakowska Marta Katarzyna, Wloka Joanna Małgorzata, Altufieva Oleksandra, Zawis Radosław Paweł, Dworaczek Urszula Maria, Połonecki Stefan Walenty.
  • Okręg nr 22 (Krosno): Frankiewicz Paweł Szczepan, Skolarczyk‑Smith Izabela Aleksandra, Żydownik Józef Zbigniew, Bąk Arkadiusz Ryszard, Hajduk Monika Elżbieta, Homa Marcin Krzysztof, Nowak Mateusz Fabian, Bolanowska Magdalena Grażyna, Glinianowicz Dariusz Adam, Mendocha Karol Łukasz, Żydownik Monika Agnieszka, Grzyb Oskar Dariusz, Rogus Daniel Mateusz, Leśniowski Bogusław Józef, Kiełb Jacek, Jankowska Anna Agnieszka, Musiał Jarosław Paweł, Kruk Ewelina Maria, Jaworska‑Berestecka Daria, Bęben Jacek Michał, Marchewka Agnieszka Katarzyna, Bakun Marta.
  • Okręg nr 23 (Rzeszów): Aleksandra Dominika Sopuch, Grzegorz Wojciech Rykała, Jarosław Marcin Drozdowicz, Sławomir Maciej Jamróz, Agnieszka Stefania Belter, Magdalena Wieszczek, Marcin Andrzej Kalata, Justyna Maria Sobek, Ewelina Szybist, Dominika Wioletta Ciszek, Marcin Andrzej Berestecki, Beata Anna Fajkowska, Andrzej Piotr Bilewicz, Laura Romualda Łomotowska, Iwona Elżbieta Dyszkiewicz, Marcin Winczura, Agnieszka Grażyna Barańska, Paweł Przybylski, Katarzyna Maria Kozdrowska, Michał Grzegorz Szarek, Marta Sperczyńska, Michał Krzysztof Nowakowski, Agnieszka Alina Adach, Bartłomiej Łukasz Dziekan, Celina Barbara Marchewka, Rafał Tadeusz Pilch, Dagmara Paulina Płoszajska, Marek Stanisław Gołembicki, Kamila Anna Kubicz, Marcin Konrad Fura.
  • Okręg nr 24 (Białystok): Koszarek Piotr, Sznel Grzegorz, Czarnowska Paulina, Grajkowski Piotr, Gorlo Grzegorz, Cimochowska Michalina, Cieciorko Robert, Baranowska Agnieszka Czesława, Iwan Robert, Nagajczyk Maryla Krystyna, Kamiński Konrad, Bugiel Anna, Nowicki Piotr Dominik, Jankowska Małgorzata, Mazur Adam Marek, Fedorczuk‑Elias Agnieszka, Buksak Paweł, Leśniak Magdalena Sylwia, Szyszka Piotr Marek, Sitek Aleksandra Kinga, Rejowski Wojciech Andrzej, Dźwiga Marta, Kijak Krzysztof Stanisław, Szymczak Justyna Anna, Rakowski Andrzej Mariusz, Turalska Monika Anna, Suboczewski Maciej Tomasz, Najborowska‑Pacamaj Magdalena Stanisława.
  • Okręg nr 25 (Gdańsk): Natalia Maria Kruczek, Grzegorz Gołofit, Janina Maria Dąbek-Stobierska, Kazimierz Julian Plotzke, Jarosław Adrian Sobolewski, Marlena Teresa Kisielewska-Gojke, Remigiusz Henryk Kwieciński, Katarzyna Demska, Jarosław Guss, Marcin Krzysztof Stiburski, Katarzyna Strzelecka, Daniel Krzysztof Mielewski, Mateusz Kaczyński, Łukasz Tomasz Gojke, Beata Róża Glinkowska, Tomasz Góralski, Natalia Maria Kara, Izabela Zofia Drelich, Wiktoria Zofia Haliniak, Norbert Matijczak, Agata Polak-Salomon, Daniel Konrad Lubaś, Aleksandra Bożena Kankowska, Jerzy Luty.
  • Okręg nr 26 (Gdynia): Oskar Przemysław Kida, Łukasz Waldemar Guzek, Paweł Andrzej Neugebauer, Monika Różańska, Aleksander Marek Ilnicki, Edyta Maria Gronowska, Sylwester Stawicki, Ewa Elżbieta Szymańska, Rafał Marek Różański, Dominika Maria Wysocka, Jakub Perkowski, Bogumiła Maria Kowalczyk, Rafał Ryszard Karliński, Patrycja Bieńkowska, Dawid Klinkosz, Dominika Maria Żak, Mateusz Krzysztof Mikita, Aneta Maria Wojtkiewicz, Jakub Marczuk, Sylwia Tkacz, Krystian Marcin Fikus, Karolina Ewa Nosowska, Krzysztof Edward Porażyński, Dorota Elżbieta Maksymowicz, Agnieszka Ewa Nowakowska, Ada Weronika Hiszpańska, Justyna Bastecka, Marek Trębicki.
  • Okręg nr 27 (Bielsko-Biała): Kanik Jan Piotr, Buzek Joanna Barbara, Waluk Wojciech, Wlach Sergiusz Edward, Kanik Tomasz, Sobków Grzegorz Dariusz, Musiał Paweł Marek, Śmieiński Filip Marian, Ordon Ewelina Teresa, Zbylska Aneta Izabela, Węglińska Katarzyna, Matijczak Patrycja Klaudia, Soszyńska Barbara, Listowska Katarzyna Elżbieta, Korbut Mateusz Dawid, Pantol Edyta Barbara, Trepiak Joanna Alicja, Bielka Piotr Paweł.
  • Okręg nr 28 (Częstochowa): Michalska‑Wierusz Iwona Ewa, Socha Jerzy Wojciech, Kościański Dominik Mirosław, Kukułka Elżbieta Karolina, Samborski Wojciech Patryk, Biernacki Norbert Piotr, Bogus Beata, Dutkiewicz Tomasz Jerzy, Mielczarek Magdalena Amelia, Zabawa Marek Jan, Stefaniak Zuzanna Dorota, Anzorge Damian Jan, Maranda Martyna Maria, Sztajner Dawid Mariusz.
  • Okręg nr 29 (Gliwice): Dawid Kacper Korbut, Sylwia Stanisława Fabiszewska, Radosław Kamil Komar, Małgorzata Urszula Rojek, Norbert Marek Nabrdalik, Piotr Janusz Wierusz, Marta Dykas, Alena Rybicka, Norbert Hieronim Nicewicz, Julia Potocka, Artur Siwak, Milena Urszula Fecyk, Mariusz Andrzej Kleszczyński, Bogumiła Małgorzata Szwiec, Norbert Kwiatkowski, Joanna Klaczko, Grzegorz Moczarski.
  • Okręg nr 30 (Rybnik): Urbańczyk Maciej Krzysztof, Student Ludmiła Maria, Panek Kazimierz Tadeusz, Poloczek Ewa Bogumiła, Kozaczkiewicz Maciej Krzysztof, Bizoń Hanna, Konopacka Anna Maria, Wojsa Bartosz Józef, Pietras Ewa Elżbieta, Szolc Wojciech Grzegorz, Jeger Zuzanna Dorota, Matłacki Monika, Potocki Michał Krzysztof, Szkudlarek Bartłomiej Józef, Smetana Ewa Halina, Dudzic Marcin Ryszard, Kidacka‑Wnuk Arleta Katarzyna, Trepka Jakub Tomasz.
  • Okręg nr 31 (Katowice): Krzysztof Kazimierz Zając, Andrzej Piotr Kozłowski, Renata Agata Reuter-Sobczak, Marek Józef Bartoń, Maja Ewa Maranda, Michał Pawlak, Agnieszka Marta Bojakowska, Mateusz Jan Pasierbski, Aleksandra Agata Fendrych, Dariusz Rogoziński, Joanna Barbara Dobrodziej, Jan Władysław Pietras, Wioletta Deptuch, Tomasz Henryk Mokrzycki, Beata Grabińska, Marian Henryk Ryczko, Patrycja Agata Milczyńska, Krzysztof Janusz Bagiński, Marta Burzyńska, Katarzyna Krzepisz-Węglarz.
  • Okręg nr 32 (Sosnowiec): Ewa Edyta Fendrych, Mikołaj Wojciech Bagiński, Maciej Bogumił Bieniecki, Damian Łukasz Kula, Marzena Józefa Nabrdalik, Aleksandra Katarzyna Grabowska, Sylwester Waldemar Szwankowski, Maksym Mirosław Skowron, Aleksandra Sonia Kłósek, Mirosława Zofia Fryc, Magda Ala Włodarczyk, Aneta Magdalena Turek, Katarzyna Agnieszka Bilnik, Marcin Tadeusz Białkowski, Michał Szymon Siemaszko, Damian Edward Zima.

  • Okręg nr 33 (Kielce): Suchański Kamil Jerzy, Gawin Maciej, Przybyś Marta, Kasica Rafał Leon, Staciwa Grażyna, Kruzel Andrzej Jan, Jończyk Dorota Wiktoria, Wójcik Swetłana, Jakubowska Teresa Dorota, Kamiński Kamil Maciej, Dziadek Justyna Maria, Ciechowicz Angelo, Chyb Angelika Milena, Góźdź Paweł, Migoń Katarzyna Agnieszka, Słupska‑Ignacak Magdalena Małgorzata, Bernacki Marek, Pawłowska Ewelina Barbara, Marzec Marta Ewa, Walczyk Leszek Jan, Szymoniak Maciej, Dulewicz Izabela Anna, Żak Martyna, Miljon Marcin Piotr, Weitzel Monika Dorota, Dutkiewicz Małgorzata Lidia, Szyndler Jadwiga Teresa, Sołtysiak Wojciech, Woszczyńska Dorota Katarzyna, Kowalski Robert Stanisław, Jaskuła Magdalena Marta, Raczyński Tomasz Janusz.
  • Okręg nr 34 (Elbląg): Roman Kozłowski, Jarosław Edward Lesiakowski, Marzena Maria Ołtuszewska, Marta Julia Krużycka, Aleksandra Magdalena Nisiewicz, Maciej Tomasz Gawron, Edyta Maria Kida, Mateusz Adam Górak, Agnieszka Kostyluk, Bartłomiej Kwaśniewski, Ewa Anna Grygorcewicz, Mariusz Wojciech Zaorski, Bogdan Kowieszko, Wit Wojtkiewicz, Beata Krystyna Imielska-Dudziak, Jacek Sochacki.
  • Okręg nr 35 (Olsztyn): Łukasz Zakrzewski, Krzysztof Andrzej Dziczek, Piotr Wasilewski, Urszula Agnieszka Brzozowska, Adrian Norbert Nowierski, Beata Sadowska, Urszula Marciniak, Agnieszka Ewa Sztejter, Wiesław Jan Żywicki, Mirosława Jasek, Jerzy Grabowski, Agnieszka Bakiewicz, Mirosław Dąbrowski, Jan Krupa, Marcin Mierzejewski, Krzysztof Jacek Mlenko, Elżbieta Wojsław, Agnieszka Kamionka, Marianna Sulej, Waldemar Władysław Leszczewicz.
  • Okręg nr 36 (Kalisz): Kulawinek Grzegorz Daniel, Mocek Sławomir Marcin, Majchrzak‑Popławska Donata, Bąkowski Paweł Sławomir, Witczak Ewa Aleksandra, Mulczyńska Kamila Maria, Bezen Tomasz Ryszard, Hojnacka Beata Renata, Kołata Jacek Jerzy, Matczak Dawid Lech, Szabel Anna, Rudzki Piotr Michał, Furman Szymon Jerzy, Lesień Agnieszka Anna, Majorek Emil Krzysztof, Siwik Eryk, Maćkowiak Tomasz Krzysztof, Rękosiewicz Teresa Stanisława, Roszak Ewelina Justyna, Szumski Daniel Grzegorz, Józefiak Aneta Urszula, Borowiak Maciej Józef, Musielak Tobiasz, Podsadny Mateusz Jerzy.
  • Okręg nr 37 (Konin): Wojciechowski Mateusz Sławomir, Wojtczak Anna Danuta, Ciszak Mariusz, Baryła Ewa Franciszka, Prentczyński Sławomir Piotr, Kanabus‑Koszal Ewa, Wojewoda Katarzyna, Filipiak Artur, Mądra‑Makowska Lidia, Rajewicz Zygmunt Władysław, Weber Dorota Izabela, Miliszewska Edyta Kinga, Bugaj Agata, Gąsiorowski Tomasz Michał, Biesiedin Waldemar Marcin, Durkiewicz Konrad Tadeusz, Augustyniak Damian Marek, Siwińska Maria.
  • Okręg nr 38 (Piła): Beata Maria Ott-Rodak, Arkadiusz Leszek Michalski, Kamil Paweł Sobkowiak, Przemysław Pochylski, Emilia Marta Piechocka, Michał Paweł Miszczak, Magdalena Kot, Paweł Hajman, Adrian Urbański, Kamil Ceranowski, Alan Wojciech Michalczuk, Alicja Urszula Stanilewicz, Robert Antoni Judycki, Maria Magdalena Idziak, Iga Madalińska, Irena Sikora-Lichocka, Iwona Maria Adamczuk, Kamil Mateusz Malinowski.
  • Okręg nr 39 (Poznań): Jeger Tomasz, Kuchta Iwona Monika, Klonowska Aurelia Anna, Kłodnicki Dariusz, Dobucki Robert, Ługowicz Radosław, Stec Marta Agnieszka, Wnuk Mateusz Marcin, Wesołowska Aleksandra Róża, Ziółkowski Radosław, Leśniak Daniel Łukasz, Wałęsa Radosław Lech, Przyjazny Przemysław, Dziuba Magdalena, Graczyk Wojciech, Majchrzak Karolina Maria, Przybylska Paulina Serafina, Kącki Marek Leszek, Musiał Justyna Agata, Olczyk Wojciech.
  • Okręg nr 40 (Koszalin): Tomczak Sebastian, Kwaśniewska Iwona Beata, Piszczek Tomasz Kamil, Bilewicz Aneta Joanna, Zubko Ryszard, Zając Maciej Grzegorz, Smolarek Karolina Ewa, Bednarek Ewelina Katarzyna, Nowakowski Jakub Łukasz, Wełna Aleksandra Jadwiga, Sobków Krzysztof Ryszard, Malepszak Daria Natalia, Padniewski Andrzej Marek, Kujawa Krystyna, Chrapliwa Ewelina Kamila, Żukowski Michał Tomasz.
  • Okręg nr 41 (Szczecin): Stawikowski Damian Oskar, Michalak Daria, Sawka Władysław, Tarczyńska‑Bury Agnieszka Agata, Rosiek Łukasz Adam, Kłodziński Wojciech Andrzej, Różańska Małgorzata Anna, Stypa Tomasz Mariusz, Kujawa Romuald Jarosław, Kiwak Andżelika Paula, Ciepłowski Jarosław, Hajsek Katarzyna, Drozdowski Wojciech Michał, Curyło Dagmara Weronika, Bobrek Dariusz Marek, Janczura Joanna Ewa, Pawłowicz Igor, Ciepłowska Dominika Kazimiera, Wojsa Monika Marlena, Ogonowski Łukasz, Sroka Katarzyna Janina, Karalis Odyseusz, Krupa Paweł, Grosicki Rafał Łukasz.

Kandydaci do Sejmu 2023. Lista nr 2: KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe

Trzecia Droga jest koalicją zawiązaną pomiędzy Polskim Stronnictwem Ludowym a Polską 2050 Szymona Hołowni. Oba ugrupowania są także stronami Paktu senackiego. Na wspólnych listach wyborczych Polska 2050 i PSL znaleźli się:

  • Okręg nr 1 (Legnica): Tadeusz Samborski, Jan Wojtowicz, Mariola Szczęsna, Krystyna Henryka Barcik, Artur Andrzej Jurkowski, Arkadiusz Paweł Rojewski, Olga Burdyna, Jacek Paweł Suboczewski, Zofia Rak, Waldemar Kubas, Jan Franciszek Grygorcewicz, Edyta Rozalia Krajniak-Burba, Józef Adam Nadolny, Krzysztof Wojciech Pitner, Bartosz Łasica, Aleksandra Chomicz, Marek Mirosław Staroń, Arkadiusz Bogdan Chyl, Sonia Krystyna Turzyniecka, Agata Krystyna Sajdyk, Wojciech Bartłomiej Smoliński, Jolanta Ewa Skawińska-Kostka, Marcin Karol Krasowski, Tomasz Oskar Strykowski.

Czytaj także: Trzecia Droga – wejdą czy nie wejdą. Kto i jak może im jeszcze pomóc

  • Okręg nr 2 (Wałbrzych): Leo Aleksandra, Tur Zbigniew, Ziubrak Magdalena, Kubala Marek, Kudas Kornelia, Załęska Małgorzata, Jurcewicz Stanisław, Zając Paulina, Domagała Adam, Balant Zygmunt, Szebla Jerzy, Piwowar Alicja, Starzycki Tomasz, Dybała Barbara, Zając Grzegorz, Mazur Paweł.
  • Okręg nr 3 (Wrocław): Zimoch Tomasz, Protasiewicz Jacek, Bodnar Izabela, Duda Grzegorz, Płaczkowski Mirosław, Niemiec Andrzej, Gołąb Natalia, Kuźmicz Łukasz, Masłowski Mateusz, Socha Jan, Makarucha Kamila, Chudy Stanisław, Kubiak Anna, Smereka Zuzanna, Wiatrzyk Agnieszka, Gracz Tomasz, Michalski Marcin, Bartoszewicz Urszula, Migdalska Karolina, Czyż Iwona, Perduta Marzena, Jakubek Paweł, Dziadkiewicz Martyna, Byrski Robert, Matuszewski Dariusz, Kucharska Natalia, Markowska Marta, Woźnica Michał.
  • Okręg nr 4 (Bydgoszcz): Norbert Pietrykowski, Dariusz Kurzawa, Agnieszka Kłopotek, Drelich Sławomir, Mes Marcin, Miechowicz Marika, Szymański Dobromir, Rataj Radosław, Kozłowska Zofia, Schaffrath Rafał, Bagnerowski Tomasz, Głowacka Żaneta, Ługiewicz Marek, Urbański Łukasz, Pardua Justyna, Lewandowski Jarosław, Skorupińska Violetta, Wierzbińska Izabela, Naskrentzki Leszek, Borowska Joanna, Trafas Artur, Śmigielska‑Skutecka Klaudia, Sznajdrowski Przemysław.
  • Okręg nr 5 (Toruń): Sosnowski Zbigniew, Skonieczka Marcin, Gurbin Beata, Michałek Iwona, Sadziński Sebastian, Zakrzewska Edyta, Oczkowska Agnieszka, Kiciak‑Kucharska Magdalena, Amlicki Rafał, Kierzkowski Henryk, Błędowski Adam Robert, Kowalska Karolina, Jąkalski Arkadiusz, Rydecki Andrzej, Rucińska Karolina, Kubczak‑Kosicka Anna Maria, Grabas Dariusz, Dudek Piotr, Leźnicka Małgorzata, Staszak Rafał, Bluj Mariusz, Matuszewski Tomasz, Płonka Katarzyna, Pastuszka Anna, Dawidowicz Grzegorz, Baranowski Krzysztof.
  • Okręg nr 6 (Lublin): Mucha Joanna, Hetman Krzysztof, Rupiewicz Romana, Maj Andrzej, Lipniowiecka Edyta, Smolarz Henryk, Maksymowicz Rafał, Kapusta Grzegorz, Seredyn Sławomir, Rzetelski Piotr, Brzozowska‑Zburzyńska Beata, Świętochowski Leszek, Sosnowski Paweł, Najda Marcin, Kałaska Adam, Starownik Marian, Rękas Martyna, Watras Bożena, Makarczuk Tomasz, Lis Aneta, Orgasiński Lucjan, Piech Bartosz, Zdanowska Beata, Woliński Bartłomiej, Obel‑Szurek Anna, Odrobińska Aneta, Baran Robert, Kot Barbara, Tomczuk Piotr, Stefaniak Jakub.
  • Okręg nr 7 (Chełm): Różyński Wiesław, Ćwik Sławomir, Sosnowski Sławomir, Słomiany Honorata, Lewandowska Katarzyna, Rot Katarzyna, Kuśmirz Iwona, Uss Marek, Maksymiuk Arkadiusz, Piotrowski Marek, Wiśniewska Anna, Mazuruk Janusz, Solan Alicja, Barszczewski Michał, Bundyra Piotr, Małysa Marek, Łucjan Łukasz, Bartnik Elżbieta, Prus Agnieszka, Kapłon Dominika, Mackiewicz Piotr, Maksymowicz Barbara, Kuczyńska‑Jurek Beata, Socha Renata.
  • Okręg nr 8 (Zielona Góra): Nowak Maja, Tomczyszyn Stanisław, Popławski Dariusz, Halasz Marek, Świerkowski Łukasz, Glaz Mirosław, Broszko Patryk, Komar Anna, Beling Beata, Kołodziej Zbigniew, Siwicki Maciej, Porycki Łukasz, Pęczek Lucyna, Plewa Zofia, Płaza Anna, Sołtys Antoni, Springer Beata, Panicz‑Szajnkenig Marta, Rodziewicz Jarosław, Bajor Roman, Zacharczuk Krystyna, Dębicka Anna, Koper Adam, Kasza Rafał.
  • Okręg nr 9 (Łódź): Szymanowska Ewa, Dyba‑Bojarski Bartłomiej, Sobczak Michał, Kardas Grzegorz, Matysiak Michał, Daszyńska Jolanta, Majewski Eugeniusz, Szelągowska‑Mironiuk Angelika, Krześniak Anna, Krawczyk Katarzyna, Łuniewska‑Bury Jolanta, Franczak Stanisław, Matiaszczyk Natalia, Tygielski Marcin, Świerczyński Lechosław, Boczkowska Magdalena, Borek Maria, Gajda Wiktoria, Mielczarek Witold, Zaborowska‑Gorzkiewicz Klaudia.
  • Okręg nr 10 (Piotrków Trybunalski): Klimczak Dariusz, Nowakowska Katarzyna, Kopek Piotr, Wojtysiak Piotr, Kucharski Piotr, Jędraszek Teresa, Gąsiński Maksymilian, Leszczyński Włodzimierz, Niziołek Agnieszka, Stelmach‑Piątkowska Sylwia, Kosędka Michał, Skorupa Ewelina, Jakubiak Arkadiusz, Wolniewicz Rafał, Strojna Iwona, Olszewska Grażyna, Pytliński Stanisław, Bagieński Artur.
  • Okręg nr 11 (Sieradz): Bejda Paweł, Dorożała Mikołaj, Zięba‑Gzik Jolanta, Kołodziejski Stanisław, Nowak Adam, Jacyszyn Beata, Nawrocka Elżbieta, Frątczak Zdzisław, Bądzior Mariusz, Pietrzak Jarosław, Owczarek Aleksander, Ryś Agnieszka, Jaszczak Przemysław, Witczak Renata, Stasiak Zbigniew, Cichowski Jerzy, Mamzer Iwona, Katusza Marcin, Jankowski Marek, Rędowicz Dorota, Krawczyk Ewa, Basa Janusz, Łazutka‑Gawęda Paulina, Misztal Sebastian.
  • Okręg nr 12 (Chrzanów): Śliz Paweł, Ostrowski Maciej, Szymeczko Monika, Turchan Konrad, Gajowy Marek, Brandys Genowefa, Pstrusiński Przemysław, Then Rafał, Góra Bożena, Klima Maciej, Bylica Zbigniew, Wądrzyk Maria, Kurnik Sławomir, Kusak Dorota, Gerlach‑Sewioło Małgorzata, Babiec Jarosław.
  • Okręg nr 13 (Kraków): Komarewicz Rafał, Raś Ireneusz, Szostak Małgorzata, Kempf Piotr, Górnisiewicz Karolina, Pułka Jerzy, Motyczyńska Monika, Mitka Katarzyna, Durska Patrycja, Pasternak Janusz, Winiarski Gwidon, Domagała Adam, Stawoski Jacek, Guliński Łukasz, Ryś Daniel, Poseł Bożena, Fryc Zbigniew, Gajęcka Jolanta, Migacz Ewelina, Apostoł Marian, Rak Ewa, Szwed Bartłomiej, Łataś Katarzyna, Wiśniewski Rafał, Kaczmarska‑Drewniak Renata, Zboroch Wiesława, Walas Monika, Patena Marta.
  • Okręg nr 14 (Nowy Sącz): Nowogórska Urszula, Ratułowski Marcin, Barnaś Stanisław, Szczepanik Tomasz, Tumidajewicz Iwona, Jamro Lucyna, Kolbrecka Józefa, Jasica‑Statkowska Jadwiga, Tobiasz Józef, Szymczyk Michał, Baran Grzegorz, Czepieliński Jarosław, Czaja Małgorzata, Jurek Piotr, Zhang‑Czabanowski Wojciech, Gawlik Michał, Przybyłowicz Katarzyna, Brudziński Grzegorz, Barna Andrzej, Mateńczuk Paweł.
  • Okręg nr 15 (Tarnów): Kosiniak‑Kamysz Władysław, Górnikiewicz Piotr, Bukowiec Stanisław, Pankiewicz Lech, Kozak Wojciech, Klima Małgorzata, Kwiatkowski Tadeusz, Zięba Paulina, Barbachen Alina, Sopala Grzegorz, Kamiński Bogusław, Nosek Jolanta, Pająk Jan Andrzej, Brach Grzegorz, Molong Teresa, Łanecka Agnieszka, Skalak Anna, Chodur Mirosław.
  • Okręg nr 16 (Płock): Zgorzelski Piotr, Cienkowska Marta, Orliński Mirosław, Nadratowski Rafał, Wojnarowski Konrad, Kowalski Marcin, Krawczyk Wiesława, Cybulski Przemysław, Wróblewska Maria, Zglenicka Katarzyna, Derlukiewicz Anna, Sabalska Grażyna, Rzymowski Jerzy, Prast Patryk, Rzeszotarski Piotr, Ciuraj Konrad, Ryziński Jacek, Kowalkowska Emilia, Szwejkowska Iwona, Makówka Sebastian.
  • Okręg nr 17 (Radom): Maliszewski Mirosław, Kosior Jarosław, Czechyra Joanna, Duszyk Adam, Jaworska Bogusława, Warso Piotr, Malec Ewa, Flisek Monika, Stolarczyk Agnieszka, Michałkiewicz Michał, Ślifirczyk Mirosław, Deryńska Karolina, Jaroszek Ilona, Michałkiewicz Agata, Gumowski Ireneusz, Jędrzejewska Anna, Woźniak Wiesław, Adamczyk Zbigniew.
  • Okręg nr 18 (Siedlce): Sawicki Marek, Cwalina‑Śliwowska Żaneta, Jastrzębski Stanisław, Turek Paweł, Deptuła Zbigniew, Grotkowski Sylwester, Kowalczyk Rafał, Trela Halina, Stopa Dariusz, Ginter Krzysztof, Postek Michał, Bogucka Maria, Michaluk Michał, Głuchowski Jarosław, Gajda Robert, Wojciechowski Bohdan, Nalewka Kamil, Tyśkiewicz Katarzyna, Pasternak Beata, Skrzypkowska Anna, Czyż Dorota, Zembrowska Justyna, Chciałowski Marek, Orzełowska Iwona.
  • Okręg nr 19 (Warszawa): Michał Andrzej Kobosko, Władysław Teofil Bartoszewski, Anna Krystyna Radwan-Röhrenschef, Łukasz Krasoń, Jan Longin Strzeżek, Anna Małgorzata Ojer, Andrzej Roman Szeptycki, Jan Piotr Popławski, Paweł Lenarczyk, Izabela Stelmańska, Magdalena Anna Hehn, Karolina Misiejko, Wanda Maria Brociek, Joanna Fabisiak, Michał Janusz Wąsowicz, Tomasz Waldemar Puchalski, Andrzej Jerzy Kalbarczyk, Janusz Dyduch, Iwona Barbara Żywko, Walentyna Rakiel-Czarnecka, Mateusz Adrian Majkut, Agata Zofia Grudowska, Beata Katarzyna Molska, Karol Tomasz Bielski, Robert Wojciech Chrzanowski, Czesław Ducki, Paweł Nogal, Mirosława Rutkowska, Andrzej Wojciech Wróblewski, Denis Janusz Struski, Cezary Edwin Tracz, Katarzyna Agata Wieczorek, Przemysław Desperat, Paweł Sławomir Przepióra, Sebastian Robert, Marek Antoni Marecki, Piotr Ludomir Szymanek, Marek Pękacki, Bożenna Urszula Hołownia, Ryszard Jerzy Petru.
  • Okręg nr 20 (podwarszawski): Paweł Ksawery Zalewski, Bożena Jadwiga Żelazowska, Magdalena Grażyna Rogozińska, Dorota Janina Stalińska, Bogdan Kazimierz Kiełbasiński, Emil Krzysztof Sawicki, Agata Kapuścińska, Magdalena Biernacka, Piotr Jan Marczyński, Emilia Oleksiak, Paweł Stanisław Karbowski, Artur Mateusz Świercz, Arkadiusz Franciszek Michalak, Bogusława Tomasik, Arkadiusz Grabowski, Krzysztof Dobrzyniecki, Tobiasz Piszcz, Artur Pozorek, Wojciech Tomasz Moszczyński, Marcin Pawlak, Maja Magdalena Winiarska, Błażej Stecko, Anna Agnieszka Szczęśniak, Agnieszka Beata Petelicka.
  • Okręg nr 21 (Opole): Adam Michał Gomoła, Marcin Krzysztof Oszańca, Piotr Sitnik, Antoni Jacek Konopka, Stanisław Rakoczy, Dorota Koncewicz, Waldemar Paweł Hartman, Leszek Kałwak, Anna Maria Fettas-Pawelec, Tomasz Paweł Wiciak, Szymon Jakub Folp, Barbara Zając, Janusz Mariusz Telesz, Leszek Janusz Fornal, Mateusz Jan Stróżyk, Helena Maria Kochan, Dorota Fryc, Ryszard Jan Gajda, Urszula Kosińska-Bardon, Jarosław Marek Krzywoń, Paweł Kryspin Woźniak, Jolanta Cecylia Rudziewicz, Ewa Stanisława Bojar, Dorota Czesława Rygas.

Czytaj także: Jeśli Trzecia Droga nie dowiezie obecnego poparcia, skutki mogą być dramatyczne

  • Okręg nr 22 (Krosno): Romowicz Bartosz, Sobieraj Dariusz, Ludwiczak Magdalena, Pączek Jan, Dubis Dariusz, Urban Jan, Nazarewicz Marcin, Borek Grażyna, Więch‑Kettele Małgorzata, Telega Honorata, Korona Magdalena, Łomańska Irena, Południak Arkadiusz, Sawiński Krzysztof, Skóra Łukasz, Sokół Marek, Drewniak Renata, Dąbrowski Ernest, Brajewski Grzegorz, Radecka Alina, Gocz Bohdan, Zadworny Zdzisław.
  • Okręg nr 23 (Rzeszów): Dziedzic Adam, Burkiewicz Elżbieta, Korycki Sylwester, Gołębiowska Ewa, Stańko Krzysztof, Lonczak Stanisław, Szubart Damian, Golenia Maria, Żak Sebastian, Trębacz Zbigniew, Wysocka Aldona, Kowal Sławomir, Błachaniec Daniel, Borowiec Błażej, Grzebyk Aleksandra, Wójcik Daniel, Lasota Paweł, Kosiński Krzysztof, Śmiech Wojciech, Burghardt Magdalena, Koziara Marcin, Gniewek‑Marek Anna, Wójtowicz Żaneta, Zych Barbara, Klimowicz Katarzyna, Utnicka Marta, Szpunar Anita, Świniuch Maria, Blicharz Jerzy, Surdy Leszek.
  • Okręg nr 24 (Białystok): Hołownia Szymon, Krajewski Stefan, Okuła Barbara, Zawistowska Agnieszka, Wasyluk Aleksander, Chołko Tadeusz, Domasiewicz Dariusz, Kulikowska Ewa, Ołowniuk Adam, Janowski Mikołaj, Dziemian Marcin, Zarzecki Michał, Cybulko Eliza, Dyjuk Bogdan, Sokołowski Zbigniew, Szczygielska Agnieszka, Polecka Izabela, Siok Marlena, Olędzki Piotr, Szypcio Włodzimierz, Kurnicka Urszula, Angielczyk Mirosław, Bargłowski Krzysztof, Karczewska Małgorzata, Drozdowska Monika, Rafałowski Krzysztof, Nazarko Łukasz, Leszczyński Jerzy.
  • Okręg nr 25 (Gdańsk): Buczyńska Agnieszka, Kopeć Łukasz, Sroka Magdalena, Groenke Katarzyna, Kajzer Tomasz, Stec Piotr, Trawicki Krzysztof, Pecka Andrzej, Gajewski Tomasz, Trzeciak Jakub, Parzyszek Dominik, Czeplina Ewa, Cywiński Paweł, Rybakowska Małgorzata, Rokicka Aleksandra, Loryś Wioleta, Goniszewski Maciej, Kłos Małgorzata, Polak Sandra, Raduński Andrzej, Dombrowska‑Grubba Beata, Deruś Piotr, Adamowicz Anna, Michałek Zbigniew.
  • Okręg nr 26 (Gdynia): Biernacki Marek, Szmajchel Bartosz Władysław, Tomczak Wioleta Barbara, Bujanowicz Stanisława Helena, Kaczmarek Patryk Tomasz, Kłodziński Jarosław, Rybarczyk Jarosław Wiesław, Mikołajczyk Anna, Pałubicki Jacek Mariusz, Szostakiewicz Aldona Maria, Ławrukajtis Beata Agnieszka, Zawadzki Leszek Andrzej, Baryła Aneta Sylwia, Kurecki Bogdan Jan, Kątnik Beata Barbara, Łukowska Anna Maria, Leszkowska Karolina, Piankowska Bożena Barbara, Przeperski Michał Kazimierz, Bucior Piotr Stanisław, Rolbiecki Jordan Dawid, Urbańska Alicja Anna, Paluch Krystyna Maria, Dorniak Krystyna Stefania, Bogdanow Edyta, Gniazdowska Elżbieta, Korbut Dorota Małgorzata, Dziambor Artur Erwin.
  • Okręg nr 27 (Bielsko-Biała): Suchoń Mirosław, Kożusznik Danuta, Jarco Jacek, Pindel Mateusz, Feruga Joanna, Szendera Waldemar, Adamiec Katarzyna, Arczewski Adam, Przystał Dariusz, Karpeta Robert, Niezabitowska Zuzanna, Dziubińska Ewa, Gluza Paweł, Golik Mariola, Staniek Mirosław, Kajzer Bogusław, Kamińska Malwina, Legierski Damian.
  • Okręg nr 28 (Częstochowa): Kiepura Henryk, Imiolczyk Małgorzata, Boski Grzegorz, Świerczyński Krzysztof, Socha‑Korendo Anna, Peryga Joanna, Brzezowska Iwona, Sławek Łukasz, Dziewior Anna, Kuliński Marek, Cyrulik Jerzy, Okularczyk Joanna, Jaruga Adam, Lizoń‑Klama Arleta.
  • Okręg nr 29 (Gliwice): Strach Piotr, Bieniek Marek, Kowalczyk Elżbieta, Wilk Zygmunt, Cybul Rafał, Kiełbasa Krystian, Borówka Wojciech, Kowalska Bernadeta, Witkowska Dominika, Jany Aniela, Konarska Grażyna, Dąbrowska Jolanta, Glińska Danuta, Kroczek Wacław, Karlik Marcin, Duda Arkadiusz, Von Dramsky Andrzej, Lis Zenon.
  • Okręg nr 30 (Rybnik): Osmalak Łukasz, Helis Paweł, Młynarczyk Beata, Wolny Iwona, Gruszka Tadeusz, Świerczek Waldemar, Hulim Wiesława, Arasim Jacek, Machnik Sylwia, Prus Dariusz, Bluszcz‑Abdul Razak Aleksandra, Górka Beata, Pieprz Piotr, Toman Michał, Oleksiński Artur, Motyczka Danuta, Zajączkowska Ewa, Kalita Iwona.
  • Okręg nr 31 (Katowice): Gramatyka Michał, Warski Wojciech, Poloczek Aleksandra, Latos Marcin, Skapczyk Anita, Bochenek Dariusz, Durał Dawid, Kocot Jacek, Maciantowicz Grzegorz, Gacki Henryk, Janas Paweł, Tucharz‑Sablik Jolanta, Zduniak Zbigniew, Nowakowska Gabriela, Folta Mieczysław, Paszyńska Ewa, Buniowska Beata, Keler Jolanta, Łataś Rafał, Papis Marek, Pawłowska‑Bielawska Patrycja, Sekuła Mirosław.
  • Okręg nr 32 (Sosnowiec): Wnuk Kamil, Motyka Miłosz, Żelichowski Czesław, Janosik Justyna, Podsiadło Piotr, Mrozowski Marek, Pilarek‑Jagodzińska Agnieszka, Barclay Emil, Zentkowska Marta, Kałuża Anna, Rudnicki Grzegorz, Masłowska Magdalena, Brożek Martyna, Borda Krzysztof, Rusek Agnieszka, Pezda Marek, Marciński Krzysztof, Panek Jacek.
  • Okręg nr 33 (Kielce)”– Siekierski Czesław, Kasprzyk Rafał, Krönig Konrad, Sokalski Maciej, Piwnik Marcin, Kosmala Anna, Żołądek Piotr, Dekiel Grażyna, Binkowska Agata, Bednarska Ewa, Wawrzyła Leszek, Gwóźdź Ireneusz, Tyjas Jolanta, Adydan Grażyna, Garbuzik Paweł, Kosmala Grzegorz, Niedziałek Tomasz, Sułek Tadeusz, Bień Ewelina, Kuna Grażyna, Jarubas Krystian, Gaweł Michał, Cichy Sebastian, Maj Michał, Kościelniak‑Marszał Miłosz, Bińczak Katarzyna, Leks Zdzisław, Szymkiewicz Elżbieta, Marciszek‑Tomporowska Aneta, Złonkiewicz Izabela, Bąk Arkadiusz, Stelmasik Kamil.
  • Okręg nr 34 (Elbląg): Ryszczuk Rafał, Ziejewski Zbigniew, Werkowska‑Wiktorska Małgorzata, Żuchowski Piotr, Wasześcik Piotr, Ziober Wojciech, Jaskólska Wioletta, Szczepański Robert, Lewandowska Małgorzata, Michalak Dorota, Madeja Magdalena, Marchalewska Monika, Czajka Waldemar, Matłach Artur, Chlebińska Barbara, Bobek Jan.

Czytaj także: Gorący finisz kampanii. Byliśmy na kilku ostatnich wiecach opozycji. Jakie panują tam nastroje?

  • Okręg nr 35 (Olsztyn): Pasławska Urszula, Niemczycki Ignacy, Jaskulska Sylwia, Kosiorek Sebastian, Król Radosław, Kempa Robert, Bąkowska Maria, Trupacz Mariusz, Piwowarczyk Marcin, Kimbar Andrzej, Szałko Agnieszka, Pawlak Robert, Wisowaty Bogusław, Czubińska Grażyna, Andrzejewski Jarosław, Krzemiński Radosław, Łabanowska Joanna, Nowicka Sylwia, Czepielinda Krzysztof, Kotowski Marcin.
  • Okręg nr 36 (Kalisz): Grzyb Andrzej, Oliwiecka Barbara, Zielonka Jarosław, Kobus Bartosz, Potasznik Dariusz, Góralczyk Agnieszka, Adach Anna, Nosal Krzysztof, Murek Dawid, Marszałek Franciszek, Spychalska Magdalena, Drożdżyński Mieczysław, Furmaniak Marta, Kubiak Andrzej, Ratajczyk Jarosław, Woźniak Ewa, Smektała Mariola, Wasielewski Maciej, Dworak Patryk, Rybacka Agnieszka, Patalas Piotr, Sperzyński Adam, Skorupska Izabela, Perz Dariusz.
  • Okręg nr 37 (Konin): Hennig‑Kloska Paulina, Pyrzyk Michał, Adamów Paweł, Seńko Mariusz, Musiałowski Mariusz, Czajkowski Krzysztof, Łechtańska Agnieszka, Stajkowska Izabela, Wasielewska Emilia, Sroka Paulina, Kłopot‑Wartecka Aneta, Eltman Jakub, Gawrecki Bartłomiej, Stępa Teodor, Tomczak Michał, Berlik Jerzy, Matuszewska Tatiana, Gajda Robert.
  • Okręg nr 38 (Piła): Paszyk Krzysztof, Luboński Adam, Pałczyński Piotr, Gdaniec Rafał, Król Urszula, Ogonowska‑Chrobrowska Honorata, Rubach Leszek, Linkiewicz‑Mendel Agnieszka, Ostrowski Krzysztof, Napierała Ryszard, Wendt Marek, Bejma Małgorzata, Bednarek Dominik, Nawrot Lucyna, Depta Bernadeta, Miler Maria, Piechowiak Agnieszka, Maciejewski Jarosław.
  • Okręg nr 39 (Poznań): Schädler Ewa, Tomczak Jacek, Rola Dobrosław, Baumgart Marek, Krakowiak Julia, Gniatkowski Michał, Raczkiewicz Mikołaj, Patalas Ewa, Jazic Jolanta, Sobczyk Agata, Siemiński Paweł, Małyszka‑Łukomska Natalia, Błochowiak Arkadiusz, Klonowski Robert, Pawłowska Miranda, Szabelski Adam, Wośkowiak Wojciech, Konopa Marcin, Marciniak Jakub, Wiśniewska Agnieszka.
  • Okręg nr 40 (Koszalin): Lubczyk Radosław, Słomka Maciej, Tesmer Tomasz, Kozłowski Dariusz, Rudzis‑Gruchała Helena, Mzyk Paweł, Rosiński Rafał, Krajczyński Mariusz, Budzyński Tomasz, Najmuła Ewa, Wiśniewski Roman, Garbiak Robert, Brodowska‑Rolik Agnieszka, Makuchowska Anna, Grudzińska Magdalena, Kuczyńska Jadwiga.
  • Okręg nr 41 (Szczecin): Rzepa Jarosław, Rudawski Adam, Pakulski Cezary, Podgórska Edyta, Malinowska‑Wasiluk Agnieszka, Majsakowski Wojciech, Skawiński Mieczysław, Demkowska Magdalena, Szewczyk Anna, Czubara Tomasz, Gran‑Krajewska Katarzyna, Wawrzyniak Waldemar, Kasiak Michał, Marek Paweł, Mirkowicz Jarosław, Jakubowicz‑Dziduch Justyna, Wierzchowska Anna, Janowicz Arkadiusz, Miller Marta, Glińska Anna, Siwy Jakub, Faligowski Michał, Grzelak Marek, Kulinicz Tomasz.

Kandydaci do Sejmu 2023. Lista nr 3: KW Nowa Lewica

Przewodniczący Krajowego Sztabu Wyborczego Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty poinformował, że z ramienia ugrupowania w wyborach 2023 weźmie udział 920 kandydatów. Listy utworzono z zachowaniem pełnego parytetu, znalazło się na nich tyle samo kobiet, co mężczyzn.

  • Okręg nr 1 (Legnica): Arkadiusz Sikora, Robert Marcin Obaz, Kaja Filaczyńska, Jeremi Adam Hołownia, Joanna Agnieszka Piotrowicz-Dębicka, Rafał Miara, Agnieszka Iga Bem, Magdalena Weronika Czuchryta, Krzysztof Dziarmaga, Piotr Jerzy Paczóski, Leszek Kazimierz Grzyb, Danuta Gajlewicz, Sebastian Stycharz, Elżbieta Malwina Kaczmarek, Łukasz Klimowski, Klaudia Maja Klimczewska, Marek Piotr Kacprzak, Czesława Błaut, Łukasz Paweł Grześkowicz, Elżbieta Bajer, Kornel Tadeusz Ślusarz, Zuzanna Anna Królak, Agnieszka Januchowska, Sławomir Adam Gadek.
  • Okręg nr 2 (Wałbrzych): Marek Dyduch, Edyta Katarzyna Płaneta-Siewierska, Maciej Karol Szlinder, Adam Edward Łącki, Daria Aleksandra Michalska, Dorota Agata Strug, Kornelia Joanna Lech, Anna Ewa Stabrowska, Łukasz Stanisław Cisoń, Robert Aleksy Czajkowski, Małgorzata Aleksandra Musiałek, Artur Mariusz Gazda, Krzysztof Tadeusz Gołosz, Paweł Krupa, Piotr Jakub Sobieralski, Szymon Piotr Chojnowski.
  • Okręg nr 3 (Wrocław): Krzysztof Jan Śmiszek, Marta Magdalena Stożek, Dominik Kłosowski, Anna Maria Kołodziej, Filip Chudy, Agnieszka Zofia Mikołajek, Piotr Sebastian Kozdrowicki, Anna Gajdzińska, Daniel Misiek, Dorota Jadwiga Pędziwiatr, Robert Maślak, Misza Pawlik, Maciej Pilny, Danuta Maria Śmiałek, Michał Mateusz Mączyński, Małgorzata Wanda Tusińska, Michał Rafał Gocałek, Magdalena Dorota Kopacz, Michał Tadeusz Karaś, Aleksandra Rycharska, Dariusz Krzysztof Wołowicz, Alicja Mariola Lewandowska, Hubert Oskar Kasprzak, Natalia Urszula Kościńska, Wojciech Jan Browarny, Karina Irmina Sowa, Wojciech Marcin Maciąga, Katarzyna Elżbieta Lubiniecka-Różyło.
  • Okręg nr 4 (Bydgoszcz): Krzysztof Kamil Gawkowski, Jan Józef Szopiński, Karolina Kozłowska, Mirosław Andrzej Kozłowicz, Marek Krzysztof Jeleniewski, Urszula Kempińska-Czerwińska, Michał Wysocki, Renata Katarzyna Biernacka, Adam Andrzej Hoffmann, Tatiana Urban, Magdalena Durczak, Maciej Marcin Maciejewski, Wiesław Maleski, Izabela Nowicka, Marcin Pietrzak, Anna Maria Grobelna, Tadeusz Stanisław Twarużek, Sebastian Skaja, Halina Małgorzata Renz, Katarzyna Anna Osuch, Beata Elżbieta Supernak, Ewa Krystyna Paczkowska, Alicja Teresa Wojtyna-Jodko, Anna Zofia Mackiewicz.
  • Okręg nr 5 (Toruń): Joanna Izabela Scheuring-Wielgus, Piotr Kowal, Łukasz Mariusz Kowarowski, Stanisław Henryk Kostulski, Joanna Hofman-Kupisz, Jędrzej Bartosz Tomczyk, Marek Roman Jopp, Czesława Janina Augustinowicz, Przemysław Piotr Specjalski, Kazimiera Janina Janiszewska, Daniel Brożek, Natalia Katarzyna Pietrzak, Krzysztof Piotrowski, Katarzyna Czernic, Andrzej Jerzy Krzyżanowski, Joanna Izabela Skibińska, Anna Dworakowska, Katarzyna Markowska, Józef Marian Lewandowski, Faustyna Marianna Wyżga, Piotr Jerzy Wiznerowicz, Anna Zofia Turska, Joanna Anita Metel, Edyta Jabłońska, Wojciech Tadeusz Grabczewski, Mateusz Orzechowski.
  • Okręg nr 6 (Lublin): Jacek Andrzej Czerniak, Magdalena Anna Długosz, Robert Michał Lachowski, Agnieszka Monika Lenart, Marek Mazurek, Beata Wicha, Celina Waleria Stasiak, Kamil Michał Krzos, Elżbieta Małgorzata Sobiesiak, Marek Waldemar Kołodziejczyk, Elżbieta Henryka Brzezina, Mirosław Orłowski, Małgorzata Lidia Nakonieczna, Marcin Prażmo, Paulina Skiba, Marcin Michał Przech, Agnieszka Halina Marcinkowska-Kozak, Michał Krzystanek, Benita Klaudia Kruszyńska, Magdalena Wiktoria Łuczyn, Grażyna Grela, Katarzyna Urszula Siennicka, Julia Maria Zaręba, Jolanta Rebejko, Władysław Tadeusz Skonecki, Monika Elżbieta Siemion-Dudek, Grażyna Bożena Gryz, Hubert Tymoteusz Znajomski, Paulina Kuziel-Wróblewska, Szymon Furmaniak.
  • Okręg nr 7 (Chełm): Sylwia Lidia Buźniak, Marek Zdzisław Jaroszek, Andrzej Jerzy Korkosz, Elżbieta Sokołowska, Tomasz Bednarz, Natalia Klimkowicz, Gerard Waszkiewicz, Magdalena Otylia Burda, Piotr Paweł Siczek, Marcin Zbigniew Worotyński, Małgorzata Hołoweńko, Andrzej Tomasz Ciesielczuk, Ewa Bieniek, Jacek Tomasz Chęć, Wojciech Fręchowicz, Agata Pamela Bober, Łukasz Szumski, Izabela Agnieszka Pastuszka, Ewa Maria Tatar, Dariusz Antoni Duklewski, Krzysztof Andrzej Wolski, Emilia Dominika Skubis, Andrzej Stanisław Dejnas Vel Denek, Janusz Wojciech Kupczyk.
  • Okręg nr 8 (Zielona Góra): Anita Agnieszka Kucharska-Dziedzic, Tadeusz Jędrzejczak, Magdalena Sylwia Milenkovska, Artur Stojanowski, Maria Jaworska, Lech Jerzy Cabel, Irena Buzarewicz-Kowal, Tomasz Walczak, Claudia Maria Karwicka, Grzegorz Krzysztof Kuźniar, Izabela Katarzyna Czyżewska, Damian Karol Hałabura, Dominika Anna Dauksza, Radosław Roman Pogorzelec, Ewa Maria Och, Eugeniusz Rożek, Wanda Winczaruk, Bernard Krzysztof Łysiak, Sylwia Laura Śramkiewicz, Rafał Bolesław Hoszowski, Urszula Pahl, Robert Paweł Wiśniewski, Monika Drubkowska, Tomasz Krzysztof Nesterowicz.
  • Okręg nr 9 (Łódź): Tomasz Dominik Trela, Elżbieta Małgorzata Żuraw, Agnieszka Smoręda, Tomasz Frączak, Agnieszka Maria Wieteska, Emilia Małgorzata Wiśniewska-Kabat, Adam Bartosz Kępiński, Marek Jerzy Jabłoński, Zofia Sójka, Michał Andrzej Olejniczak, Monika Maria Sawicka-Kacprzak, Bogusław Włodzimierz Tyka, Beata Katarzyna Świderska, Piotr Łukasz Bruchajzer, Martyna Natalia Urbańczyk, Kamila Beata Ścibor, Adam Wojech, Wioleta Kamila Pawlik-Nowacka, Dariusz Kułaga, Krzysztof Michał Makowski.
  • Okręg nr 10 (Piotrków Trybunalski): Anita Katarzyna Sowińska, Beata Małgorzata Molik, Wojciech Jendrusiak, Dariusz Zbigniew Cecotka, Emilia Magdalena Skibińska, Dominik Misztela, Dorota Jadwiga Bogatko, Joanna Ilona Gierzyńska, Beata Franczak, Grzegorz Tracz, Milena Białek, Dominik Szajbler, Marta Panak, Grzegorz Adam Grabny, Monika Zofia Sulka, Paweł Rochmiński, Ewa Bożena Ber, Artur Zygmunt Ostrowski.
  • Okręg nr 11 (Sieradz): Paulina Matysiak, Marek Józef Gryglewski, Michał Damian Pietrzak, Kacper Błaszczyk, Arkadiusz Andrzejczak, Anna Iwona Sikora, Aneta Czajka, Adrian Skoczylas, Monika Kościan, Małgorzata Powązka, Sebastian Bartosz Walczak, Julia Wioleta Krokosz, Grzegorz Cezary Miłosz, Rafał Grabski, Eliza Magdalena Mielczarek, Maciej Piotr Piekarski, Anna Paulina Pajęcka, Bartosz Dominik Menesewicz, Zdzisława Teresa Lewicka, Henryk Wojciech Wójtowicz, Ewa Krawczyk, Sandra Małgorzata Mikołajczyk, Piotr Krzysztof Ciuborski, Iwona Monika Kaźmierska-Małyska.
  • Okręg nr 12 (Chrzanów): Paweł Bernard Kobielusz, Dominika Maria Brożek, Paweł Stanisław Jezierski, Jan Zbigniew Rauch, Edyta Małgorzata Daszkiewicz, Elżbieta Maria Mastek, Sławomir Andrzej Bębenek, Agata Barbara Chachurska, Bogdan Stanisław Połącarz, Wit Mateusz Sarlej, Maciej Stefan Buliński, Dorota Ewa Kajdas, Tomasz Arkadiusz Warzecha, Marta Krystyna Głuc, Justyna Agata Smagała, Bogdan Grzegorz Cuber.
  • Okręg nr 13 (Kraków): Maciej Roman Gdula, Daria Iwona Gosek-Popiołek, Jan Orkisz, Magdalena Bronisława Kubańska, Aleksandra Katarzyna Owca, Grzegorz Łukasz Garboliński, Piotr Plebańczyk, Joanna Ewa Hańderek, Monika Iwona Frenkiel, Magdalena Dropek, Anna Agnieszka Przewłocka, Ewa Owerczuk, Camill Michael Trepka, Joanna Małgorzata Grzymała-Moszczyńska, Klaudia Anna Chmielowiec, Daniel Tuchowski, Izabela Paulina Patykowska, Witold Aleksander Woźniak, Marcin Galent, Łukasz Stanisław Szantula, Julia Ewa Kubać, Kamila Dudkiewicz, Konrad Krzysztof Kantor, Alicja Marzena Walotek, Patrycja Aleksandra Szaniawska, Emilia Anna Drobot, Zuzanna Piekarz, Małgorzata Dorota Potocka.
  • Okręg nr 14 (Nowy Sącz): Edward Bolesław Ucherski, Grażyna Cempa-Pulit, Henryk Plato, Jerzy Franciszek Michalak, Kacper Stanisław Fiłon, Małgorzata Teresa Legutko-Nadolska, Piotr Szubryt, Agnieszka Monika Polańska, Adam Zbigniew Rossmanith, Małgorzata Zofia Jędrzejowska-Fugiel, Monika Julia Cieplińska, Ewa Małgorzata Sładek, Marcin Robert Morański.
  • Okręg nr 15 (Tarnów): Jacek Andrzej Jabłoński, Dorota Kocoń, Jan Skiba, Ewa Skowrońska, Magdalena Terefenko, Zdzisław Jan Dziob, Jerzy Bogdan Fijałkowski, Małgorzata Anna Krupa, Agnieszka Anna Sienicka, Ryszard Stanisław Kałat, Renata Lucyna Niziołek, Mateusz Ryszard Burzawa, Barbara Maria Kusiak-Kobylarz, Konrad Krupa, Marta Dorota Duda, Adam Marcin Turowicz, Jadwiga Katarzyna Urbanik, Kamil Marek Mitera.
  • Okręg nr 16 (Płock): Paulina Krystyna Piechna-Więckiewicz, Marek Budzich, Małgorzata Linowska, Adrian Brudnicki, Szymon Wyrostek, Sebastian Andrzejczak, Ewa Tyrajska, Mateusz Dobrowolski, Krzysztof Maciej Strzelecki, Tadeusz Sobolewski, Renata Małgorzata Głuskowska, Maurycy Szymański, Olga Górecka, Małgorzata Wioletta Popis, Agnieszka Wanda Stankiewicz, Monika Andżelika Lisowska, Justyna Agnieszka Kosiec, Klaudia Adamkiewicz, Leszek Zajączkowski, Marek Kiwit.
  • Okręg nr 17 (Radom): Daniel Oliszewski, Patryk Fajdek, Jolanta Hanna Luty, Grażyna Janina Maryniak-Gawrylik, Blandyna Drewnik, Jolanta Monika Sokołowska, Edyta Jadwiga Malec-Ćwiek, Marta Ratuszyńska, Roman Antoni Wysocki, Jolanta Sitarek, Piotr Grużewski, Piotr Przemysław Guza, Agnieszka Beata Gazda, Łukasz Krzysztof Smagłowski, Grzegorz Mirosław Wabik, Zuzanna Piwowar, Artur Karol Kacprzak, Waldemar Antoni Kaczmarski.
  • Okręg nr 18 (Siedlce): Maria Magdalena Parzychowska-Kurpiewska, Tomasz Robert Kardacz, Maciej Karwowski, Anna Aldona Zalewska, Anna Piasecka, Karol Troć, Radosław Komor, Beata Zygmunt, Barbara Wojciulewicz, Dominik Mucha, Daniel Mieniewski, Natalia Magdalena Świerczewska, Olaf Żebrowski, Monika Magdalena Skrzydlak, Natalia Anna Matuszewska-Kulik, Bartosz Filip Miszta, Danuta Bogusława Owsianka, Barbara Teresa Czekanowska-Mikicińska, Robert Wiśniewski, Agata Maria Korpetta, Janusz Malewicz, Magdalena Mróz, Krzysztof Kołodziejczyk, Julian Jakub Kutner.
  • Okręg nr 19 (Warszawa): Adrian Tadeusz Zandberg, Anna Maria Żukowska, Agata Martyna Diduszko-Zyglewska, Dorota Zofia Olko, Piotr Gadzinowski, Kacper Piotr Krakowiak, Martyna Jałoszyńska, Małgorzata Anna Gabriel, Wojciech Vincent Sawoniewicz, Cezary Paweł Kasprzak, Konrad Wojciech Wiślicz-Węgorowski, Jakub Oskar Pietrzak, Dawid Dobrogowski, Zofia Anna Malisz, Magdalena Ludwika Żagałkowicz-Krasowska, Łukasz Kamil Mycka, Katarzyna Anna Piotrowska-Radziewicz, Bartosz Tarnowski, Weronika Natalia Sarnowska, Tomasz Sebastian Oleksy, Wiktoria Lasota, Krzysztof Daukszewicz, Agnieszka Katarzyna Jędrzejewska, Tomasz Konstanty Bartoszewicz, Inga Maria Domańska, Jacek Zbigniew Kubiak, Laura Stepaniak, Karol Czerwiec, Emilia Bartkowska-Młynek, Kacper Paweł Wężyk, Teresa Maria Godlewska, Kamil Krzysztof Kuzak, Jolanta Barbara Peciak, Karol Olaf Bąkowski, Martyna Żurowska, Małgorzata Olga Wojtowicz, Dorota Spyrka, Mateusz Piotr Panek, Julia Eliza Zimmermann, Jacek Maria Dehnel.
  • Okręg nr 20 (podwarszawski): Arkadiusz Iwaniak, Joanna Beata Wicha, Bartosz Konrad Gawkowski, Liliana Kozielska, Marcin Szost, Andrzej Marek Radzikowski, Ewa Magdalena Wróblewska, Mateusz Kamil Stefankowski, Tadeusz Franciszek Wenda, Andrzej Wojcieski, Ewa Barbara Sawicka, Adam Andrzej Kazbieruk, Agnieszka Anna Szybiak, Kamil Michalski, Urszula Antolik, Firuza Piechucka, Patrycja Kucharska, Jan Filip Harasymowicz, Izabela Marta Szymańska, Jakub Nikodem Żabiński-Sikorski, Łukasz Szamburski, Katarzyna Dziubiel, Monika Błaszczak, Mariusz Torbus.
  • Okręg nr 21 (Opole): Marcelina Monika Zawisza, Michał Piotr Kalinowski, Paweł Jan Kampa, Kamila Maria Jarońska, Wojciech Jan Rajchel, Natalia Irena Arfan, Grzegorz Jan Janiczak, Anna Maria Jurczyk-Miżejewska, Magdalena Motłoch, Jerzy Przystajko, Maciej Kaczor, Katarzyna Elżbieta Sławska, Agnieszka Teresa Wodnicka, Ewa Magdalena Rogalska, Aleksander Janusz Chodorowski, Krystyna Wilk, Jerzy Antoni Ochman, Anna Magdalena Tobias, Natalia Maria Malkusz, Bartosz Stodulski, Piotr Damian Peljan, Kewin Jerzy Menzler, Paweł Józef Mucha, Zdzisław Witold Grygiel.
  • Okręg nr 22 (Krosno): Łukasz Michał Rydzik, Gabriel Jerzy Zajdel, Wiktoria Aleksandra Barańska, Elżbieta Danuta Sedlaczek, Piotr Marcin Wojnarowski, Jolanta Jachym, Grzegorz Maciej Jusięga, Kamila Mackiewicz-Rossmanith, Adam Bogusz, Anna Elżbieta Nawłoka, Wiesław Adam Woś, Liliana Sabina Kalinowska, Sławomir Rudolf Radwański, Ewa Aneta Baran, Tomasz Jan Rysz, Patrycja Elżbieta Kondyjowska, Mirosław Józef Piela, Tomasz Koral, Zdzisław Jan Tabin, Arkadiusz Robert Zając, Wiesław Wojciech Pajda.
  • Okręg nr 23 (Rzeszów): Wiesław Buż, Patrycja Izabela Pawlak-Kamińska, Agnieszka Itner, Joanna Stanisława Ryczaj, Józef Michał Fryc, Dorota Anna Dominik, Paweł Mateusz Szczygłowski, Amanda Anna Siudy, Krzysztof Jasiński, Ala Zych, Janusz Stącel, Natalia Ludmiła Kacała, Wiesław Stanisław Jeleń, Ewelina Fijołek, Jakub Maciej Skiba, Agnieszka Monika Chmiel, Kacper Kowalski, Karolina Dereń, Oskar Zbigniew Urban, Monika Rżany, Artur Stanisław Gronek, Krystyna Dziągwa, Kamil Paweł Krzemiński, Marta Józefa Wytrwał, Tadeusz Janusz Chmiel, Izabela Szpiech-Kasica, Andrzej Teplicki, Marcin Łukasz Kaźmierski, Przemysław Róg, Michał Andrzej Sztuk.
  • Okręg nr 24 (Białystok): Paweł Krutul, Izabela Agnieszka Piasecka, Seweryn Prokopiuk, Andrzej Zbigniew Stepanczenko, Eugenia Ostaszewicz, Agnieszka Dąbrowska, Grzegorz Jan Janoszka, Monika Graff, Kazimierz Walijewski, Izabela Teresa Czerniawska, Mikołaj Mironowicz, Wioletta Dziedziul, Jarosław Niczewski, Alicja Iwaniuk, Leszek Gryc, Justyna Rembiszewska, Mateusz Romaniuk, Helena Paszkowska, Jakub Popławski, Michalina Daria Artysiewicz, Adam Kozioł, Magda Dorochowicz, Artur Leonowicz, Katarzyna Piechowicz, Andrzej Gawryluk, Emilia Pianka, Helena Goj, Andrzej Aleksiejczuk.
  • Okręg nr 25 (Gdańsk): Katarzyna Agata Kotula, Anna Olkowska-Jacyno, Adam Aleksander Szczepański, Krzysztof August Eggert, Andrzej Stanisław Śnieg, Ewa Elżbieta Graczyk, Piotr Krzysztof Andruszkiewicz, Agnieszka Wąsowska-Telęga, Krzysztof Burghardt, Karolina Nowak, Adam Sławomir Piłat, Adam Jerzy Legawski, Grażyna Teresa Czubala, Tomasz Marek Larczyński, Lucyna Beata Wadlewska, Dominik Olszewski, Anna Ewa Stażewska, Klaudia Elwira Piwnicka, Oskar Józef Ludwiczak, Agnieszka Perehuda, Konrad Karol Grządkowski, Marta Zofia Zarańska, Robert Kristian Kozakiewicz, Iwona Ochocka.
  • Okręg nr 26 (Gdynia): Agnieszka Ewa Dziemianowicz-Bąk, Marek Andrzej Rutka, Jakub Mikołaj Żynis, Bożena Leokadia Szubińska, Emanuela Bogusława Bartoszkiewicz, Marcin Tomasz Strzelczyk, Magdalena Karolina Zglenicka, Piotr Paweł Gontarek, Piotr Paweł Gontarek, Adam Henryk Buza, Jolanta Maria Kalinowska, Arkadiusz Chudzik, Anna Zajączkowska, Rafał Marcin Marciak, Monika Maria Strzałkowska, Marzena Kutwa, Beata Krystyna Stencel, Adam Marek Lubiewski, Barbara Czekańska, Magdalena Prusinowska, Tomasz Szneidrowski, Tomasz Anzel, Hanna Małgorzata Goworowska-Adamska, Beata Krystyna Gajewska, Grażyna Ewa Damps, Szymon Węgrzyn, Wojciech Lamentowicz, Karolina Haska, Karolina Haska, Piotr Igor Ikonowicz.
  • Okręg nr 27 (Bielsko-Biała): Przemysław Adam Koperski, Magdalena Madzia, Leszek Tyrna, Marcin Paweł Twardysko, Leszek Zbigniew Czylok, Agnieszka Zofia Lamek-Kochanowska, Mateusz Mikołaj Merta, Aleksandra Ewa Banot, Katarzyna Maria Pietrzyk, Paweł Marek Sztefek, Anna Maria Czaicka, Władysław Pindel, Stanisława Szczotka, Henryk Podżorski, Katarzyna Olga Gasparska, Barbara Jolanta Słonka-Gibas, Wojciech Michał Solik, Katarzyna Mirosława Juraszek.
  • Okręg nr 28 (Częstochowa): Zdzisław Wolski, Zbigniew Paweł Niesmaczny, Rafał Tadeusz Kępski, Ewelina Tacjana Kotkowska, Małgorzata Iżyńska, Edyta Barbara Książek, Jolanta Pelagia Tromczyńska, Krzysztof Wiesław Nowak, Ewa Lewandowska, Eugeniusz Alojzy Mnich, Jolanta Małgorzata Urbańska, Marek Stanisław Marcola, Emilia Maria Skrzypczyńska, Mariusz Dominik Ogończyk.
  • Okręg nr 29 (Gliwice): Wanda Hanna Nowicka, Alicja Ewa Musiał, Marcin Tomasz Grzybowski, Aleksander Stanisław Gwiazda, Ewa Janina Surowiec, Michał Andrzej Major, Joanna Stanisława Nawratil-Ludwiczak, Kasper Piechatzek, Anna Zofia Niezgodzka, Marcin Andrzej Włodarczyk, Aleksandra Kamila Bednorz, Witold Paweł Wieczorek, Michalina Jagoda Rishmawi, Michał Piotr Stawowiak, Mariusz Jerzy Stępień, Małgorzata Wittchen, Paulina Zofia Butkiewicz, Barbara Joanna Słania.
  • Okręg nr 30 (Rybnik): Piotr Aleksander Urbańczyk, Grażyna Bogusława Graś, Justyna Marta Gabzdyl, Krzysztof Kwiryn Kubis, Zdzisław Smoliński, Ilona Beata Witala-Sługa, Angelika Maria Postawka, Mirosław Tadeusz Ruszkiewicz, Izabela Małgorzata Nosiadek, Aleksander Marcin Gortat, Krzysztof Arkadiusz Kopczyk, Grażyna Antonina Karcz-Maziarz, Jakub Henryk Tesluk, Estera Woźniak-Prycelas, Robert Zbigniew Leśniak, Patrycja Marta Kuśka, Wojciech Dariusz Żołnierek, Marek Jan Setkiewicz.

Czytaj także: Lewicy plan na wybory. Ekipa Avengersów ma powalczyć o status quo

  • Okręg nr 31 (Katowice): Maciej Konieczny, Jerzy Michał Woźniak, Natalia Regina Nowak-Trojnar, Jakub Leszek Nowak, Gabriela Barbara Tomala-Bogacka, Michał Ryszard Gęsiarz, Tomasz Czakon, Bogdan Sylwester Bubała, Elżbieta Ewa Dąbrowska-Seweryn, Miłosz Antoni Rabus, Franciszek Antoni Maj, Justyna Katarzyna Burkat, Krzysztof Jacek Makieła, Mateusz Bartosz Żołnowski, Małgorzata Krystyna Groniewska, Dawid Stanisław Politaj, Magdalena Mierzejewska, Bartosz Grabski, Iwona Michalina Chmiel, Wiesław Siwczak, Beata Krystyna Wieczorek, Kacper Filip Hołda, Iwona Dorota Sobczyk, Adam Edward Południak.
  • Okręg nr 32 (Sosnowiec): Włodzimierz Czarzasty, Rafał Jan Adamczyk, Bożena Ewa Borowiec, Wiktoria Grelewicz, Monika Barbara Włoch, Sylwia Edyta Kwiecień, Wojciech Marcin Nitwinko, Marta Dziubka, Gabriela Monika Barska, Wiktoria Debabowa, Wacław Michał Chudzikiewicz, Marcin Władysław Habera, Anna Jolanta Żołędzka, Dorota Agnieszka Walczyk-Madej, Mateusz Roman Wrona, Mateusz Grzegorz Kiecka, Anna Ewa Czubilińska, Łukasz Karol Litewka.
  • Okręg nr 33 (Kielce): Andrzej Jan Szejna, Bogusława Długosz, Dominik Piotr Żak, Jerzy Andrzej Jaskiernia, Marcin Chłodnicki, Żaneta Maria Bączek, Artur Pejas, Elżbieta Mazur, Natalia Maria Kowalska, Artur Michał Grela, Bogdan Józef Chabik, Anita Małgorzata Kopeć, Alina Maria Anioł, Marek Andrzej Pluta, Robert Jurek, Filip Walenty Strząbała, Andrzej Skrętek, Stanisław Adam Karpiński, Magdalena Anna Mazurek, Beata Książek, Wojciech Mariusz Bugaj, Dariusz Henryk Zalega, Sylwia Żochowska, Iga Komar, Katarzyna Długosz, Monika Kornes, Paulina Sylwia Oshkina, Barbara Urszula Rzymkiewicz, Anna Marta Mentel-Walkiewicz, Kinga Iwona Michta, Sebastian Michał Gaweł, Andrzej Ryszard Garncarz.
  • Okręg nr 34 (Elbląg): Monika Walentyna Falej, Dawid Sadowski, Aleksandra Żmijewska, Paweł Rodziewicz, Monika Dwojakowska, Ryszard Sarzyński, Justyna Maciak, Jakub Hermanowicz, Sylwia Piekart, Ewelina Sagan, Danuta Jadwiga Zubrycka, Wincenty Marian Przyborowski, Gabriela Walentyna Nowak, Bartosz Markowski, Milena Falkowska-Hojan, Dominika Kasprowicz.
  • Okręg nr 35 (Olsztyn): Marcin Robert Kulasek, Bartosz Grucela, Bożena Marta Przyłuska, Łukasz Michnik, Mieczysław Aszkiełowicz, Małgorzata Emilia Matuszewska-Boruc, Beata Boczar, Dariusz Cezary Dracewicz, Anna Agnieszka Bolik-Kun, Jarosław Pieniak, Ewa Bożena Jankowska, Małgorzata Olkowska-Kasjan, Arkadiusz Karol Leska, Irena Krystyna Hadziewicz, Malwina Maria Pyszna, Bartłomiej Rutkowski, Małgorzata Popielarz, Piotr Pacyno, Janina Nadolna, Ireneusz Mariusz Nalazek.
  • Okręg nr 36 (Kalisz): Wiesław Andrzej Szczepański, Anita Świątek, Leszek Grzegorz Aleksandrzak, Konrad Nowacki, Bogumiła Ewa Bielak, Miłosz Kopica, Dawid Śmigielski, Tomasz Mateusz Pach, Karol Hibner, Mikołaj Rogala, Amelia Paulina Jangas, Zbigniew Sławomir Brodziak, Daria Dorota Jakubek-Szczepaniak, Waldemar Franciszek Matysiak, Lech Jan Błaszczyk, Ewa Zyner, Mirosława Gabryela Mueller, Beata Frączek, Karolina Mazurek, Dawid Marcin Górski, Dorota Wieczorek, Ewa Krystyna Rembikowska, Monika Magdalena Mierzejewska, Beata Błażejczak-Kleczewska.
  • Okręg nr 37 (Konin): Tadeusz Tomaszewski, Kamila Kasprzak-Bartkowiak, Piotr Czerniejewski, Joanna Maria Maciejewska, Łukasz Dziamara, Andrzej Jacek Wnuk, Tomasz Andrzej Nowak, Krystyna Kubicka-Sztul, Łukasz Łuczyński, Ewa Kobielska, Agnieszka Niekochańska, Maciej Błażej Głowacki, Sylwia Anna Przybylska, Marek Jaśkiewicz, Wiktoria Miedziak, Marcin Lewandowski, Roman Mańka, Anna Bąk.
  • Okręg nr 38 (Piła): Dariusz Marian Standerski, Agnieszka Magdalena Grzechowiak, Jacek Najder, Anna Elżbieta Wilk-Baran, Adam Boch, Katarzyna Józefowska, Sebastian Pawłowicz, Elżbieta Mandes, Dominik Gbur, Magdalena Kucharczyk, Jan Lus, Natalia Marta Rucka, Dominik Witkowski, Natalia Ewa Minge, Janusz Artur Skorupa, Ewelina Barbara Majewska, Stanisław Tomasz Śliwak, Kamil Bartosz Bocian.
  • Okręg nr 39 (Poznań): Katarzyna Ueberhan, Katarzyna Maria Kretkowska, Dawid Majewski, Dawid Paweł Murawa, Beata Kinga Urbańska, Katarzyna Trzeciak, Łukasz Garczewski, Emilia Majeryk, Henryk Kania, Halina Maria Owsianna, Jana Shostak, Łukasz Mateusz Dylewicz, Daniel Łubiński, Agnieszka Marzena Antkowiak, Maciej Miłosz Góralski, Elżbieta Grodzka, Sławomir Jerzyński, Patryk Piotr Marciniak, Zuzanna Sara Lewandowska-Pietruszka, Michał Piotr Kucharski.
  • Okręg nr 40 (Koszalin): Małgorzata Barbara Prokop-Paczkowska, Stanisław Czesław Wziątek, Irys Barda, Wiktor Kamieniarz, Agnieszka Katarzyna Mastalerz-Madej, Andrzej Lewandowski, Łukasz Patryk Olszewski, Aleksandra Amalia Łuczyńska, Michał Czarnowski, Irena Piątek, Piotr Marcin Kwiatkowski, Katarzyna Petronela Paprocka, Sylwia Maria Szwedek, Maciej Michał Markowski, Justyna Stobiecka, Robert Grzywacz.
  • Okręg nr 41 (Szczecin): Dariusz Krzysztof Wieczorek, Jolanta Zofia Tryszkiewicz, Adam Stanisław Kościelak, Dawid Wojciech Krystek, Joanna Monika Agatowska, Piotr Aleksander Rygiel, Wojciech Długoborski, Bogusława Małgorzata Reszko-Szydłowska, Małgorzata Piotrowska, Jakub Maciej Korczyński, Aneta Katarzyna Wysoszyńska, Dorota Anna Jędrzejewska-Motyka, Izabela Katarzyna Olbratowska, Bartłomiej Tomasz Michaliszyn, Zbigniew Ciechanowicz, Bogdan Jaroszewicz, Urszula Maria Nawrocka, Łukasz Uldynowicz, Maria Magdalena Serafinowicz, Sebastian Waldemar Bednarski, Anna Dorota Jakubiak, Małgorzata Katarzyna Śmigielska-Matulaniec, Teresa Elżbieta Szymańska, Piotr Sobolewski.

Kandydaci do Sejmu 2023. Lista nr 4: KW Prawo i Sprawiedliwość

PiS wystawia:

  • Okręg nr 1 (Legnica): Elżbieta Barbara Witek, Marzena Anna Machałek, Szymon Marek Pogoda, Krzysztof Jan Kubów, Stanisław Adam Żuk, Wojciech Michał Zubowski, Ewa Zofia Szymańska, Adam Babuśka, Bogusław Stanisław Barnaś, Teresa Zembik, Marta Kamila Wisłocka, Jarosław Andrzej Gęborys, Wojciech Stanisław Dobrołowicz, Piotr Adam Karwan, Paweł Kura, Roman Władysław Rozmysłowski, Alina Ewa Sudoł-Kornalewicz, Dorota Bojakowska, Anna Agnieszka Melska, Józef Rypiński, Joanna Wilczyńska-Doliba, Wojciech Paweł Leszczyk, Sebastian Fijałkowski, Przemysław Maciej Bożek.
  • Okręg nr 2 (Wałbrzych): Marcin Piotr Gwóźdź, Zuzanna Bielawska, Michał Paweł Dworczyk, Ireneusz Zyska, Jerzy Grzegorz Dec, Jarosław Węgłowski, Maria Górniak, Karol Tadeusz Sakowski, Dariusz Julian Kołdon, Beata Maria Mucha, Krzysztof Marek Lewandowski, Wioletta Ewa Świątek-Kardela, Luiza Nowaczyńska, Patrycja Joanna Wielowska, Grzegorz Macko, Maciej Adam Badora.

Czytaj także: Ostatnie sondaże. PiS może zabraknąć do większości nawet z Konfederacją

  • Okręg nr 3 (Wrocław): Mirosława Agnieszka Stachowiak-Różecka, Paweł Marek Hreniak, Agnieszka Anna Soin, Jacek Świat, Andrzej Stanisław Jaroch, Roman Kowalczyk, Piotr Michał Chmurzyński, Władysława Barbara Głowacz, Janusz Chudzik, Zdzisław Ireneusz Brezdeń, Janusz Tadeusz Dziarski, Ewa Pawelec, Małgorzata Stanisława Kellner, Wiesław Antoni Zając, Jolanta Barbara Szczuraszek, Renata Maria Wojciechowska, Ewa Julia Polanowska, Paweł Laszczyński, Ireneusz Edward Ruszel, Robert Pieńkowski, Przemysław Maksymilian Czarnecki, Karol Krzysztof Czapla, Patrycja Anna Czerwińska, Agnieszka Pełech-Pyrsz, Mariola Skowron, Justyna Mikołajczyk, Agnieszka Maria Brząkała, Tytus Henryk Czartoryski.
  • Okręg nr 4 (Bydgoszcz): Paweł Szrot, Łukasz Paweł Schreiber, Grażyna Edyta Szabelska, Bartosz Józef Kownacki, Piotr Marek Król, Ewa Elżbieta Kozanecka, Marcin Wroński, Danuta Stanisława Pilarska, Jarosław Wenderlich, Ryszard Janusz Zarudzki, Marek Leon Witkowski, Jerzy Marek Gawęda, Krzysztof Łucjan Szulczyk, Ewa Beata Woś, Stanisława Kuffel, Klaudia Pawłowska, Maria Alina Warda, Antoni Lewandowski, Jerzy Wojciech Łaganowski, Adam Ryfa, Anna Ewa Jakubowska, Emil Nowakowski, Anna Falkowska, Ireneusz Stachowiak.
  • Okręg nr 5 (Toruń): Krzysztof Łukasz Szczucki, Joanna Beata Borowiak, Zbigniew Girzyński, Anna Urszula Gembicka, Jan Krzysztof Ardanowski, Adrian Łukasz Mól, Monika Ewa Kalinowska, Mariusz Piotr Kałużny, Janusz Dominik Walczak, Michał Karol Ramlau, Rafał Władysław Sobolewski, Małgorzata Beata Taranowicz, Krzysztof Roman Kosiński, Andrzej Łozicki, Kamil Suchocki, Marzena Małgorzata Niekraś, Arkadiusz Orłowski, Ewelina Anna Lewandowska, Wojciech Bernard Klabun, Marzenna Stefania Drab, Agnieszka Beata Rybczyńska, Jan Andrzej Jóźków, Bożena Nadworna, Zbigniew Dariusz Warnel, Anna Śledzińska-Będkowska, Zbigniew Rasielewski.
  • Okręg nr 6 (Lublin): Przemysław Czarnek, Michał Moskal, Magdalena Filipek-Sobczak, Sylwester Karol Tułajew, Artur Soboń, Sławomir Skwarek, Kazimierz Bogusław Choma, Krzysztof Głuchowski, Krzysztof Szulowski, Leszek Kowalczyk, Konrad Bernard Sawicki, Zbigniew Czesław Wojciechowski, Sławomir Plis, Dariusz Paweł Szczygielski, Robert Mirosław Gogółka, Bogna Maria Bender-Motyka, Tomasz Jerzy Marzęda, Ewa Szałachwiej, Agnieszka Kaczyńska, Magdalena Maria Stachyra, Urszula Beata Kaproń, Roman Marek Chwedorowicz, Wojciech Jan Cioczek, Anna Maria Cieślińska, Zbigniew Ryszard Ławniczak, Magdalena Sylwia Udrycka, Agnieszka Drozd-Bownik, Pelagia Maruszak, Anna Baluch, Jan Jakub Kanthak.

Czytaj także: Dworczyk i Czarnek kontra Tusk i Nowacka. Władza sięga bezczelnie po metodę „na pozwy”

  • Okręg nr 7 (Chełm): Mariusz Kamiński, Ryszard Jan Madziar, Jarosław Sachajko, Monika Jolanta Pawłowska, Tomasz Andrzej Zieliński, Dariusz Paweł Stefaniuk, Marcin Romanowski, Magdalena Eliza Koncewicz-Obszańska, Zdzisław Szwed, Grzegorz Wróbel, Sławomir Zawiślak, Szczepan Niebrzegowski, Beata Małgorzata Strzałka, Krzysztof Jan Gałaszkiewicz, Maryla Symczuk, Monika Anna Zawiślak, Barbara Aldona Barszczewska, Jerzy Ryszard Szwaj, Andrzej Feliks Olborski, Stanisław Misztal, Halina Czarnecka, Czesława Jadwiga Caruk, Karol Filip Mazurek, Anna Dąbrowska-Banaszek.
  • Okręg nr 8 (Zielona Góra): Marek Ast, Władysław Dajczak, Jerzy Materna, Elżbieta Płonka, Małgorzata Gośniowska-Kola, Jacek Kurzępa, Piotr Barczak, Jarosław Porwich, Michał Motowidełko, Marek Surmacz, Łukasz Mejza, Ewa Gancarz, Joanna Werstler-Wojtaszek, Dariusz Jaworski, Urszula Słomińska, Grażyna Sobieraj, Alina Śmigiel, Joanna Issel, Sebastian Różycki, Anna Górska, Marek Cieloch, Krzysztof Galerczyk, Józef Stupienko, Tomasz Rafalski.
  • Okręg nr 9 (Łódź): Zbigniew Włodzimierz Rau, Waldemar Grzegorz Buda, Agnieszka Krystyna Wojciechowska Van Heukelom, Włodzimierz Tomaszewski, Renata Agnieszka Kobiera, Piotr Paweł Cieplucha, Roman Sasin, Radosław Marzec, Justyna Aleksandra Łuczyńska, Iwona Maja Rasała, Barbara Lewandowska, Katarzyna Staroń-Jóźwiak, Elżbieta Jadwiga Badura, Tomasz Lucjan Anielak, Kinga Małgorzata Wiernicka, Patryk Jarosław Gajda, Tomasz Eugeniusz Migdalski, Tomasz Arkadiusz Margiewicz, Aleksander Wiktor Zalech, Marek Wojciech Michalik.
  • Okręg nr 10 (Piotrków Trybunalski): Antoni Macierewicz, Robert Telus, Anna Maria Milczanowska, Paweł Sałek, Grzegorz Michał Wojciechowski, Grzegorz Andrzej Lorek, Ewa Beata Wendrowska, Beata Zofia Dróżdż, Marek Sarwa, Jacek Bakalarczyk, Dariusz Mariusz Rogut, Kamil Adam Gniatkowski, Agata Katarzyna Paprocka, Dariusz Adam Misztal, Ewelina Kałuża, Marta Agnieszka Lublin, Edyta Ewa Kaśkiewicz, Krzysztof Jan Cieciór.
  • Okręg nr 11 (Sieradz): Joanna Katarzyna Lichocka, Krzysztof Ciebiada, Tadeusz Jacek Woźniak, Marcin Paweł Przydacz, Piotr Stanisław Polak, Paweł Piotr Rychlik, Marek Matuszewski, Tomasz Piotr Rzymkowski, Marlena Barbara Sagan, Iwona Małgorzata Wieczorek, Sylwia Bartczak, Iwona Teresa Woźniak, Ewelina Kazimiera Cegiełka, Bożena Anna Kraska, Michał Bazyli Krzak, Beata Lidia Przybylska, Maciej Włodzimierz Kania, Kazimiera Marianna Gotkowicz, Robert Szczepaniak, Grażyna Żurawska, Jolanta Krystyna Śmiałek, Mateusz Barwaśny, Waldemar Jan Wojciechowski.

Przemysław Sadura dla „Polityki”: PiS posługuje się przemocą. Jaki kostium ma tuż przed metą ubrać opozycja?

  • Okręg nr 12 (Chrzanów): Rafał Paweł Bochenek, Mariusz Tomasz Krystian, Iwona Józefa Gibas, Łukasz Marek Kmita, Filip Roman Kaczyński, Marek Władysław Polak, Władysław Michał Kurowski, Krzysztof Janusz Kozik, Danuta Kawa, Beata Janina Nadzieja-Szpila, Sławomir Paweł Hajos, Małgorzata Agnieszka Sikora, Stanisława Marzena Kasprzycka, Krzysztof Kasperek, Ewa Kołacz, Jarosław Ludwik Jurzak.
  • Okręg nr 13 (Kraków): Małgorzata Ewa Wassermann, Andrzej Mieczysław Adamczyk, Jacek Piotr Osuch, Elżbieta Duda, Michał Krzysztof Drewnicki, Agnieszka Ścigaj, Krzysztof Świerczek, Dariusz Adam Tylek, Marek Grzegorz Sobieraj, Mirosław Antoni Dróżdż, Łukasz Jan Słoniowski, Małgorzata Kinga Kot, Piotr Marian Świtalski, Aleksandra Joanna Witek, Iwona Maria Kornaś-Pierzak, Stefan Wojciech Suliński, Ryszard Majdzik, Krystyna Karabuła, Justyna Natalia Kosecka-Cygan, Kinga Maria Witkowska, Michał Paweł Ziomek, Dariusz Sylwester Wicher, Lucyna Marszałek, Wojciech Wincenty Ogonowski, Monika Agnieszka Różycka, Adam Włodzimierz Piechura, Tomasz Jarosław Świstak, Ewelina Anna Owczarska.
  • Okręg nr 14 (Nowy Sącz): Ryszard Iwon Terlecki, Arkadiusz Mularczyk, Barbara Halina Bartuś, Anna Paluch, Edward Siarka, Patryk Tomasz Wicher, Elżbieta Joanna Zielińska, Andrzej Józef Gut-Mostowy, Jadwiga Teresa Wójtowicz, Wojciech Stanisław Włodarczyk, Paweł Szczygieł, Agata Zięba, Jan Piczura, Przemysław Wojciech Gajowski, Ewa Filipiak, Klaudia Ewa Janik-Wojtanowska, Antoni Koszyk, Ewa Przybyło, Jacek Józef Król, Bogdan Marek Pęk.
  • Okręg nr 15 (Tarnów): Anna Maria Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Urszula Beata Rusecka, Wiesław Krajewski, Piotr Paweł Sak, Józef Wojciech Gawron, Piotr Marek Dziurdzia, Tomasz Konrad Tomala, Ryszard Pagacz, Norbert Jakub Kaczmarczyk, Angelika Magdalena Świtalska, Monika Agnieszka Pabjan, Lesław Piotr Wieczorek, Wojciech Skruch, Mariusz Artur Zając, Anna Górska, Ewa Dorota Sojat, Mateusz Jakub Janiczek.
  • Okręg nr 16 (Płock): Kamil Bortniczuk, Maciej Małecki, Maciej Roman Wąsik, Wioletta Maria Kulpa, Anna Ewa Cicholska, Rafał Romanowski, Waldemar Ryszard Olejniczak, Jacek Dawid Ozdoba, Krzysztof Roman Dziwisz, Jolanta Karpińska, Paweł Witold Kalinowski, Agnieszka Czaplińska, Magdalena Kołodziejska, Wojciech Franciszek Krajewski, Kamil Jan Różański, Waldemar Jacek Cecelski, Martyna Kozicka, Małgorzata Góralczyk, Małgorzata Purcelewska, Paweł Kolczyński.
  • Okręg nr 17 (Radom): Marek Witold Suski, Anna Kwiecień, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk, Radosław Aleksander Fogiel, Andrzej Tomasz Kosztowniak, Dariusz Bąk, Agnieszka Beata Górska, Artur Edward Standowicz, Krzysztof Piotr Wolski, Agnieszka Pasek, Karol Burek, Mariusz Jakub Dziuba, Ewa Iwona Markowska-Bzducha, Anna Wolszczak, Leszek Tadeusz Margas, Wioletta Grzywacz, Marta Zbrowska, Robert Bąkiewicz.
  • Okręg nr 18 (Siedlce): Maria Zofia Koc, Krzysztof Józef Tchórzewski, Henryk Kowalczyk, Jacek Marcin Cieślikowski, Arkadiusz Czartoryski, Grzegorz Adam Woźniak, Iwona Teresa Kurowska, Marcin Grabowski, Joanna Bala, Michał Paweł Kuczmierowski, Michał Tadeusz Góras, Anna Kaszuba, Mirosław Marek Walicki, Elżbieta Janina Sadowska, Kacper Krzysztof Sakowicz, Małgorzata Cepek, Janusz Stanisław Kobyliński, Beata Kalinowska, Sławomir Dariusz Piotrowski, Bartłomiej Tomasz Pieńkowski, Barbara Rogalska, Agnieszka Gaś, Renata Rębała, Daniel George Milewski.
  • Okręg nr 19 (Warszawa): Piotr Tadeusz Gliński, Małgorzata Maria Gosiewska, Paweł Adam Wdówik, Paweł Jacek Lisiecki, Jarosław Karol Krajewski, Sebastian Jerzy Kaleta, Danuta Małgorzata Dmowska-Andrzejuk, Marek Jakubiak, Ewa Tomaszewska, Jan Józef Kasprzyk, Andrzej Józef Melak, Artur Wróblewski, Wiesław Jan Wysocki, Agnieszka Agata Terczyńska, Adam Zbigniew Borowski, Filip Jakub Frąckowiak, Patryk Górski, Oskar Jerzy Hejka, Piotr Cezar Szyszko, Adam Marian Gajkowski, Izabela Joanna Czartoryska-Plutecka, Wojciech Maciej Chojnowski, Karolina Dłuska, Janusz Andrzej Wojdalski, Teresa Mioduszewska, Grażyna Stanisława Szymańczuk, Zbigniew Adam Cierpisz, Agata Monika Pruszczyńska, Mirosława Hanna Terlecka, Krzysztof Wysocki, Paweł Szymański, Helena Łopińska, Bożena Kolasińska, Małgorzata Halina Markowska, Halina Molka, Marek Jan Cackowski, Ireneusz Marek Dzik, Iwona Grażyna Wilczyńska-Bączyk, Christian Młynarek.
  • Okręg nr 20 (podwarszawski): Mariusz Błaszczak, Anita Czerwińska, Zdzisław Tadeusz Sipiera, Piotr Michał Uściński, Michał Feliks Prószyński, Dominika Małgorzata Chorosińska, Dorota Małgorzata Bojemska, Dariusz Olszewski, Michał Margielski, Andrzej Wiesław Zaręba, Stefan Traczyk, Andrzej Bittel, Robert Perkowski, Magdalena Agnieszka Beyer, Konrad Michalski, Hanna Skrzypczak, Anna Krystyna Rudzka, Wojciech Jerzy Ołdakowski, Monika Joanna Kwiek, Radosław Kamil Dec, Maria Izabela Gałecka-Wolska, Monika Dorota Janczara, Robert Andrzej Lichocki, Robert Szydlik.
  • Okręg nr 21 (Opole): Paweł Piotr Kukiz, Marcin Michał Ociepa, Katarzyna Beata Czochara, Janusz Marcin Kowalski, Violetta Teresa Porowska, Sławomir Kłosowski, Andrzej Leszek Kruczkiewicz, Tomasz Szczepan Ognisty, Danuta Iwona Trzaskawska, Grażyna Bortniczuk, Dariusz Stanisław Kolbek, Katarzyna Krystyna Kukolka-Bogocz, Mirosław Rynkiewicz, Anna Urszula Mirowska, Dominik Karol Szustakiewicz, Damian Zygmunt Bosowski, Adrian Bogdan Czubak, Barbara Janina Jarmuszewska, Szymon Michał Biliński, Sylwia Katarzyna Boczek, Marek Kawa, Anna Grzebińska, Mariusz Stanisław Nieckarz, Wojciech Stanisław Komarzyński.
  • Okręg nr 22 (Krosno): Marek Tadeusz Kuchciński, Anna Katarzyna Schmidt, Piotr Marcin Uruski, Piotr Mieczysław Babinetz, Teresa Pamuła, Adam Walenty Śnieżek, Małgorzata Bogumiła Jarosińska-Jedynak, Tadeusz Chrzan, Daniel Piotr Dryniak, Adam Pawluś, Piotr Pilch, Jerzy Borcz, Joanna Katarzyna Bril, Stanisław Marian Chęć, Dorota Chilik, Anetta Zdzisława Makarska, Ewa Beata Miciak, Wiesław Stanisław Morawski, Barbara Helena Mazan, Piotr Rycerski, Maria Stanisława Kurowska, Daniel Stanisław Krawiec.
  • Okręg nr 23 (Rzeszów): Zbigniew Tadeusz Ziobro, Krzysztof Sobolewski, Ewa Maria Leniart, Rafał Weber, Jan Marek Warzecha, Zbigniew Michał Chmielowiec, Ewa Maria Draus, Jerzy Bednarz, Andrzej Szlachta, Fryderyk Sylwester Kapinos, Jerzy Stanisław Paul, Kazimierz Edward Gołojuch, Karol Wojciech Ożóg, Krystyna Małgorzata Wróblewska, Stanisław Kruczek, Kamila Barbara Piech, Jacek Magdoń, Halina Maria Szydełko, Kamil Kalinka, Robert Czesław Godek, Piotr Paweł Chęciek, Bernadeta Dorota Frysztak, Mieczysław Tołpa, Ewa Maria Kantor, Krystyna Rusin, Joanna Dorota Murias, Karolina Anna Paleń, Grażyna Szarama, Andrzej Głaz, Marcin Józef Warchoł.
  • Okręg nr 24 (Białystok): Jacek Robert Sasin, Jacek Bogucki, Adam Andruszkiewicz, Bogumiła Olbryś, Jarosław Zieliński, Dariusz Piontkowski, Michał Wiśniewski, Lucja Nimierowicz, Kazimierz Gwiazdowski, Mieczysław Kazimierz Baszko, Paweł Wnukowski, Tomasz Piesiecki, Małgorzata Mitura, Alicja Barbara Klimiuk, Adam Wojciech Sekściński, Piotr Modzelewski, Urszula Jabłońska, Henryk Dębowski, Jan Bolesław Perkowski, Edyta Marchelska-Groszfeld, Wioletta Małgorzata Mrozkowiak, Rafał Supiński, Ewelina Piotrowska, Klaudia Pruszyńska, Łukasz Siekierko, Katarzyna Siemieniuk, Henryk Boguszewski, Sebastian Łukaszewicz.
  • Okręg nr 25 (Gdańsk): Kacper Maciej Płażyński, Kazimierz Smoliński, Jarosław Daniel Sellin, Tomasz Jędrzej Rakowski, Tadeusz Cymański, Andrzej Jaworski, Elżbieta Izabella Strzelczyk, Justyna Rydzińska, Sylwia Anna Wiśniewska, Łukasz Andrzej Merchut, Kazimierz Marian Koralewski, Anna Magdalena Kempa, Dominik Szefer, Anna Brożek, Mieczysław Matysiak, Alicja Zuzanna Krasula, Paweł Piotr Petkowski, Piotr Stanisław Szubarczyk, Marcin Daniel Wittner, Dorota Maria Glanert, Bogumiła Jadwiga Omieczyńska, Jerzy Komorowski, Danuta Teresa Sikora, Karol Kazimierz Rabenda.
  • Okręg nr 26 (Gdynia): Piotr Józef Müller, Aleksander Mikołaj Mrówczyński, Dorota Irvina Arciszewska-Mielewczyk, Marcin Michał Horała, Andrzej Roman Kołodziej, Mirosława Anna Kaczyńska, Piotr Mariusz Karczewski, Sylwia Ewa Leyk, Jerzy Barzowski, Roman Witold Dambek, Kazimierz Klawiter, Michał Bartosz Kowalski, Marcin Paweł Drewa, Marcin Bełbot, Violetta Lilianna Mackiewicz-Sasiak, Mariusz Krzysztof Birosz, Anna Marta Wańtuchowicz, Grażyna Teresa Jaworska, Jacek Szaran, Paweł Stolarczyk, Monika Tobolska, Waldemar Zdzisław Hetmański, Anna Lis, Renata Kacalak, Mariusz Wojciech Łuczyk, Dorota Jolanta Bogdziel, Aleksander Maciej Jankowski, Szymon Jan Gajda.
  • Okręg nr 27 (Bielsko-Biała): Stanisław Szwed, Grzegorz Paweł Puda, Przemysław Mieczysław Drabek, Kazimierz Władysław Matuszny, Łucja Katarzyna Michałek-Chudecka, Marcela Joanna Kanafek-Lewandowska, Grzegorz Krzysztof Gaża, Andrzej Kamiński, Janusz Król, Agnieszka Magdalena Biegun, Krzysztof Serafin Sitarski, Łukasz Damian Czupil, Renata Anna Michnik, Marzena Anna Pietraszewska, Justyna Maria Rzepecka, Małgorzata Pindel, Magdalena Szczerba, Beata Iwona Białowąs.
  • Okręg nr 28 (Częstochowa): Lidia Ewa Burzyńska, Szymon Stanisław Giżyński, Andrzej Janusz Gawron, Mariusz Wiesław Trepka, Artur Ryszard Warzocha, Beata Dorota Kocik, Dariusz Ryszard Wojnowski, Ewelina Katarzyna Mikulska, Edyta Maria Wierzbińska, Wojciech Bolesław Oczkowski, Karolina Agnieszka Dorosz, Urszula Zaleska, Piotr Derejczyk, Piotr Artur Wrona.
  • Okręg nr 29 (Gliwice): Bożena Teresa Borys-Szopa, Jarosław Wiesław Wieczorek, Wojciech Piotr Szarama, Izabela Małgorzata Domogała, Piotr Mieczysław Pyzik, Barbara Anna Dziuk, Jarosław Włodzimierz Gonciarz, Anna Joanna Borówka, Tomasz Jan Olszewski, Józef Jan Kubica, Adam Marek Michczyński, Ewa Renata Waliczek, Piotr Jerzy Patoń, Dominika Sobczak, Martyna Ewa Francikowska, Danuta Maria Kostek, Grzegorz Turek, Elżbieta Izabela Kogowska-Piasecka.
  • Okręg nr 30 (Rybnik): Bolesław Grzegorz Piecha, Paweł Jabłoński, Michał Piotr Woś, Teresa Glenc, Grzegorz Matusiak, Julia Maria Kloc-Kondracka, Karol Bogusław Szymura, Daniel Emilian Wawrzyczek, Mirela Elżbieta Szutka, Henryk Piotr Czich, Anna Katarzyna Szymik, Agnieszka Bochenek, Małgorzata Barbara Celińska, Elżbieta Jadwiga Słoń, Bartosz Kamil Hetmaniok, Natalia Małgorzata Śliwa, Mariusz Chmielewski, Katarzyna Anna Jóźwiak.
  • Okręg nr 31 (Katowice): Mateusz Jakub Morawiecki, Michał Marek Wójcik, Marek Jacek Wesoły, Dorota Jolanta Tobiszowska, Jerzy Jan Polaczek, Andrzej Stanisław Sośnierz, Piotr Jerzy Trząski, Bernadeta Cecylia Biskup, Marek Leszek Gołosz, Mateusz Robert Targoś, Mariusz Piotr Skiba, Piotr Hubert Langfort, Piotr Aleksander Pietrasz, Anna Kozłowska, Krystyna Cuber, Jacek Paweł Nowak, Irena Maria Bruszewska-Dubiel, Tomasz Wiesław Papaj, Krystyna Zofia Panek, Barbara Patyk-Płuciennik, Janina Maria Zięba, Mariusz Piotr Wielkopolan, Andrzej Stanisław Baron, Aleksandra Maria Wysocka-Siembiga.
  • Okręg nr 32 (Sosnowiec): Ewa Danuta Malik, Waldemar Franciszek Andzel, Robert Piotr Warwas, Dariusz Karol Starzycki, Danuta Czesława Nowicka, Jadwiga Baczyńska, Gabriel Dors, Grażyna Danuta Welon, Zbigniew Józef Piątek, Renata Helena Gacek, Ewa Irena Trawczyńska, Piotr Radosław Ociepka, Barbara Laskowska, Barbara Danuta Kozioł, Jerzy Paweł Reszke, Elżbieta Chłopek, Tadeusz Sokołowski, Zbigniew Bolesław Panek.
  • Okręg nr 33 (Kielce): Jarosław Aleksander Kaczyński, Anna Maria Krupka, Krzysztof Bogdan Lipiec, Agata Katarzyna Wojtyszek, Andrzej Michał Kryj, Marek Kwitek, Grzegorz Witkowski, Michał Cieślak, Zbigniew Adam Koniusz, Mariusz Marek Gosek, Stanisław Paweł Porada, Grzegorz Piec, Zbigniew Jacek Piątek, Magdalena Anna Zieleń, Józef Cepil, Marcin Piotr Piętak, Anna Paluch, Irena Stanisława Marcisz, Kinga Bierońska, Jarosław Daniel Karyś, Anna Żarnowiecka, Lilla Brożyna, Magdalena Anna Karwat-Kasińska, Marek Strzała, Renata Bilska, Jarosław Miszczyk, Agata Ewa Sałata, Magdalena Anna Konieczna-Różycka, Stanisław Słoma, Artur Marian Konarski, Rafał Schab, Bartłomiej Dorywalski.
  • Okręg nr 34 (Elbląg): Leonard Seweryn Krasulski, Teresa Wilk, Andrzej Śliwka, Robert Gontarz, Adam Ołdakowski, Damian Jan Godziński, Ewa Wyszomirska, Kamil Prusinowski, Elżbieta Marianna Węglewska, Andrzej Jarosław Rykaczewski, Anna Piątek, Anna Węgłowska, Dariusz Andrzej Struk, Jolanta Wiesława Andruszkiewicz, Krzysztof Stanisław Aurast, Jacek Roman Pawlik.
  • Okręg nr 35 (Olsztyn): Janusz Antoni Cieszyński, Artur Henryk Chojecki, Iwona Ewa Arent, Błażej Leszek Poboży, Olga Ewa Semeniuk-Patkowska, Jerzy Wojciech Małecki, Wojciech Kossakowski, Paweł Czemiel, Bożenna Ulewicz, Henryk Żuchowski, Beata Anna Bukowska, Wojciech Cybulski, Małgorzata Urszula Remba-Kardasińska, Izabela Kamila Szostak, Jan Wojciech Mickiewicz, Andrzej Juchniewicz, Zdzisława Marianna Kobylińska, Sławomir Prusaczyk, Jan Krysiuk, Jerzy Szmit.
  • Okręg nr 36 (Kalisz): Marlena Magdalena Maląg, Katarzyna Sójka, Jan Michał Dziedziczak, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński, Piotr Marek Kaleta, Lidia Czechak, Marek Jan Sowa, Alicja Maria Śniegocka, Leszek Józef Bierła, Piotr Włodzimierz Kogut, Andrzej Wawer, Arkadiusz Robert Stelmaszyk, Katarzyna Dziamska, Czesław Jan Szymoniak, Mateusz Marian Bukowski, Sławomira Maria Kalak, Jolanta Zamiatała, Radosław Mikołaj Dąbrowicz, Agnieszka Konieczna, Beata Maj, Paweł Goździaszek, Krzysztof Stanisław Kołeczko, Krzysztof Józef Dziedzic.
  • Okręg nr 37 (Konin): Zbigniew Grzegorz Hoffmann, Witold Wojciech Czarnecki, Aneta Niestrawska, Zbigniew Dolata, Ryszard Bartosik, Zofia Mariola Itman, Robert Adam Popkowski, Dariusz Kałużny, Radomir Tomasz Piorun, Anna Woźniak, Jacek Dariusz Bartkowiak, Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, Monika Twardowska, Paweł Wojna, Magdalena Kopeć, Łukasz Grabowski, Anita Aldona Szykowna, Robert Kazimierz Gaweł.
  • Okręg nr 38 (Piła): Krzysztof Władysław Czarnecki, Grzegorz Piechowiak, Zbigniew Czesław Ajchler, Dorota Katarzyna Kosowska, Michał Witold Zieliński, Dorota Banaś, Marcin Bartosz Porzucek, Arkadiusz Kubich, Emilia Muzyka, Antoni Kapeja, Katarzyna Erenc-Szpek, Małgorzata Chmielarz, Maria Jolanta Piosik, Julia Kinga Kołodziejewska, Anna Bronisława Wilczak, Sławomir Biliński, Dominika Anna Buchwald, Bogdan Włodzimierz Fleming.
  • Okręg nr 39 (Poznań): Szymon Andrzej Szynkowski vel Sęk, Bartłomiej Piotr Wróblewski, Jadwiga Katarzyna Emilewicz, Małgorzata Irena Aleksandra Stryjska, Tadeusz Zysk, Zbigniew Czerwiński, Klaudia Strzelecka, Jacek Sommerfeld, Lidia Danuta Dudziak, Barbara Nowak, Marian Jan Markiewicz, Janusz Aleksander Jagiełka, Aleksandra Maria Kuź, Joanna Małgorzata Wargin-Torchała, Elżbieta Leszczyńska, Maria Anna Grela, Andrzej Kmieć, Mateusz Aleksander Matysiak, Arleta Waleria Szymkowiak, Filip Żelazny.
  • Okręg nr 40 (Koszalin): Czesław Hoc, Paweł Maciej Szefernaker, Małgorzata Joanna Golińska, Marek Andrzej Subocz, Oliwia Judyta Skórka, Jan Krzysztof Górski, Urszula Maria Gozdalska-Słowik, Jan Andrzej Owsiak, Bogusław Adam Ogorzałek, Michał Feliks Olejniczak, Izabela Maria Kulec-Kaczmarska, Stanisław Krzysztof Rydz, Roksana Teresa Kaczmarek-Cichosz, Agnieszka Agata Curyl-Katholm, Barbara Głowacka, Stefan Józef Romecki.
  • Okręg nr 41 (Szczecin): Marek Józef Gróbarczyk, Leszek Dobrzyński, Artur Lesław Szałabawka, Michał Jach, Zbigniew Bogucki, Dariusz Piotr Matecki, Anna Pawlak, Rafał Marek Mucha, Agnieszka Janina Stój-Rybak, Edward Kosmal, Paweł Mirowski, Andrzej Szelążek, Katarzyna Karolina Dyczyńska, Magdalena Zarębska-Kulesza, Sylwester Arkadiusz Chruszcz, Bożena Franciszka Karmasz, Jolanta Barbara Pisarska, Dorota Chodyko, Maria Romualda Brzozowska, Maciej Stanisław Kopeć, Kamila Buczek, Michał Zinowik, Monika Agnieszka Łoza, Krzysztof Piotr Zaremba.

Kandydaci do Sejmu 2023. Lista nr 5: KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

  • Legnica (okręg nr 1): Robert Grzechnik, Krzysztof Sługocki, Maciej Piotrowski, Jacek Korwin-Mikke, Szymon Lewandowski, Tomasz Wach, Mateusz Kasprzak, Artur Barcikowski, Małgorzata Magnuska, Kamil Janic, Pola Wiktorska, Elżbieta Kwietnicka, Anna Solecka, Agata Rokaszewicz, Grażyna Janic, Wojciech Zaręba, Edyta Siemaszko, Krystian Wójcik, Tomasz Szopiński, Sebastian Sprysak, Anna Płucieniczak, Aleksandra Wieczyńska, Przemysław Sobczyk, Dorota Węgrzyn.
  • Wałbrzych (okręg nr 2): Damian Gomółka, Karol Michalik, Paweł Chmielewski, Ewa Okarmus, Damian Szamocki, Aleksander Acedański, Damian Sala, Krystyna Susłowska, Alicja Tuduj, Bartosz Kwiatkowski, Maria Ludkowska, Danuta Leheńka-Das, Damian Danielak, Maria Łambucka, Katarzyna Nowak, Michał Pawłowski.
  • Wrocław (okręg nr 3): Krzysztof Tuduj, Paweł Przystawa, Marta Czech, Miłosz Tamulewicz, Mirosław Bąk, Joanna Dwornicka, Paweł Jagiełło, Julia Kurzawska, Marcin Markowski, Magdalena Trojanowska, Tomasz Król, Łukasz Kociński, Zuzanna Pańko, Bartłomiej Lech, Michał Kutrzeba, Ewa Szloser, Michał Grondalski, Matylda Machała, Patrycja Kapczyńska, Miłosz Kurczakowski, Krystian Lubczyński, Daniel Uszyński, Dorota Malczewska, Krzysztof Skwarczyński, Katarzyna Brzezińska, Grzegorz Grodzki, Aldona Dajworska, Szymon Styrczula.
  • Bydgoszcz (okręg nr 4): Marcin Sypniewski, Sławomir Ozdyk, Michał Kotulski, Izabela Kafka, Marcin Pilarski, Waldemar Ciesielczyk, Bartosz Woźniak, Joanna Geisler- Grygrowicz, Michał Łukaszewski, Sebastian Podlejski, Paweł Sieg, Łukasz Biernacki, Piotr Kowalski, Anna Karaszewska, Joanna Dąbrowska, Adrian Trzepacz-Nowak, Karolina Berdysiak, Dariusz Stasiak, Michał Wróblewski, Natalia Tyrańska, Kamila Szczęsna, Klaudia Spychalska, Radosław Siekierka, Elżbieta Kobus.
  • Toruń (okręg nr 5): Przemysław Wipler, Paweł Rudnicki, Dariusz Kubicki, Jakub Dziadosz, Anna Skrzypek, Tomasz Walczuk, Tomasz Sikorowski, Anna Binkowska, Bartłomiej Krzyżanowski, Paweł Romański, Joanna Sewerynowicz, Danuta Grzyb, Agnieszka Szumilas-Hermanowicz, Tomasz Rumiński, Paweł Zwoliński, Julia Koczarska, Małgorzata Dembowska, Aneta Kowalska, Magdalena Widanka, Agnieszka Rybińska, Agnieszka Malara, Lucyna Toczyska, Sara Krzywdzińska, Mariola Nowatkowska, Mateusz Liszewski, Marcin Łasiński.
  • Lublin (okręg nr 6): Bartłomiej Pejo, Rafał Mekler, Ryszard Zajączkowski, Rafał Kulicki, Małgorzata Chodkowska, Piotr Zduńczyk, Agnieszka Kosiorowska, Paweł Januszek, Hubert Bryda, Katarzyna Włodarczyk, Edward Okoń, Piotr Marek, Martyna Utecht, Joanna Janiec, Ewa Lebioda, Sławomir Chmiel, Magdalena Szydłowska-Tutaj, Maria Dubiel, Dorota Wesołek, Magda Smyk, Renata Błonka-Filozof, Paweł Sidor, Bożenna Dudek, Sylwia Barańska, Izabela Kupraszewicz, Mariusz Widz, Aleksandra Wrzesińska, Magdalena Zawadzka, Rafał Kania.
  • Chełm (okręg nr 7): Witold Tumanowicz, Bogusław Domański, Wiktor Kasprzak, Patryk Czerwonka, Rafał Łukasik, Bartłomiej Szajner, Krystyna Chmiel, Stanisław Bąk, Monika Szczepaniak-Derkacz, Paweł Komon, Tomasz Cynkier, Rafał Mazowiecki, Magdalena Karpiuk, Kamil Lewczuk, Magdalena Kuśmierz, Magdalena Głogowska-Mikita, Justyna Mulawa, Wojciech Zieliński, Kamil Kubica, Dorota Rycak, Anna Stopa, Anna Mekler, Barbara Czarnecka-Sobczak, Michał Mazurek.
  • woj. lubuskie (okręg nr 8): Krystian Kamiński, Krzysztof Łopatowski, Robert Świdkiewicz, Kamila Niedzielska, Marcin Sygutowski, Piotr Bodnar, Kamila Raźnik, Damian Matela-Libera, Piotr Szymański, Wadim Bagiński, Marek Banyś, Joanna Banasik, Paulina Jakubowska-Siuda, Piotr Szulborski, Agnieszka Walczak, Izabela Kraszewska, Przemysław Szymaniak, Małgorzata Bednarczyk, Karolina Ladra-Mindler, Rafał Borkowski, Agnieszka Kaziów, Arkadiusz Piszczek, Izabela Wobszal, Krystian Pacholik.
  • Łódź (okręg nr 9): Tomasz Grabarczyk, Przemysław Kicowski, Radosław Paciejewski, Paula Poreda, Zbigniew Ludwig, Adam Klucewicz, Krzysztof Lipczyk, Michał Kacprzak, Marika Walewska, Krzysztof Bednarek, Agnieszka Schmidt, Marcin Mróz, Agnieszka Kot, Jolanta Metrycka, Piotr Ziętara, Jakub Walesic, Michał Niewiadomski, Aleksandra Gacek, Katarzyna Szczęśniak, Mateusz Andruszkiewicz.
  • Piotrków Trybunalski (okręg nr 10): Patryk Marjan, Rafał Wójciak, Marcin Pietras, Jan Zięba, Michał Glicner, Wioletta Famulska, Wojciech Płacheta, Magdalena Soczyńska, Karolina Piotrowska, Kacper Koniecki, Radosław Sajdak, Malwina Bartosik, Ola Pięta, Adam Ślązak, Emilia Tomczyk, Paulina Dubas, Jacek Rak, Andrzej Malka.
  • Sieradz (okręg nr 11): Marek Szewczyk, Ireneusz Jabłoński, Waldemar Utecht, Piotr Malczyk, Kamil Mroczek, Marcin Wolski, Adam Wolniewicz, Żaneta Nochowicz, Artur Komoter, Patryk Kwiatkowski, Andrzej Rosołowski, Dorota Gajos, Justyna Sikorska, Tomasz Grzelak, Oliwia Bielacka, Katarzyna Olejnik, Przemysław Pietrasz, Lilla Woźniak, Malwina Gogulska, Jakub Szymański, Agnieszka Pawlak, Martyna Kusiak, Joanna Suska, Andrzej Kaniewski.
  • Chrzanów (okręg nr 12): Bartosz Wilczyński, Emil Krawczyk, Łukasz Nowakowski, Dariusz Chmiel, Tomasz Malina, Wojciech Czajka, Tomasz Mreńca, Dawid Krawiec, Irena Kownacka, Angelika Papież, Jakub Urbański, Beata Adamska, Justyna Sak, Ewelina Szczepaniec, Sylwia Siłuszyk, Piotr Piechota.
  • Kraków (okręg nr 13): Konrad Berkowicz, Bartosz Bocheńczak, Wojciech Siński, Piotr Bartosz, Paweł Dziurzyński, Grzegorz Wawro, Natalia Orlińska-Koziołek, Wojciech Jaskółka, Błażej Madejczyk, Konrad Krajewski, Monika Jakulewicz, Daniel Michalak, Samuela Torkowska, Wioletta Małczyk, Jakub Adamczyk, Olaf Swolkień, Leszek Sebesta, Magdalena Owca, Anna Smoroń, Michał Klimek, Aleksandra Drwal, Jagoda Dziadosz, Joanna Łukaszewska-Bauman, Jakub Zabłocki, Jasna Iwan, Beata Dębowska, Włodzimierz Matusik, Radosław Czosnowski.
  • Nowy Sącz (okręg nr 14): Ryszard Wilk, Nadzieja Jaskółka, Grzegorz Szarek, Gabriel Jędrol, Sylwia Kulczyk, Krzysztof Michalik, Tadeusz Pukański, Alicja Balcerak, Kamil Mucha, Konrad Kucharzak, Krystian Lachner, Michał Pietruch, Stanisław Dobrowolski, Anna Stoch, Józef Broński, Mariusz Bożyk, Aleksandra Czosnowska, Karolina Pietruch, Roksana Lachner, Krzysztof Rzońca.
  • Tarnów (okręg nr 15): Karol Pęczek, Patryk Mierzwa, Marta Mrzygłód, Artur Gondek, Przemysław Martyka, Przemysław Staroń, Kacper Głód, Artur Irzykowski, Maria Lechowicz, Mirosław Karczmarczyk, Elżbieta Weigel-Milleret, Łukasz Usarz, Wiktoria Borucka, Maciej Sosin, Beata Jedyńak-Wójcik, Iwona Bogaczyk, Agata Smoła, Krzysztof Gagatek.
  • Płock (okręg nr 16): Paweł Usiądek, Przemysław Waśkowski, Katarzyna Szadkowska, Marek Tucholski, Dorota Smosarska, Cezary Bulanda, Jerzy Obidziński, Katarzyna Leśniewska, Barbara Puternicka, Robert Rutkowski, Bartosz Zadrożny, Tomasz Stelmach, Piotr Czajkowski, Mariusz Imielski, Marek Jończyk, Regina Kłodawska, Katarzyna Dymek, Katarzyna Liberek, Liza Przybylska, Robert Jędrzejewski.
  • Radom (okręg nr 17): Rafał Foryś, Dawid Nowak, Mariusz Krzemiński, Kazimierz Szubiński, Rafał Czubak, Dominik Kurek, Mariusz Głuch, Aneta Gozdur, Piotr Woźniak, Bartłomiej Kuchcik, Monika Moroz-Czura, Damian Płokita, Urszula Kopacz, Aleksandra Guzdź, Paweł Parszewski, Katarzyna Mazurkiewicz, Paulina Aksamit, Ewa Zajączkowska-Hernik.
  • Siedlce (okręg nr 18): Krzysztof Mulawa, Anna Siarkowska, Leszek Szymański, Dobromir Sośnierz, Marcin Krassowski, Piotr Jasieńczuk, Mateusz Marzoch, Elżbieta Bogumiłło, Monika Wrzosek, Adam Prewęcki, Rafał Wielądek, Kinga Lubomirska, Krzysztof Kłos, Joanna Modrzewska, Elżbieta Rościszewska, Piotr Więckowski, Ludmiła Morawska, Anna Usiądek, Daniel Tyszka, Rafał Parzychowski, Paulina Dobosz, Jerzy Wasiukiewicz, Sławomir Lasocki.
  • Warszawa (Warszawa + zagranica – okręg nr 19): Sławomir Mentzen, Jakub Banaś, Aleksander Kowaliński, Diana Ruchniewicz, Dominika Korwin-Mikke, Sebastian Ross, Piotr Klonowski, Piotr Czak-Żukowski, Anna Parvi-Stryjeńska, Adam Gwiazda, Sebastian Zagórski, Sławomir Tumanowicz, Janusz Górski, Piotr Strzembosz, Agnieszka Kowalska, Agnieszka Groszkowska, Krystyna Krzekotowska, Karol Tomala, Justyna Bidzińska, Agnieszka Zduńczyk, Krzysztof Olędzki, Marek Długosz, Franciszek Podlacha, Wojciech Smólski, Maciej Popławski, Witold Wardal, Robert Czarniecki, Beata Szydłowska, Sylwia Zielińska, Ada Kasjaniuk, Elżbieta Bochenek, Tomasz Czarnocki, Łukasz Jarząbek, Marta Bielecka-Ruckgaber, Marcin Praczyk, Andrzej Hajzik, Damian Marks, Agnieszka Sowińska, Jacek Bartyzel.
  • Warszawa („obwarzanek” – okręg nr 20): Janusz Korwin-Mikke, Karina Bosak, Jacek Wilk, Marcin Kuśmierczyk, Wojciech Kossakowski, Magdalena Mika-Kosior, Leszek Gruszecki, Julia Żołek, Anna Świergocka, Michał Nieznański, Marta Jarczok, Dorota Szmal, Jakub Kotowski, Lidia Kwiatkowska, Krzysztof Mogilski, Maria Kunecka, Ireneusz Kozera, Bogdan Chmielecki, Adam Lutostański, Adam Skwarski, Miłosz Szuba, Agata Wiśniewska, Robert Paskudzki, Wioletta Jachowicz-Wróblewska.
  • Opole (okręg nr 21): Włodzimierz Skalik, Daniel Szkarupski, Longin Bartnik, Anna Sułek, Iwona Zakrzewska, Piotr Wojtasik, Bartosz Puk, Patryk Grenda, Jolanta Kwicieńska, Janusz Jakubów, Ewa Kubicka, Przemysław Liczbiński, Anna Jastrzębska, Mariusz Rybczyński, Mateusz Pawlak, Marta Reszka, Barbara Adamczak, Wiesława Atłachowicz, Aneta Liczbińska, Bartłomiej Lach, Mateusz Bogdali, Ewa Żurek, Dawid Gaczyński, Jarosław Ucieklak.
  • Krosno (okręg nr 22): Andrzej Zapałowski, Adam Berkowicz, Wiesław Sowiński, Agata Lalik, Robert Stadnicki, Agnieszka Dembicak, Tomasz Wołoszyn, Krzysztof Mazur, Anna Kierońska, Paweł Kuźma, Dominik Grzegorzak, Anna Perżyło, Krzysztof Stygar, Piotr Żygadło, Monika Urbanek-Szajna, Kamila Nahacz, Maciej Opacki, Mateusz Ruszaj, Lucjan Zając, Grażyna Szostek, Magdalena Połynkiewicz.
  • Rzeszów (okręg nr 23): Grzegorz Braun, Tomasz Buczek, Michał Połuboczek, Roman Szostek, Ireneusz Dzieszko, Waldemar Zarębski, Teresa Pracownik, Aleksandra Zych, Kacper Szeląg, Wiesław Walat, Tomasz Lęcznar, Liliana Wickowska-Maciąg, Robert Raś, Andżelika Szozda, Przemysław Popielarz, Ewelina Bochnia, Mateusz Szkołut, Katarzyna Piwowar, Aleksander Dyguła, Małgorzata Cisło, Magdalena Rawska-Wnęk, Natalia Kusz, Robert Kuczek, Dawid Kozak, Dawid Krupczak, Elżbieta Chorzępa, Krzysztof Wiśniowski, Bogusław Tofilski, Łukasz Ludian, Karolina Pikuła.
  • Białystok (okręg nr 24): Krzysztof Bosak, Adrian Stankiewicz, Krzysztof Bartosik, Karol Kiciński, Stanisław Derehajło, Barbara Majewska, Karol Czostków, Romuald Bielewicz, Hubert Ojdana, Rafał Greś, Daniel Kotowski, Mariusz Chocianowicz, Agnieszka Purzyńska-Pugacewicz, Ewa Zaniewska, Robert Szczęsny, Małgorzata Martynko, Stanisław Nicewicz, Adam Barszczewski, Karina Zaborowska, Agnieszka Kasperczuk, Mariusz Zarzecki, Marian Nieciecki, Ewelina Bohdan-Zduniuk, Janina Kołodziejczyk, Julia Bereśniewicz, Adrian Święcki, Magdalena Wiśniewska, Dariusz Wasilewski.
  • Gdańsk (okręg nr 25): Michał Urbaniak, Marcin Krzywkowski, Michał Welka, Marcin Malicki, Agnieszka Grzegorzewska, Jakub Wysocki, Arkadiusz Zaborowski, Piotr Sońko, Hanna Flisikowska, Natalia Kołc, Lechosław Wojtynowski, Konrad Seredyński, Piotr Nabakowski, Katarzyna Sakwińska, Grzegorz Żukowski, Karolina Kloska, Arkadiusz Słoniewski, Katarzyna Kwiatkowska, Jan Franckiewicz, Piotr Błaszkowski, Małgorzata Kłos, Emilia Kuś-Dustet, Izabela Błażko, Łukasz Hamadyk.
  • Gdynia (okręg nr 26): Stanisław Tyszka, Krzysztof Szymański, Konrad Niżnik, Wojciech Wasiakowski, Marcin Wałdoch, Agnieszka Bubacz, Mateusz Jereczek, Piotr Bruc, Angelika Sobkowiak, Lidia Perek, Michał Dyszer, Grzegorz Prondziński, Patryk Szczypior, Piotr Skelnik, Adam Lotkowski, Iwona Kurecka, Jarosław Gryń, Edyta Kubiak, Monika Ruminkiewicz, Adam Zychowicz, Jacek Oberland, Małgorzata Iwelska, Marian Ożga, Piotr Klejment, Samanta Jamróż, Agnieszka Sawicka, Anna Wojciechowska, Krzysztof Klein.
  • Bielsko-Biała (okręg nr 27): Foltyn Bronisław, Grajny Robert, Kania Adam, Krywult Paulina, Kowalewski Rafał, Strzałkowska Grażyna, Wiewióra Mateusz, Kubica Marek, Śliwa Paweł, Szarek Piotr, Żelazo Magdalena, Wenglorz Michał, Kocoń Klaudia, Matyszczyk Mateusz, Winiarczuk Anna, Rajca Paulina, Gałuszka Barbara, Bielewicz Wojciech.
  • Częstochowa (okręg nr 28): Tomasz Stala, Jakub Mierzejewski, Bogusław Adamowicz, Kamila Jezierska, Ireneusz Telenga, Paulina Sojka, Marcin Barczyński, Małgorzata Zakłada-Szettel, Dorota Michalczyk, Robert Pasoń, Józefina Korpyś, Marcin Racławski, Anna Weintritt, Sławomir Janas.
  • Gliwice (okręg nr 29): Jakub Kalus, Bożena Modzelewska, Andrzej Sielańczyk, Cezary Milczyński, Paweł Górnik, Sandra Laitl, Rafał Mosiołek, Artur Bujnowski, Krzysztof Wronkowski, Sebastian Sarré, Łukasz Raś, Dorota Kalarus, Barbara Glowienka, Bartosz Kaczorowski, Magdalena Błasińska, Edyta Witczak, Klaudia Kańska, Tomasz Kupijaj.
  • Rybnik (okręg nr 30): Roman Fritz, Hanna Boczek, Adam Kurpas, Tadeusz Maron, Tomasz Maron, Anna Kubica, Mateusz Franke, Damian Chlebowski, Marek Songin, Małgorzata Tomecka, Krystyna Dajka, Grzegorz Gorzoch, Aneta Putyra, Jarosław Grabiec, Elżbieta Wolnik, Andrzej Król, Piotr Michalski, Natalia Mehlich.
  • Katowice (okręg nr 31): Grzegorz Płaczek, Tomasz Brzezina, Anna Mandrela, Tomasz Dorosz, Przemysław Szklarczyk, Wojciech Kazek, Łukasz Kolada, Edyta Niewiadomska, Katarzyna Marek, Dawid Szóstak, Mariusz Niemiec, Anna Bula, Monika Kućmierczyk, Krzysztof Tracki, Edyta Berk, Andrzej Olszewski, Tomasz Nankiewicz, Katarzyna Ryszka, Karina Bandura, Michał Beliczyński, Mateusz Śmiglewski, Paweł Klimczewski, Zofia Szydłowska, Dawid Malcherek.
  • Sosnowiec (okręg nr 32): Jerzy Janoska, Marcin Kolczyk, Artur Jakóbik, Krzysztof Pałka, Maciej Pogan, Arkadiusz Majka, Małgorzata Koza, Patrycja Ziółkowska, Andrzej Kokoszka, Sylwia Kacik, Przemysław Trepka, Olga Stolorz, Waldemar Sikora, Ewelina Jagielska, Adrian Olejnik, Paulina Bańka, Paweł Mazur.
  • Kielce (okręg nr 33): Michał Wawer, Dawid Lewicki, Piotr Heszen, Dawid Kurowski, Mateusz Iwan, Renata Zielińska, Mariola Piasecka-Leydo, Hubert Sadaj, Artur Kopacz, Grzegorz Wesołowski, Grzegorz Barburski, Marcin Strzelec, Katarzyna Zimoląg, Mateusz Pękałski, Kamil Kiełb, Paulina Dybiec, Aneta Kobryn, Mateusz Jaros, Katarzyna Gałuszkiewicz, Tomasz Malara, Agnieszka Łukaszek, Krzysztof Janke, Dominika Wilczyńska, Jacek Kosowski, Monika Nawara-Szustak, Krzysztof Tyrała, Patrycja Bęben, Paweł Arabasz, Danuta Zapart, Tomasz Heba, Teresa Sawa, Michał Cichy.
  • Elbląg (okręg nr 34): Konrad Sajkowski, Łukasz Tulwiński, Jan Krysiak, Jan Zelma, Paweł Sobotka, Teresa Rukstello, Sebastian Krawyciński, Gabriela Sikorska, Michał Dunajewski, Marta Baczewska, Genowefa Jankowska, Szymon Ziółkowski, Justyna Tucholska, Marta Sztachańska, Dawid Chorąży, Tomasz Zawacki.
  • Olsztyn (okręg nr 35): Piotr Lisiecki, Tomasz Owsianik, Andrzej Wyrębek, Kamil Wysocki, Agnieszka Borkowska, Beata Bagińska, Aneta Duda-Bejnarowicz, Łukasz Zbiciak, Ignacy Karpiński, Paulina Gołębiewska, Stanisław Olsztyn, Emilia Lipka, Cecylia Panasiewicz, Michał Wojciechowski, Agnieszka Dębkowska, Sławomir Bartkowiak, Natalia Grabowska, Agnieszka Kita, Justyna Zielińska, Marek Chętnik.
  • Kalisz (okręg nr 36): Andrzej Kuświk, Antoni Wieczorek, Witold Tomczak, Dorota Spalony, Paweł Wołoszczuk, Grażyna Gzieł, Jerzy Wodyński, Jakub Pisula, Marcin Siemiątkowski, Daniel Katarzyński, Dominik Idkowiak, Sławomir Spiżyk, Andrzej Pawlak, Liliana Konopka, Romana Staszak, Kacper Olejniczak, Justyna Ratajczyk, Żaneta Adamska, Wojciech Owsiany, Agata Broniarczyk, Mateusz Wróblewski, Eliza Harasimczuk, Karolina Stedler, Witold Stoch.
  • Konin (okręg nr 37): Anna Bryłka, Maciej Jóźwiak, Karol Kołodziejczak, Talent‑Dominiak Jakub, Kiełbowicz Andżelika, Szmytka Piotr, Gronek Przemysław, Banaszczak Tomasz, Witasiak Sebastian, Jankowski Rafał, Gąsiorek Paulina, Kin Zbigniew, Skitek Adrianna, Kujawski Piotr, Doga Marta, Rusin Paweł, Pawełczak Emilia, Matuszewska Marta.
  • Piła (okręg nr 38): Ziemowit Przebitkowski, Damian Garlicki, Piotr Wawrzyniak, Jacek Skupin, Jarosław Szkudlarz, Piotr Sujka, Patryk Semczuk, Aleksandra Piwowarska, Joanna Oszmian, Mariusz Prasek, Marcin Wytrzyszczewski, Krystyna Tomkowiak, Anna Kuffel, Adam Olech, Iwona Kowalik, Radosław Kos, Anna Knop, Barbara Ziem­ska.
  • Poznań (okręg nr 39): Piotr Tuczyński, Piotr Wawrzyniak, Dariusz Szyndler, Przemysław Grzegorek, Sebastian Chuderski, Paweł Malicki, Marcin Świderski, Juliusz Pranke, Daniel Michalik, Izabela Głowacka, Agnieszka Doda-Wyszyńska, Maria Stachowiak, Sylwia Szczesiak, Sara Jurkowska, Robert Mędlewski, Sandra Słowieńska-Wawrzynkiewicz, Jędrzej Spieszalski, Monika Jatczak, Jan Paech.
  • Koszalin (okręg nr 40): Jan Adamczyk, Urszula Jarzyńska, Sławomir Sala, Agata Radek, Piotr Karpiński, Andrzej Zieliński, Jan Sobiesierski, Róża Kursa, Łukasz Kurek, Antoni Gadzina, Jolanta Cecka, Ryszard Masian, Dagmara Chamera, Mariusz Ratajczak, Edyta Kozak, Dariusz Kot.
  • Szczecin (okręg nr 41): Marcin Bedka, Magdalena Sosnowska, Marcin Sowiński, Dariusz Olech, Grzegorz Piątkowski, Danuta Roszkowiak, Sylwester Roszak, Tomasz Klimaszewski, Łukasz Podolski, Tomasz Polański, Grażyna Zajkowska, Monika Arlt, Joanna Gerlecka, Mirosław Kłosowski, Anna Harasimowicz, Anna Gawrońska, Grzegorz Gierek, Małgorzata Wasilewska, Michał Jakubowski, Małgorzata Rudzka, Jakub Andrzejewski, Agnieszka Podgórska-Borysewicz, Łukasz Potyrała, Artur Szczodry.

Kandydaci do Sejmu 2023. Lista nr 6: Koalicja Obywatelska

KOalicja....

Koalicja Obywatelska zaproponowała swój program pod nazwą „100 konkretów na 100 dni”.

  • Okręg nr 1 (Legnica): Czernow Zofia, Kropiwnicki Robert, Borys Piotr, Krawczyk Iwona, Horbatowski Łukasz, Radzięta Krystyna, Palczewski Radosław, Furmańska Joanna, Sikora Konrad, Madej‑Kwapisz Zdzisława, Nester Krzysztof, Wiśniewski Krzysztof, Bander Michał, Adler Marlena, Stachyra Jerzy, Hubska Agata, Leszczyński Lubomir, Baczyńska Żaneta, Bielecka Edyta, Mierka Joanna, Świerczyński Wiesław, Ornaf Izabela, Sikora Małgorzata, Krzeszewska Aleksandra.

  • Okręg nr 2 (Wałbrzych): Wielichowska Monika, Mrzygłocka Izabela, Chmielewski Marek, Jagła Robert, Bielawska Sylwia, Suchora Michał, Kaczyńska Diana, Gąsior Justyna, Pajkiert Joanna, Iwancz Jacek, Krzeczkowska Ewa, Grzebieluch Jacek, Witkowska Anetta, Jaśnikowski Adam, Świło Teresa, Kraczkowski Piotr.

Czytaj także: Jak Tusk układał listy wyborcze. Kulisy zagrywki z Agrounią. „Nikomu nie przyszło do głowy protestować”

  • Okręg nr 3 (Wrocław): Chybicka Alicja, Tracz Małgorzata, Jaros Michał, Zdrojewski Bogdan, Mieszkowski Krzysztof, Sobolak Anna, Kurowska Iwona, Żak Mateusz, Kaczor‑Hanuszewicz Karolina, Bochnak Wojciech, Niezgodzka Jolanta, Lorenc Sebastian, Augustynowska Joanna, Babiński Przemysław, Grabarczyk Kinga, Lech Ryszard, Pajęcka Dorota, Przywara Karol, Kraszewska Maja, Bryłka Krzysztof, Nowak Martyna, Zalewski Krzysztof, Rybska‑Korzępa Monika, Jeżyna Kamil, Wiatr‑Przybylska Magdalena, Iskra Piotr, Jędrychowski Marek, Sebzda‑Sztul Katarzyna.
  • Okręg nr 4 (Bydgoszcz): Olszewski Paweł, Kozłowska Iwona, Brejza Krzysztof, Łośko Magdalena, Giziński Włodzisław, Karolewska Iwona, Niewiadomska Anna, Al‑Shaer Bashar, Czerska‑Thomas Joanna, Lakner Daniel, Moroz‑Langowska Renata, Młodecki Juliusz, Gałęska Maria, Katulski Jarosław, Rzęska Grażyna, Dereszyński Krzysztof, Kwiatkowska Natalia, Bulanda Wojciech, Malich Piotr, Szperkowski Krzysztof, Pacek Tomasz, Krasicka‑Korczyńska Ewa, Gliszczyński Stanisław, Michalczak Tomasz.
  • Okręg nr 5 (Toruń): Myrcha Arkadiusz, Hartwich Iwona, Szymański Tomasz, Łuczak Krystian, Lubańska Katarzyna, Szramka Paweł, Zalewska Barbara, Jura‑walczak Agnieszka, Łańcucka Dorota, Karpiński Grzegorz, Kowalski Jerzy, Jankowski Sylwester, Graczyk Mirosław, Krężelewski Jacek, Tokarska Lidia, Koszelak Jacek, Jaskólska Emilia, Kaliszewska Katarzyna, Małecka Zofia, Bruzdowicz Marek, Deczyński Włodzimierz, Walichniewicz Dominika, Turek Grzegorz, Jałoszyński Dariusz, Trusiło Tomasz, Višnevska Evelina.
  • Okręg nr 6 (Lublin): Wcisło Marta, Krawczyk Michał, Lisowska Bożena, Bojarski Krzysztof, Zaborowska Maja, Nowosadzki Grzegorz, Machniak Bernarda, Komorski Krzysztof, Zimowski Michał, Gąska Jerzy, Kafarska Beata, Nakonieczny Paweł, Pszczoła Joanna, Jachim Ewa, Popławski Mateusz, Zyska Grażyna, Wieczorek Marek, Chwała Teresa, Jastrzębski Filip, Doroszuk‑Maj Marzena, Bartuzi Krzysztof, Sekuła Halina, Łucjan Henryk, Kwiecień Krzysztof, Kalbarczyk Zbigniew, Kozak Paweł, Jurkowski Zbigniew, Wojciechowska‑Jędrzejczyk Magdalena, Białowąs Waldemar, Miściur Jarosław.

Czytaj także: Koalicja Obywatelska odkrywa listy. A na nich niespodzianki: wystartuje lider Agrounii

  • Okręg nr 7 (Chełm): Grabczuk Krzysztof, Gromadzka Małgorzata, Żmijan Stanisław, Belina‑Wawryk Ewa, Buczyński Maciej, Klimczuk Agnieszka, Grabek Andrzej, Jaczyńska Agnieszka, Cichocki Mariusz, Zadrąg Elżbieta, Fedorczuk Jerzy, Łańcucka Grażyna, Zarębski Jerzy, Bogutyn Anna, Kargul Andrzej, Gwizdała Beata, Antoniuk Tomasz, Szymańska Paulina, Borodijuk Edward, Tywoniuk Magdalena, Pastuszek Mariusz, Paciorkowska Anna, Jóźwik Kamil, Kargol Rafał.
  • Okręg nr 8 (Zielona Góra): Polak Elżbieta, Sługocki Waldemar, Sibińska Krystyna, Dowhan Robert, Osos Katarzyna, Wierchowicz Jerzy, Brodzińska Cecylia, Cebula Marek, Kozak Elżbieta, Kola Krzysztof, Liddane Joanna, Oleszczuk‑Zygmuntowska Nadia, Ciszka‑Marczewska Anna, Lis Przemysław, Karasińska Monika, Gajdemski Mateusz, Harasimowicz Magdalena, Kołwzan Adam, Jągowska Alina, Fechner Izabela, Drzewiecka‑Wilusz Kornelia, Kunicka Halina, Wojciechowska Ilona, Wróblewski Radosław.
  • Okręg nr 9 (Łódź): Joński Dariusz, Niemczyk Małgorzata, Śledzińska‑Katarasińska Iwona, Piątkowski Krzysztof, Wiśniewska Aleksandra, Majchrzak Antonina, Bliźniuk Paweł, Malinowska‑Olszowy Monika, Puchalski Tobiasz, Józefaciuk Marcin, Kobylińska Agata, Dybała Małgorzata, Brach‑Nowacka Agnieszka, Zbroński Jan, Gałkiewicz Magdalena, Jaśkiewicz Mateusz, Sadowska Katarzyna, Krawczyk Maria, Ciszewski Norbert, Gill‑Piątek Hanna.
  • Okręg nr 10 (Piotrków Trybunalski): Wołoszański Bogusław, Spólnicka Magdalena, Witczak Adrian, Pingot Małgorzata, Rożniatowski Arkadiusz, Kulig Justyna, Łukasiewicz Karolina, Kuba Elżbieta, Łyżeń Piotr, Radziewicz Ewa, Menke Katarzyna, Kłobucka Anna, Wężyk‑Głowacka Marlena, Laszczyk Piotr, Arkusiński Leszek, Siedlecka Marta, Zięba Paweł, Wiernicki Juliusz.
  • Okręg nr 11 (Sieradz): Tomczyk Cezary, Hanajczyk Agnieszka, Ziółkowski Tomasz, Habura Krzysztof, Owczarek Wiesława, Dunin Sebastian, Majczyk Robert, Raczkiewicz Małgorzata, Grabowski Mariusz, Sujecka Dorota, Ziółkowski Wojciech, Pawlak‑Szpotan Monika, Kącki Tomasz, Tokarek Renata, Konieczny Bartłomiej, Jonczyk Karolina, Hanc Sylwia, Kasprzyk Ewa, Kubiak Sylwia, Łacmański Krzysztof, Okoń Mariusz, Trauth Krystyna, Wach Lena, Sikora Jacek.
  • Okręg nr 12 (Chrzanów): Niedziela Dorota, Sowa Marek, Jaworska‑Nowak Joanna, Gębala Bartłomiej, Tomal Józef, Szpak Jagoda, Mieczyński Dominik, Luberda Jan, Jewuła Marzena, Dyduch Janusz, Stawicki Andrzej, Bliźniak Katarzyna, Pogan Krystian, Van De Logt Renata, Kania Adam, Mlak Sebastian.
  • Okręg nr 13 (Kraków): Sienkiewicz Bartłomiej, Marczułajtis‑Walczak Jagna, Miszalski Aleksander, Marek Dorota, Meysztowicz Jerzy, Chamielec Iwona, Kozioł Artur, Matusik‑Lipiec Katarzyna, Jaśkowiec Dominik, Gadacz Tadeusz, Szczepańska Alicja, Grabarczyk Piotr, Szczoczarz Bartłomiej, Tocka Patrycja, Kot Aleksandra, Jakubas Waldemar, Partyka Dariusz, Węgrzyn Ewelina, Kocoń San, Romańska‑Zagórska Marta, Szpur Witold, Kostecki Tomasz, Pogoda‑Tota Agnieszka, Zacharski Dawid, Pilch‑Kocjan Marzena, Barakoński Marek, Nowak Edyta, Daros Tomasz.
  • Okręg nr 14 (Nowy Sącz): Smarduch Weronika, Lachowicz Piotr, Ruchała Elżbieta, Kochan Witold, Żytkowicz Barbara, Kot Jakub, Zubrzycki Szymon, Pierchlak Krzysztof, Kałucki Bogdan, Kurzawa Magdalena, Filas Lesław, Nagornik Klaudia, Skrężyna Jakub, Dawidek Maria, Zawiślan Jan, Cepiga Kinga, Bochowicz Marek, Mąka Eugeniusz, Lewandowski Przemysław, Patalita Tadeusz.
  • Okręg nr 15 (Tarnów): Augustyn Urszula, Ciepiela Roman, Achinger Elżbieta, Wardzała Robert, Łacna Magdalena, Pasierb Łukasz, Włudyka‑Śliwa Agnieszka, Pietras Tomasz, Stepek Sebastian, Tomasik Jacek, Jasiak Ewa, Musiał Jan, Danielewicz Agnieszka, Marzec Jarosław, Kuboń Krzysztof, Drabik Paweł, Zygadło Grzegorz, Jastrząb Oliwia.
  • Okręg nr 16 (Płock): Kierwiński Marcin, Gapińska Elżbieta, Krzemiński Adam, Korajczyk‑Szyperska Agnieszka, Grabowski Grzegorz, Koźlakiewicz Maria, Kwarcińska‑Kulis Katarzyna, Baczewski Marcin, Podsędek Anna, Pogonowski Mariusz, Legięć‑Doroba Kinga, Woźnowski Rafał, Skalski Włodzimierz, Bylińska Magdalena, Klimczak Arkadiusz, Hausman‑Manista Krystyna, Kowalczyk Filip, Kraśniewska Lilianna, Pawlak Patryk, Rusinowska Beata.
  • Okręg nr 17 (Radom): Kluzik‑Rostkowska Joanna, Frysztak Konrad, Michalska‑Wilk Marta, Śmietanka Tomasz, Kaczorowska Kamila, Kozłowska Monika, Piekarski Dominik, Karpała Urszula, Gołosz Anita, Górski Rafał, Czerwiec Ewa, Ryciak‑Pospischil Bożena, Tyczyński Mateusz, Tokarski Adam, Łaskarzewska Małgorzata, Kośla Paweł, Giziński Bartosz, Ruszczyk Leszek.
  • Okręg nr 18 (Siedlce): Gasiuk‑Pihowicz Kamila, Mroczek Czesław, Domańska Danuta, Popielarz Mariusz, Cichoń Alicja, Araszkiewicz Tomasz, Cendrowska Marzena, Kuźniarski Jacek, Osiński Maciej, Wójcik Maciej, Skrzecz Anna, Landzberg Marek, Gałecka Agata, Stępień Krzysztof, Jastrzębowska Jolanta, Dziadak Ryszard, Zakrzewski Sławomir, Gniazdowski Emil, Trzpil Izabela, Obłudka Mateusz, Banach Elwira, Kałczyński Igor, Betlejewski Hubert, Szydłowska Ewa.
  • Okręg nr 19 (Warszawa): Tusk Donald, Zielińska Urszula, Gajewska Aleksandra, Lubnauer Katarzyna, Domański Andrzej, Piekarska Katarzyna, Szczerba Michał, Strzałkowski Krzysztof, Łoboda Dorota, Rakowski Ludwik, Jachira Klaudia, Poncyljusz Paweł, Michalec Beata, Dąbrowska Alicja, Zakrzewska Małgorzata, Mahor Marian, Auksel‑Sekutowicz Anna, Dziekanowski Dariusz, Borowska Agnieszka, Pociej Aleksander, Wyrwał Agnieszka, Skolimowski Krzysztof, Lech Paweł, Żuber‑Zielicz Małgorzata, Kościelnik Sebastian, Wojciechowska Magdalena, Aziz Oliwia, Wojda Paweł, Siddique‑Olesiejuk Mahbub Hossain, Szymańska Małgorzata, Berent Jakub, Poręba Mira, Portasiewicz Grzegorz, Zalewska Mariola, Świeżawska Anna, Kasiewicz Magdalena, Maliszewski Bogdan, Samczyk Anna, Kutwin Michał, Roguska Magdalena.
  • Okręg nr 20 (okręg podwarszawski): Grabiec Jan, Gajewska Kinga, Lasek Maciej, Brzezińska Anna, Rozenek Andrzej, Piskorz Elżbieta, Kandyba Piotr, Zbińkowska Dorota, Kapusta Krzysztof, Żebrowska‑Piotrak Małgorzata, Niewitecka Renata, Sieradzki Rafał, Degowska Ewelina, Czarnowski Jacek, Kaznowski Mirosław, Kalata Edyta, Siekierko Paweł, Gwizdalska Anna, Zarzycki Leszek, Zalewska Anna, Kalinowski Dariusz, Jackowicz Iwona, Trzaskowski Wojciech, Bornowska Katarzyna.
  • Okręg nr 21 (Opole): Siemoniak Tomasz, Jazłowiecka Danuta, Zembaczyński Witold, Jurek Monika, Miller Rajmund, Kamińska Barbara, Masełko Paweł, Ogłaza Szymon, Wilczyński Ryszard, Gronek‑Kałuża Ludwika, Gabruk Agnieszka, Nowak Artur, Michałek Krzysztof, Gądek‑Radwanowska Marzanna, Soczyński Piotr, Mielec Piotr, Łuczkiewicz Lilianna, Żyłka Janusz, Godyla Szymon, Rudy Dragomir, Szymkowicz Alicja, Koczur Paulina, Kubalańca Leokadia, Kostuś Tomasz.
  • Okręg nr 22 (Krosno): Frydrych Joanna, Rząsa Marek, Piotrowski Marcin, Dziurawiec Marzena, Kłak Krzysztof, Łąka Szczepan, Holcman‑Fidor Iwona, Zych Jan, Leja Łucja, Kuliga Bogdan, Podyma Józef, Januszczyk Maria, Dudek Artur, Kostka Grażyna, Feruś Ewelina, Janocha Klaudia, Biały Tomasz, Kendryna Adam, Kowalski Zdzisław, Chludziński Marek, Możdżeń Bogna, Pikul Antoni.
  • Okręg nr 23 (Rzeszów): Kowal Paweł, Skowrońska Krystyna, Wiśniewski Jacek, Bieniasz Błażej, Czachor‑Kustra Bogusława, Lipczyński Krzysztof, Butryn Renata, Czwal Sławomir, Potańska Grażyna, Gdański Józef, Cyran Tomasz, Możdżeń Zbigniew, Krajewska Aneta, Kabara‑Dziadosz Marta, Karkut Michał, Trofiniak Krzysztof, Feret Krzysztof, Drożdżak Maja, Kołacz Roman, Kawalec‑Pałka Agata, Bukowski Dariusz, Lignar Tomasz, Niedzielski Rafał, Krasoń Sławomir, Turek Dominik, Czechowicz‑Dulian Magdalena, Owsiany Urszula, Paluch Katarzyna, Sztaba‑Cholewa Małgorzata, Gawlik Zdzisław.
  • Okręg nr 24 (Białystok): Truskolaski Krzysztof, Łepkowska‑Gołaś Alicja, Tyszkiewicz Robert, Augustyn Anna, Niedźwiedzki Jacek, Den Jolanta, Czykwin Eugeniusz, Tyszko‑Dubow Walentyna, Nikitorowicz Zbigniew, Musiuk Adam, Borowski Jarosław, Lisek Joanna, Dąbrowski Marek, Sitarska Agnieszk, Juchnik Adam, Ancipiuk Maria, Doliwa Stanisław, Piętka Aleksandra, Wiszniewski Cezary, Formejster Milena, Krassowska Marta, Kołowska Iwona, Wodzielak Krystian, Żyro‑Kossakowska Agnieszka, Raś Andrzej, Kaszyńska Danuta, Łapszo Piotr, Kułakowski Jerzy.
  • Okręg nr 25 (Gdańsk): Pomaska Agnieszka, Karnowski Jacek, Kołodziejczak Magdalena, Adamowicz Piotr, Chmiel Małgorzata, Gabriel Patryk, Rybicka Małgorzata, Borowczak Jerzy, Sobczyńska Monika, Weryszko Marek, Augustyn Mirosław, Filipowicz Paulina, Widz Piotr, Niemczyk-Bałtowska Karolina, Ryś Przemysław, Chojna Dorota, Rowiński Dariusz, Schulz Maria, Bauć Piotr, Stasiński Marcin, Nitza Iwona, Borusewicz Kinga, Sarnowski Józef, Wałęsa Jarosław.
  • Okręg nr 26 (Gdynia): Nowacka Barbara, Konwiński Zbigniew, Krzywonos-Strycharska Henryka, Budnik Marek, Wawrowska Danuta, Plocke Kazimierz, Mielewczyk Iwona, Aziewicz Tadeusz, Stępień Bożena, Lamczyk Stanisław, Siemaszko Rafał, Wiercińska Jolanta, Łuczycka Krystyna, Koniarska Beata, Szroeder Jaromir, Haase Olga, Skrzypiński Longin, Wojtunik Anna, Block Wojciech, Cerkowska-Markiewicz Adriana, Fopke Tomasz, Bysewska Teresa, Wojtowicz Konrad, Matkowski Błażej, Laskowska-Bobula Sylwia, Dróżdż Zbigniew, Rek Danuta, Czucha Zdzisław.
  • Okręg nr 27 (Bielsko-Biała): Nykiel Mirosława, Pępek Małgorzata, Tajner Apoloniusz, Szarek Marcin, Tomczykiewicz Maciej, Łukowicz Beata, Major Przemysław, Piegzik-Izydorczyk Dorota, Hudziec Janusz, Ryplewicz Rafał, Borowik Elżbieta, Pawłowski Janusz, Kupczak-Wiśniowska Bogusława, Ślęk Marcin, Smyrski Mateusz, Jędrusik Joanna, Jafernik Bronisław, Tucka-Marek Agata.
  • Okręg nr 28 (Częstochowa): Leszczyna Izabela, Szewiński Andrzej, Salwierak Marta, Podlejski Klemens, Pochodnia Beata, Witek Przemysław, Belka-Domińczyk Judyta, Korzeniec Marcin, Rekwirewicz Joanna, Bąk Przemysław, Włuka Czesława, Ignacyk Łukasz, Kardas-Bernaś Ewa, Banaś Łukasz.
  • Okręg nr 29 (Gliwice): Szumilas Krystyna, Gzik Marek, Golbik Marta, Głogowski Tomasz, Filipkowska Agnieszka, Olichwer Tomasz, Staniszewski Michał, Bryś-Szczygieł Teresa, Pilot Andrzej, Grabiec Michał, Polak Teresa, Piasecka Aleksandra, Marciniak Jarosław, Kostrzeawa Hanna, Niezgoda Wojciech, Bartosiewicz Wiktoria, Schenk Sandra, Kobylinski Paweł
  • Okręg nr 30 (Rybnik): Gadowski Krzysztof, Lenartowicz Gabriela, Krząkała Marek, Gaszka Anna, Duży Mirosław, Kieca Mieczysław, Widawska Alicja, Wolnik Grzegorz, Ligas Jarosław, Gabryś Bartłomiej, Buchta Aleksandra, Krzanicki Daniel, Pilarśka Irena, Mrukwa Krystian, Piekoszowska Weronika, Szweda-Piguła Anna, Żołędziewska Agata, Owczarek Kamil.
  • Okręg nr 31 (Katowice): Budka Borys, Rosa Monika, Król Wojciech, Koszutska Urszula, Makowski Jarosław, Kołodziej Ewa, Ściebiorowski Łukasz, Wieczorek Artur, Zaborowski Zbyszek, Zasada-Chorab Anna, Czarnota Wojciech, Bednarz Alina, Zimnik Aleksandra, Respondek Łukasz, Siwiec-Magielnicka Karina, Wichura Dorota, Koczorowski Bogdan, Gościniak Małgorzata, Gmerczyńska Dorota, Wnęk-Gabor Barbara, Kiółbasa Alicja, Puchalski Dawid, Lewandowska Aleksandra, Słupik Tomasz.
  • Okręg nr 32 (Sosnowiec): Saługa Wojciech, Dolniak Barbara, Bochenek Mateusz, Stachowicz Katarzyna, Mazur Mirosław, Dudziński Krzysztof, Szota Ewa, Banaś Zdzisław, Jelonek Iwona, Węgrzynowicz Marek, Wąsowicz Teresa, Piłka Grzegorz, Zakrzewska-Zamora Anna, Kulik Grażyna, Smółka Bartosz, Liegmann Elżbieta, Maj Edyta, Kleszczewski Jarosław.
  • Okręg nr 33 (Kielce): Okła-Drewnowicz Marzena, Gierada Artur, Madioury Jolanta, Pietrzczyk Lucjan, Iwan Barbara, Gągorowski Sławomir, Sawicka Kinga, Zwierzchowski Wojciech, Bryk Józef, Kański Rafał, Bydłosz Andrzej, Lasota Ewa, Mitka-Marszalik Hanna, Bartyzel Aleksandra, Żurek Kamil, Mazurczak Wiktoria, Puchalska Maria, Lamberska Wioletta, Molenda Marcin, Satora Dorota, Celebański Sławomir, Kowalczyk Monika, Ciosk-Komorowska Karina, Andzela Aleksander, Feldman Michał, Skowroński Jakub, Mańko Halina, Kaniewska Żanet, Witka Jacek, Janda Krzysztof, Kocia Barbara, Giertych Roman.
  • Okręg nr 34 (Elbląg): Protas Jacek, Gelert Elżbieta, Gorczyca Stanisław, Królak Katarzyna, Szauer Mateusz, Sycz Natalia, Grabowska-Kuśmirczuk Monika, Mrozinska Iwona, Ruda Elżbieta, Śniecikowski Wiesław, Turlej Robert, Grodowska Alicja, Bidziński Karol, Bagiński Andrzej, Piechotka Jarosław, Zabłocka Elżbieta.
  • Okręg nr 35 (Olsztyn): Cichoń Janusz, Wojciechowska Anna, Papke Paweł, Śląska-Żyśk Wioletta, Pampuch Mirosław, Sobiech Katarzyna, Wypij Michał, Lewkowicz Magdalena, Ofierska Małgorzata, Homza Zbigniew, Olszewski Wacław, Chmieliński Igor, Wrochna Ewa, Żulczyk Wojciech, Kiełczewska Aleksandra, Glinka Adrian, Kot Anna, Szpejewska Jolanta, Wielgat Marta, Wróbel Maciej.
  • Okręg nr 36 (Kalisz): Urbaniak Jarosław, Pawliczak Karolina, Rusiecki Grzegorz, Łuczak Alicja, Pałka-Szydło Beata, Rozum Dariusz, Witczak Mariusz, Adamczak Arleta, Tyc Marcin, Wysocka-Balcerek Małgorzata, Radek-Rogozińska Grażyna, Panowicz Ewa Maria, Wyremblewska-Korzyniewska Urszula, Sierakowski Albert, Dziubka Ewa, Machowiak Adriana, Nowicki Jakub, Dajewska Sandra, Lis Karol, Szczygieł Jakub, Świderska Anna, Wardeński Karol, Linke Paweł, Henczyca Bożena.
  • Okręg nr 37 (Konin): Kołodziejczak Michał, Nowak Tomasz, Niszczak-Sieradzka Inez, Gruszczyński Piotr, Politańska Agnieszka, Rybarski Piotr, Iwańczuk Ernest, Rezgui Agata, Pilarski Ryszard, Sarnowska-Czajka Beata, Przyjemski Marek, Marchlewska Anna, Lisiecki Marek, Nowak Anna, Młynarczyk Dariusz, Kaczmarek Paulina, Ejma Marek, Lewandowski Krzysztof.

Czytaj także: Wszyscy idą do Platformy? Co wynika z decyzji Tuska o wyborczym sojuszu z Agrounią

  • Okręg nr 38 (Piła): Rutnicki Jakub, Janyska Maria, Głowski Piotr, Magda Marta, Szopiński Henryk, Czopek Ewa, Woźniak Katarzyna, Renn Przemysław, Urbański Adrian, Przybylak Michał, Szymczak Filip, Szukajło Wioletta, Kułakowska Magdalena, Kozicz Aleksander, Florysiak Małgorzata, Erenc Szymon, Matusiak Tomasz, Górny Sławomir.
  • Okręg nr 39 (Poznań): Szłapka Adam, Kierzek-Koperska Katarzyna, Bosacki Marcin, Rotnicka Jadwiga, Zawieja Bartosz Józef, Sokołowska Tatiana, Nawrocka Elżbieta, Wieloch Mirosław, Przybylska Patrycja, Sterczewski Franciszek, Mazurek Marta, Zenka-Podlaszewska Dominika, Brylewski Maciej, Karczewska-Krzemińska Beata, Lisiecka-Pawełczak Maria, Stasiak Michał, Szymczak Zuzanna, Garsztka Przemysław, Ganowicz Grzegorz.
  • Okręg nr 40 (Koszalin): Arłukowicz Bartosz, Słowik Przemysław, Grygorcewicz Barbara, Hok Marek, Zientarski Piotr, Rak Renata, Suski Paweł, Miszke Magdalena, Chałat Dorota, Bańkowska Anna, Młynarczyk Łukasz, Siwek Karolina, Kozłowski Jacek, Sekuła Elżbieta, Marcinkowski Jacek, Tałaj Sebastian.
  • Okręg nr 41 (Szczecin): Nitras Sławomir, Filiks Magdalena, Marchewka Arkadiusz, Kalina Teresa, Łącki Artur, Jabłońska Elżbieta, Napieralski Grzegorz, Nowak Anna, Pańka Urszula, Pieczyńska Magdalena, Jurewicz Anita, Siarkiewicz Zygmunt, Fedeńczak Adam, Bodek Michał, Schneider Maria, Wancerz Agnieszka, Kupczyk Katarzyna, Drozdowski Józef, Sosnowska Magdalena, Jaskulski Patryk, Panna Robert, Kiryluk Beata, Fate Shivan, Żyto Natalia.

Łukasz Lipiński: Dlaczego Tusk bierze Agrounię? To na pewno oznacza jedno: chce iść po zwycięstwo

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną